آمادگی ‌شهر بورسای ترکیه برای خواهرخواندگی ‌با اردبیل‌

در دیدار استاندار اردبیل با سرکنسول ترکیه،‌ ‌سرکنسول ترکیه آمادگی برای خواهرخواندگی شهر بورسای ترکیه را با اردبیل اعلام کرد.

اردبیل نیوز: اکبر نیکزاد عصر امروز در دیدار با سرکنسول ترکیه در اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل با وسعت ۱۸ هزار کیلومتر و جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری از قابلیت‌های کشاورزی، منابع طبیعی و تنوع دمایی برخوردار است و یکی از قطب‌های بزرگ کشاورزی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی نیز ظرفیت‌های بالقوه زیادی در منطقه وجود دارد، تصریح کرد: حوزه گردشگری این استان با وجود منابع طبیعی، آب‌های گرم معدنی و متعدد و مکان‌های تاریخی نظیر بقعه ارزشمند شیخ صفی‌الدین اردبیلی از دومین ویژگی برجسته این استان است که این خطه را در سطح کشور سرآمد کرده است.

نیکزاد با اشاره به اینکه این‌گونه ویژگی‌ها زمینه را برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در اردبیل فراهم کرده است، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران علاقمند کشور ترکیه می‌توانند در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های مرتبط با کشاورزی و گردشگری در این استان سرمایه‌گذاری کنند.

این مسئول بیان کرد: ما با علاقمندی تمام از سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در این استان حمایت کرده و امنیت سرمایه‌گذاری آنها را تأمین می‌کنیم.

وی به احداث راه‌آهن اردبیل ـ میانه اشاره کرد و ادامه داد: احداث و تکمیل راه‌آهن اردبیل ـ میانه زمینه مساعدی را برای توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف در این استان فراهم می‌آورد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاندار اردبیل اضافه کرد: برخی از محصولات این استان نظیر سیب‌زمینی نیز می‌تواند به کشور ترکیه صادر شود تا آنها بتوانند از این منبع ارزشمند استفاده کنند.

نیکزاد در ادامه سخنان خود به روابط حسنه دولت جمهوری اسلامی ایران با ترکیه اشاره کرد و یادآور شد: در این راستا علاقمند گسترش روابط در تمامی زمینه‌ها با کشور دوست و برادر ترکیه هستیم.

وی گفت: ما از سرمایه‌گذاران ترکیه دعوت می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با نمایشگاه بین‌المللی اردبیل از صنایع مهم این استان دیدن کنند.

نیکزاد با اشاره به امنیت کم نظیر موجود در اردبیل فعالیت گمرک بیله‌سوار و نزدیکی به بندر آستارا را یادآور شد و افزود: این‌گونه ویژگی‌ها اردبیل را به استانی استراتژیک تبدیل کرده است.

در این دیدار گوون بگچ سرکنسول ترکیه در اردبیل نیز با ابراز مسرت از حضور خود در ایران تصریح کرد: ‌برای آشنایی هر چه بیشتر با استعدادهای اردبیل رایزنان بازرگانی خود را به این استان اعزام می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت‌های نمایشگاه بین‌المللی اردبیل و عملیاتی کردن زمینه‌های همکاری‌ها بیش از گذشته این روابط منسجم شده و آمادگی برای خواهرخواندگی شهر بورسای ترکیه را با اردبیل داریم.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید