آمادگی کامل تبریز برای میزبانی رقابت‌های هندبال قهرمانی جوانان آسیا


به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جبارزاده عصر یکشنبه در دیدار با نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا با بیان اینکه تبریز و آذربایجان شرقی ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های ورزش کشور را دارد، اظهار داشت: شرط ما برای میزبانی رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا این است که این مسابقات باید از نظر کمی و کیفی به بهترین شکل برگزار شود.


وی افزود: در این صورت ما هم تمام امکانات خود را بسیج خواهیم کرد تا به نحو احسن این مسابقات را میزبانی کرده و به عنوان اتفاقی ماندگار در تاریخ ورزش کشور ثبت کنیم.


استاندار آذربایجان شرقی ابراز امیدواری کرد؛ برگزاری این مسابقات در تبریز سرآغاز مجددی برای ارتقای رشته ورزشی هندبال در استان و جذب جوانان علاقمند به آن باشد.


وی با بیان اینکه هندبال یکی از رشته‌های پرطرفدار و بومی استان در گذشته بوده اظهار داشت:  اداره کل ورزش و جوانان استان باید در کنار فوتبال به رشته‌هایی مانند هندبال و سایر ورزش‌های سالنی هم توجه کند، به ویژه این‌که با وجود آب و هوای سرد استان، تقویت ورزش‌های سالنی به منظور تداوم فعالیت‌های ورزشی در طول سال ضرورت بیشتری دارد.


جبارزاده با تاکید بر حمایت همه‌جانبه از میزبانی تبریز در مسابقات قهرمانی هندبال جوانان آسیا یادآور شد: برگزاری شایسته این مسابقات در تبریز موجب سربلندی نماینده ما در کنفدراسیون و فدراسیون هندبال کشورمان خواهد شد.


استاندار آذربایجان شرقی از نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا خواست امکانات ورزشی استان را به دقت مورد بررسی قرار داده و ایرادات و اشکالات را خیلی دقیق بیان کنند تا در موقع مناسب این اشکالات رفع شود.


وی با بیان این‌که این مسابقات می‌تواند شروع فصل جدیدی برای ورزش استان باشد، افزود: برگزاری این مسابقات نه تنها در عرصه ورزش استان بلکه در تمامی بخش‌هایی که به نوعی مرتبط با میزبانی هستند یک نقطه عطف به شمار می‌آید.


جبارزاده همچنین از مسئولان برگزاری مسابقات خواست بازدید تیم‌های شرکت‌کننده از دیدنی‌های آذربایجان شرقی و شناساندن فرهنگ و اصالت آذربایجان به میهمانان را نیز جزو برنامه‌های این مسابقات مدنظر قرار دهند.


نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا و عضو کمیته داوران فدراسیون جهانی هندبال هم در این دیدار میزبانی تبریز در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را قدم بزرگی برای توسعه ورزش کشور و معرفی فرهنگ آذربایجان دانست و افزود: نامزدی تبریز به عنوان میزبان رقابت‌های قهرمانی هندبال جوانان آسیا نیز دلایل ویژه‌ای دارد که یکی از آنها رساندن فرهنگ این خطه از کشورمان به آسیا و جهان است.


داود توکلی افزود: مسابقات جوانان آسیا از نظر کمی و کیفی در حد و اندازه مسابقات بزرگسالان است و اگر بتوانیم این مسابقات را در تبریز برگزار کنیم قدم بزرگی برای توسعه ورزش این خطه و کشور برداشته خواهد شد.


مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا در تبریز را رخدادی تاثیرگذار در روند توسعه ورزش استان دانست و تصریح کرد: کنفدراسیون هندبال آسیا نظر مساعدی برای برگزاری رقابت‌های جوانان آسیا در تبریز دارد.


اسبقیان گفت: در صورت کسب مجوزهای لازم رقابت‌های هندبال قهرمانی جوانان آسیا مردادماه سال ۱۳۹۳ در تبریز برگزار خواهد شد.


کوزه ‌گری، رئیس فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان این‌که برای برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا در تبریز تصمیم جدی داریم، افزود: موافقت اصولی این تصمیم گرفته شده و بعد از بازدید نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا از امکانات ورزشی تبریز تصمیم قطعی در این خصوص اتخاذ خواهد شد.


نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا در مدت حضور دو روزه خود در تبریز از هتل‌ها، سالن‌های ورزشی و مناطق دیدنی تبریز بازدید و با مقامات و مسئولان اجرایی این شهر دیدار خواهد کرد.


در پایان این دیدار نماینده کنفدراسیون هندبال آسیا، پرچم و نشان رسمی فدراسیون جهانی هندبال را به استاندار آذربایجان شرقی اهدا کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید