آماده باش کامل اوژانس بیمارستانهای آذربایجان غربی/انجام ۴۸۰ ماموریت


دکتر محمد رضا فروتنی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از اولین ساعات بارش سنگین برف در استان EOC دانشگاه علوم پزشکی استان فعال شده است افزود: در این مدت ۴۸۰ ماموریت و مشاوره پزشکی اورژنس ۱۱۵در طی ۲۴ ساعت اول بارش برف سنگین انجام شده است.


وی با اشاره به اعزام بیماران در داخل استان به تعداد ۱۲ مورد بین مراکز اظهارداشت: در این مدت همچنین به ۱۳ مورد مادران باردار و نیز ۱۹ مورد امداد رسانی به مصدومان برف و کولاک صورت گرفته است.


فروتنی تعداد کل ماموریت های این مرکز در اولین ساعات بارش سنگین برف را ۱۵۲ مورد عنوان کرد و یاد آور شد: از این تعداد ۲۱ مورد ماموریت جاده ای و ۱۳۱ مورد ماموریت شهری است که ۵۰ درصد افزایش نشان می دهد.


رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی،بازدید میدانی از بیمارستانهای مرکز استان و بلوک های شمال و جنوب استان، انتقال فرآورده های خونی ( پلاکت) و کپسول های اکسیژن به مراکز جنوب استان، فعال کردن  EOC قطب ( تبریز) و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را از دیگر اقدامات این مرکز اعلام کرد.


دکتر فروتنی همچنین با اشاره به تعامل با سازمانها و ارگانهای ذیربط در استان گفت: در این راستا بهداری سپاه شهدای استان با ۲ دستگاه آمبولانس شاسی بلند کمک دار وبیمارستانهای مرکز استان به تعداد ۴ دستگاه آمبولانس شاسی بلند کمک دار تعامل خوبی با این مرکز داشتند..


رئیس مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی در ادامه ازمردم استان خواست برای ارتقای سطح ایمینی و سلامتی در طول بارش سنگین برف و برودت هوای استان با رعایت نکات ایمنی از سفرهای غیر ضروری درون و برون شهری پرهیز کرده و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.


وی همچنین از مردم خواست از تماس های غیر ضروری با سامانه ۱۱۵ اجتناب کرده و در صورت بروز حوادث خونسردی و آرامش خود را تا رسیدن تکنسین های فوریتهای پزشکی به علت وضعیت جاده های داخل و خارج شهری حفظ کنند.


به همراه داشتن کیف کمک های اولیه در منازل و خودروهای شخصی و نیز اولویت قرار دادن سلامت گروه آسیب پذیر ( مادران باردار ، کودکان و سالمندان ) ، بیماران قلبی عروقی و تنفسی از دیگر توصیه های فروتنی به مردم استان بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید