آغاز پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای ناپیوسته ترمی در اردبیل

رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی واحد اردبیل گفت: پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته ترمی نظام آموزش مهارتی سال ۹۲ آغاز شد.

عبدالعزیز ابراهیم‌زاده عصر امروز در جمع مسئولان این دانشگاه در واحد اردبیل اظهار داشت: این ثبت‌نام تا روز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای ناپیوسته ترمی ثبت‌نام کرده و با پذیرفته شدن در این دانشگاه به تحصیل خود ادامه دهند.

وی تصریح کرد: پذیرش دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ناپیوسته ترمی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی استان اردبیل در ۴۷ رشته، ۷۰ کد رشته محل و در ۱۴ مرکز آموزشی استان با ظرفیت بیش از پنج هزار و ۴۵ نفر انجام می‌شود.

ابراهیم‌زاده خاطر نشان کرد: از کل ظرفیت موجود سه هزار و پنج نفر مرد و دو هزار و ۴۰ نفر زن است که به نظر می‌رسد پذیرش دانشجویان جدید قابلیت‌های دانشگاه را در سرویس‌دهی مناسب ارتقا ببخشد.

این مسئول اضافه کرد: از این تعداد سه هزار و ۳۴۰ ظرفیت اختصاص به سهمیه شاغل و دو هزار و ۸۵۰ نفر ظرفیت مختص سهمیه آزاد است.

وی بیان کرد: متقاضیان باید تا مهلت تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای ترمی نظام آموزشی مهارتی سال ۹۲ اقدام کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی – کاربردی واحد اردبیل یادآور شد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام در این دوره‌ها به صورت اینترنتی می‌باشد، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۱۰۶ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

ابراهیم‌زاده در ادامه سخنان خود گفت: ما در دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سعی می‌کنیم در ۱۹ مرکز و چهار شهرستان به دانشجویان ارایه خدمات کنیم به طوریکه ما از ۱۹ مرکزی که داریم پنج مورد مربوط به بخش خصوصی، شش مورد مربوط به بخش عمومی و مابقی نیز دولتی است.

وی با اعلام اینکه هفت هزار و ۵۰۰ دانشجو در مراکز علمی ـ کاربردی تحصیل می‌کنند، افزود: ۶۵ درصد این دانشجویان را آقایان و ۳۵ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

ابراهیم‌زاده در پایان تصریح کرد: در مقطع کاردانی ۷۸ درصد دانشجویان و در مقطع کارشناسی نیز ۲۲ درصد دانشجویان مشغول تحصیل بوده و از خدمات این مرکز استفاده می‌کنند./فارس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید