آغاز بارش برف در اردبیل/ موجی از سرما و بارش در راه است

با ورود سامانه بارشی با مناطق غربی کشور بویژه نواحی شمالغرب و تحت تاصر قرار دادن استان اردبیل، افت دما و بارش برف و باران بیشتر مناطق این استان را فرا گرفت.

بارشها که از بامداد روز جمعه در این استان بویژه در نواحی مرکزی آغاز شده، در ابتدا به صورت باران بود که هم اکنون به دلیل سردی هوا همراه با برف بوده و در حال بارش است.

بارشها در مناطق کوهستانی و مرتفع بویژه در شهرستانهای مشگین شهر، نیرف سرعین و… به صورت و برف و باران از شدت بیشتری برخوردار بوده است.

رئیس اداره تحقیقات و پیش بینی هواشناسی استان اردبیل دقایقی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با ریزش هوای سرد سیبری از عرضهای بالاتر دمای هوا در سطح استان بین ۵ تا ۱۲ درجه کاهش یافته است.

انتظار کولاک و یخبندان در جاده ها

به گفته علی دولتی مهر بارش باران و برف در اکثر نقاط استان از روز امروز تا دوشنبه هفته آینده همراه با افت دما و موج سرما ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی اولین بارش برف در مناطق شهری استان اردبیل، جاده های این استان نیز به خصوص در نواحی کوهستانی و سخت گذر اسیر بارش برف خواهند شد که رعایت اصول ایمنی توصیه می شود.

به گفته رئیس اداره تحقیقات و پیش بینی هواشناسی استان بارش برف، کولاک و یخبندان در ارتفاعات، گردنه ها و نواحی کوهستــــانی سبب اختلال در تردد وسائط نقلیه در جاده¬ها خواهد شد.

وی یادآور شد: علاوه بر این در نقاط مه خیز استان اردبیل از جمله گردنه حیران، اتوبان نمین به اردبیل، گردنه صائین در محور نیر به سراب، گردنه الماس در محور خلخال به اسالم و گردنه لنگان در محور رضی به گرمی بویژه در صبح و اوایل شب مه غلیظ پیش بینـــی می شود.
رانندگان از تردد غیرضروری پرهیز کنند
دولتی مهر متذکر شد: از این رو از شهروندان درخواست می شود از ترددهای غیر ضروری اجتناب و در صورت لزوم خودروهای خود را به چراغهای مه شکن تجهیز و احتیاط های لازم همراه با سرعت مطمئنه توصیه می شود.وی همچنین خواستار توقف عملیات بتن ریزی در مناطقی با دمای کمتر از پنج درجه سانتیگراد شد و عنوان کرد: طی این مدت بازدید مکرر و تنظیم دمای انبارها، گلخانه ها، مراکز دامداری و مرغداریها، بازدید ضدیخ رادیاتور وسائط نقلیه و ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از خسارت یخبندان الزامی است.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید