آسمان اردبیل در تاسوعا و عاشورا نیمه ابری است/ احتمال بارش باران

سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان اردبیل گفت: پیش بینی می شود طی روزهای تاسوعا و عاشورا آسمان این استان نیمه ابری توام با مه صبحگاهی باشد.

رسول همتی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: بررسی نقشه­ های پیش یابی هواشناسی نشان می­دهند در روز چهارشنبه مصادف با تاسوعای حسینی آسمان این استان نیمه ابری در بعضی ساعات ابری با احتمال بارش پراکنده باران باشد.

وی تصریح کرد: همچنین در روز پنجشنبه مصادف با عاشورای حسینی آسمان استان اردبیل نیمه ابری با مه صبحگاهی پیش ­بینی می­شود.

سرپرست گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی استان با بیان اینکه هم اکنون آسمان اردبیل نیمه ابری و در برخی مواقع ابری است، ادامه داد: دمای هوای اردبیل هم اکنون حدود ۱۲ درجه سانتیگراد بوده که در سردترین ساعات به دو درجه کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به بارش های پراکنده در دو روز گذشته یادآور شد: توده هوای سرد و مرطوب از اواخر روز جمعه به استان اردبیل نفوذ کرده و دمای هوا را کاهش داده بود که براساس پیش بینی ها بارندگی های خوبی را در مناطق مختلف استان شاهد بودیم.

همتی با اشاره به کاهش ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا طی هفته جاری تاکید کرد: بارندگی ها طی هفته جاری در مناطق جنوبی و مرکزی استان بیشتر از ساید مناطق بوده و ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان نیز شاهد بارش برف پراکنده بودیم.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی که از جمعه در منطقه مستقر شده تا فردا از منطقه خارج خواهد شد، عنوان کرد: البته از روز چهارشنبه سامانه سرد و بارشی مجددا به استان وارد شده و ضمن کاهش دمای هوا بارش های پراکنده را در پی خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید