آزمون استخدامی فراگیر تا پایان سال برگزار می‌شود

استاندار اردبیل گفت: با کسب مجوزهای لازم در تلاش هستیم تا پایان امسال آزمون فراگیر استخدامی را در استان اردبیل برگزار کنیم تا نیاز دستگاه‌های اجرایی به نیروی انسانی تامین شود.

اکبر نیکزاد ظهر امروز در نشست تبیین و تشریح نحوه استخدام با معاونین و مدیران امور اداری استانداری اظهار داشت: در حال حاضر نیاز دستگاه‌ها به نیروی انسانی متخصص در حال احصا و جمع‌بندی است که بعد از جمع‌آوری این آمار، سعی خواهیم کرد سهمیه یک هزار و ۲۵۲ نفری استان را توزیعی عادلانه داشته باشیم تا دستگاه‌های مورد نیاز بتوانند نیروی انسانی متخصص را جذب کنند.

وی خاطرنشان کرد: گاهی چنین تداعی می‌شود که  استاندار هر کس را بخواهد می‌تواند استخدام کند، اما به هیچ‌وجه این موضوع صحت ندارد، چرا که قرار نیست استخدام‌ها به صورت دل بخواهی باشد.

استاندار اردبیل یادآور شد: تفویض این اختیار به استانداران به معنای آن نیست که استخدام‌ها بدون ضابطه و قاعده خاص صورت گیرد بلکه به دور از هرگونه اختیار و سلایق همه شرکت‌کنندگان باید آزمون را سپری کرده و بعد از گزینش جذب شوند.

نیکزاد با اعلام اینکه به زودی جزئیات بیشتری از استخدام‌های جدید در دستگاه‌های دولتی در اختیار بیکاران و افراد متقاضی اشتغال قرار می‌گیرد، گفت: بعد از برگزاری آزمون و کسب امتیاز لازم افراد در مراحل گزینش صلاحیت‌شان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد تا نفرات نهایی برای جذب اعلام و معرفی شوند.

این مسئول عنوان کرد: به دلیل برخی اطلاع‌رسانی‌های مبهم و غیر‌شفاف شاهد تماس‌ها و مراجعات مکرر و سیل‌آسای مردم با استانداری هستیم که به صراحت اعلام می‌کنیم جزئیات بیشتر این استخدام‌ها از طریق نشریات و روزنامه‌ها و سایت‌ها به اطلاع مردم و به ویژه جوانان جویای کار خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاندار اردبیل در پایان سخنان خود ابراز داشت: هر چند اختیار این استخدام‌ها به استانداری تفویض شده است اما ما نیز در چارچوب قانون اقدامات‌مان را انجام می‌دهیم و اجازه نخواهیم داد حتی یک نفر نیز بدون سپری شدن مراحل مختلف بتواند جذب دستگاه‌های دولتی شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید