آرد بربری با سبوس‌گیری ۱۸ درصد عرضه می‌شود

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل گفت: بر اساس بخشنامه‌های جدید قرار است آرد بربری با ۱۸ درصد، لواش با ۱۳.۵ درصد و سنگک نیز با هفت تا ۱۰ درصد سبوس‌گیری تحویل نانوایی‌ها شود.

عباس کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل با بیان اینکه بر اساس بخشنامه‌های جدید قرار است آرد بربری با ۱۸ درصد، لواش با ۱۳.۵ درصد و سنگک نیز با هفت تا ۱۰ درصد سبوس‌گیری تحویل نانوایی‌ها شود، اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با تقویت حوزه سبوس‌گیری هم در ارتقای کیفیت نان و هم حفظ مواد عالی غذایی تلاش کنیم تا بتوانیم یک کیفیت مطلوب را در تولید و عرضه نان شاهد باشیم.

وی تصریح کرد: قرار است کارخانه‌های آرد این سبوس‌گیری را مدنظر داشته و حواله نانوایی‌ها با همین معیار و حتی بالا بردن سقف آن صورت خواهد گرفت.

کریمی با بیان اینکه امکان تولید و جذب سرمایه‌گذار برای عرضه نان صنعتی در این استان وجود دارد، افزود: در بحث پدافند غیرعامل و رعایت موارد صرفه‌جویی توصیه شده از نان‌های صنعتی نیز استفاده شود اما در استان اردبیل به دلیل ذائقه مردم در مصرف نان‌های سنتی رغبتی به تولید و عرضه نان‌های صنعتی وجود ندارد.

به گزارش فارس، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ادامه داد: اگر فرد سرمایه‌گذاری در این زمینه آماده سرمایه‌گذاری باشد ما هیچ مشکلی در پرداخت تسهیلات و همچنین حمایت‌های دیگر در تامین آرد مورد نیاز نمی‌بینیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: تا فصل برداشت سال ۹۲ در زمینه تامین گندم مورد نیاز کارخانه‌های آردسازی با مشکلی روبه‌رو نیستیم چرا که به اندازه مناسب ذخیره‌سازی صورت گرفته و به نظر می‌رسد یک کیفیت عالی را در تولید آرد و نان در استان اردبیل شاهد باشیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل یادآور شد: در آخرین ارزیابی‌ها از نمره ۱۰۰ استان اردبیل در امر کیفیت تولید آرد و نان نمره ۸۱ را کسب کرده ولی همچنان معتقدیم بخشی از نارسایی‌ها در این حوزه با مهارت‌آموزی خبازان برطرف می‌شود که در این باب تقویت حوزه مهارت و آموزش را در اولویت قرار دادیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید