آخرین وضعیت تولید و صادرات نفت ایران/ معاون زنگنه: نفت به دلال نمی‌فروشیم

0
132


عماد حسینی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت صادرات نفت ایران گفت: در شرایط فعلی بخشی از ظرفیت تولید نفت برای تامین خوراک پالایشگاه‌های نفت داخلی و بخشی دیگر به منظور صادرات و فروش به کشورهای مختلف جهان در نظر گرفته شده  است.


معاون وزیر نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی مشکلی برای فروش نفت خام نداریم، تصریح کرد: قطعا با توافق نهایی ایران و اجرای موافقت‌نامه ژنو مشکلات صادرات نفت کشور هم کاهش می یابد.


این مقام مسئول در وزارت نفت در پاسخ به این سئوال که گفته می شود که هم اکنون بخشی از نفت ایران توسط دلالان و واسطه ها به مشتریان خارجی عرضه می شود؟ اظهار داشت: در حال حاضر نفت ایران بدون هیچگونه واسطه و یا دلالی به دست مشتریان و مصرف کنندگان نهایی در خارج کشور می رسد.


حسینی با یادآوری اینکه هم اکنون تمامی مراحل فروش نفت ایران توسط امور بین‌الملل شرکت ملی نفت انجام می شود، بیان کرد: پروسه فروش نفت کشور هم کاملا شفاف است.


معاون وزیر نفت با بیان اینکه ایران برای فروش و صادرات نفت نیازی به دلایل بازی و واسطه گری ندارد، تاکید کرد: از این رو در حال حاضر هم مشکلی در فروش نفت نداریم.


وی اعلام اینکه در طول چند سال گذشته به همین دلیل هم ایران صادرات نفت خام به برخی از کشورها را کاهش و به برخی از کشور را افزایش داده است، یادآور شد: تمامی مبادلات نفت ایران شفاف انجام می شود.


این مقام مسئول در پایان از توافق ژنو و لغو تحریم های به عنوان یکی بازی برد – برد برای دو طرف یاد کرد و خاطرنشان ساخت: با توافق های نهایی حجم صادرات نفت کشور هم افزایش می یابد.

انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی در مجله اینترنتی ملکانه لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. ما در ملکانه به هوش و ذکاوت مخاطبانمان باور داشته و با رعایت بی طرفی در پوشش و انتقال خبر به آنها، امکان تفسیرخبرها را مطابق با خواستشان فراهم می سازیم. همچنین ما به تمام نظرات کاربران احترام می گزاریم و از شما بابت وقتی که صرف نوشتن نظر می نمایید سپاسگذاریم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید