»  سینما و تلوزیون   »   زوج سینمای اسپانیا در فیلم جدید فرهادی


زوج سینمای اسپانیا در فیلم جدید فرهادی

03:09
139
۰۲ آبان ۱۳۹۶

اصغر فرهادی، مطرح ترین فیلمساز ایرانی در حال ساخت “همه میدانند” آخرین فیلم سینمایی خودش در کشور اسپانیاست. این فیلم که بعد از گذشته، دومین فیلم بین المللی فرهادی محسوب میشه، به سفارش پدرو آلمودوار فیلمساز اسپانیایی و با بازیگران مطرح این کشور ساخته میشه.

فرهادی در گذشته از دو بازیگر مطرح جهان، برنیس بژو، بازیگر فیلم آرتیست و طاهر رحیم که با فیلم پیامبر شناخته شد، در کنار علی مصفا که در بین بازیگران ایرانی، تسلط کافی به زبان فرانسه داشت، استفاده کرد. گذشته البته کسل کننده ترین فیلم فرهادی بود و موضوع تکراری اون باعث شد تا با استقبال چندانی از طرف مخاطبین ایرانی و منتقدین روبرو نشه.
فرهادی در فیلم آخرش از هیچ بازیگر ایرانی استفاده نمیکنه و حضور زوج معروف سینمای اسپانیا، به تنهایی برای مطح شدن این فیلم کافیه. خاویر باردم و پنه لوپه کروز هردو بازیگر پیش از این یک بار جایزه اسکار رو دریافت کردن اما باردم با چهره منحصر به فردش برای ایفای نقش های منفی با گریم های خاص، در طول این سال ها نسبت به همسرش توانمندی بیشتری برای ایفای نقشهای متنوع نشون داده.
آخرین اثر فرهادی، اولین فیلم مشترک این زوج سینمایی محسوب نمیشه.این دو ستاره سینمای اسپانیا اولین بار در سال 92 و با فیلم خامون خامون در کنار هم مقابل دوربین یک کارگردان قرار گرفتند. فیلمی بی ارزش و تجاری که هیچ وقت مورد توجه قرار نگرفت.
در سال های بعد هم این دو بازیگر در فیلم های “عشق میتواند به قلبت آسیب برساند” و “مرا وسوسه نکن” نیز در کنار یکدیگر قرار گرفتند. بخش زیادی از آثار سینمایی دهه اول فعالیت حرفه ای این دو بازیگر و به خصوص پنه لوپه کروز مربوط به سینمای تجاری می شد اما بعد از جایزه اسکاری که باردم برای بازی در فیلم جایی برای پیرمردها نیست به کارگردانی برادران کوئن دریافت کرد، نوع حضور این دو چهره در آثار سینمایی تغییر زیادی کرد.
زوج معروف اسپانیایی در سال 2008 در فیلم وودی آلن در کنار هم بازی کردند و کروز برای بازی در این فیلم و در حالی که رقیب چندان جدی نداشت، موفق به کسب جایزه اسکار شد.
“کنسول” به کارگردانی ریدلی اسکات جدی ترین فیلمیه که این دو بازیگر در هالیوود در کنار هم بازی کردند و عاشق پابلو بودن، محصول سینمای اسپانیا، قبل از فیلم فرهادی، آخرین فیلمی بود که این زوج سینمایی برابر دوربین یک کارگردان قرار کرفتند. باردم در این فیلم در نقش پابلو اسکوبار بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر به ایفای نقش پرداخته. فیلمی که میتونه برای این ستاره 48 ساله، جایزه دیگه ای رو به ارمغان بیاره.
فرهادی پیش تولید فیلم آخرش رو به سبک خودش و با تمرین های طولانی بدون حضور دوربین و به شیوه تئاتری انجام میده. رویکردی که برای این زوج سینمایی اتفاق تازه ای محسوب میشه. قصه فیلم جدید فرهادی درباره زنیه که برای دیدار با خانواده ش به اسپانیا برمیگرده. در این سفر، رویدادهای غیرمنتظره ای میفته که بر زندگی این زن تاثیر میگذاره. به نظر میرسه این فیلم هم روایت و فضایی مشابه با آثار قبلی فرهادی و به خصوص گذشته داشته باشه، اما حضور این زوج سینمایی در کنار نام فرهادی، میتونه حضور این فیلم رو در جشنواره ها و فروشش رو در گیشه بین المللی تضمین کنه.

ویدئوهای مرتبط

  • تبلیغات ویژه

  • پایان تبلیغات