»  کلیپ های خبری  کلیپ های ورزشی   »   برخورد پلیس ایتالیا با تماشاگر زن ایرانی در بازی والیبال ایران – ایتالیا


برخورد پلیس ایتالیا با تماشاگر زن ایرانی در بازی والیبال ایران – ایتالیا

 برخورد پلیس ایتالیا با تماشاگر زن ایرانی در بازی والیبال ایران – ایتالیا

برخورد پلیس ایتالیا با دریا صفایی، فعال حقوق زنان در جریان مسابقه والیبال ایران و ایتالیا در رسانه های ایتالیایی نیز بازتاب داشته است. خانم صفایی که پلاکاردی در حمایت از ورود زنان ایرانی به ورزشگاههای ایران با خود داشت با برخورد خشن پلیس ایتالیا مواجه شد و اجازه در دست داشتن این پلاکارد را نیافت.

او همچنین برای دقایقی در محاصره بیش از ۲۰ مامور پلیس قرار گرفت و اجازه حرکت کردن نداشت. نشریات لاریپابلیکا، کوریر آدریاتیکو و فاتو کواتیدانو از جمله نشریاتی بودند که مطالبی در این ارتباط منتشر کرده اند.

میکلا سرا در لاریپوبلیکا در مطلبی تحت عنوان «از دریا صفایی عذرخواهی رسمی کنید» نوشته است:

انتظار زیادی نمی رود که کسانی که در کشور ما  دستور می دهند و مجریان آن، اشنایی چندانی با سیاست بین المللی داشته باشند. اما بیرون انداختن زنی که به ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه های ایران، اعتراض می کرد، آزاردهنده بود. زشت ترین صحنه اما بی تفاوتی تماشاگران این اتفاق  بود. شاهدان صحنه که اکثرشان زن بودند، یکی از بخش های تاریک جامعه ما را هویدا کرد که این زن برعلیه آن مبارزه می کند.
استادیوم ها و ورزشگاه های ما پر است از پلاکاردهایی با پیام های نفرت انگیز، صلیب های شکسته، شعارهای آزاردهنده و خشن. اما پلاکاردی که روی آن نوشته شده است “بگذارید زنان ایرانی به ورزشگاه بروند” توسط پلیس ضبط می شود و زنی که این پلاکارد را گرفته است را به زور از ورزشگاه دور می کنند.
نام این زن دریا صفایی است. آنطور که در تصویر دیده می شود، این زن مثل همه زنان آن سرزمین، زیبا  و سرسخت است…

 

ویدئوهای مرتبط

  • تبلیغات ویژه

  • پایان تبلیغات