»   ترمه  »   شماره یک مجله ترمه (ویژه نامه نوروز) منتشر شد
۲۶ فروردین ۱۳۹۴ , ساعت ۲۱:۰۴

شماره یک مجله ترمه (ویژه نامه نوروز) منتشر شد

شماره یک مجله ترمه از دوره جدید (ویژه نامه نوروز) هم اکنون در کیوسک های سراسر کشور موجود می باشد.

“مجله ترمه” تنها نشریه تخصصی در زمینه آموزش مهارت های فنی و هنری در ایران است که با تلاش جمعی از هنرمندان و کارآفرینان خوش ذوق کشور تهیه و منتشر میگردد.

به گزارش ملکانه، از روزگاران قدیم بانوان ایرانی علاقه و گرایش خاصی به هنر داشتند، این علاقه در برهه ای از زمان به حدی زیاد شده بود که بسیاری از وسایل مورد استفاده در منزل به دست بانوی خانه ساخته و تزئین میشد. آن زمان نمایش، و به نوعی به رخ کشیدن هنر بانوان در میهمانی ها به یک عادت تبدیل شده بود و هریک از زنان جمع سعی میکرد هنر و ذوق خود را زیباتر جلوه دهد. “اصطلاح از هر انگشتش یک هنر میباره” هم از همان زمان نزد ایرانیان رایج شد. دوخت و دوز ، قالی بافی، گلیم، گبه، فرش، سفالگری، نقاشی بر روی اشیاء، ترمه بافي و … نمونه ای از هنرهای زنان بوده است.

اما با وجود گذشت زمان و رواج زندگی ماشینی، زنان کماکان علاقه خاصی به هنر دارند و برخی مواقع دوست دارند اوقات فراقت خود را با هنر پر کنند. از این رو نیاز به منابع و مراکز آموزشی بیش از پیش به چشم میخورد.

مجله ترمه یکی از منابع خوب و در دسترس برای بانوان است. این مجله پس از چند ماه شماره اول خود را در دوره جدید منتشر کرد. استقبال قابل توجه از این مجله در همان شماره اول نوید حرکتی نو و مفید برای پیشرفت هنر است.

مجله ترمه

سرفصل های این مجله شامل آموزش انواع دوخت های تزئینی، ژاپنی دوزی، تکنیک های رنگ و پتینه، سفالگری، دکوپاژ، ساخت زیور آلات به وسیله سیم مفتول و انواع سنگ ها، عروسک سازی، گلسازی، بازیافت و ایده هایی در زمینه دکور منزل، لباس، آماده سازی هدیه و… است.

تمامی مطالب تحت نظارت سردبیر جدید (خانم مرجان بذرافکن) و اجرای اعضای تحریریه مسلط و متخصص گردآوری میشود.
شماره دوم مجله ترمه از ابتدای اردیبهشت ماه در تمام کیوسک های مطبوعات قابل دسترس خواهد بود.

آخرین مطالب این بخش ترمه


  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب