»   اخبار شهرستان ها  »   92 درصد آب شرب اردبیل از نظر کلر سنجی مشکل ندارد/ تشکیل 308 پرونده بهداشتی
۲۷ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۰۲

92 درصد آب شرب اردبیل از نظر کلر سنجی مشکل ندارد/ تشکیل 308 پرونده بهداشتی

مدیر کل مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به نتایج بازرسی بهداشتی از آب شرب استان گفت: بررسی ها نشان می دهد که 92 درصد آب شرب استان از نظر کلر سنجی مشکلی ندارد.

خبرگزاری مهر: محمد دانه زن در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این بررسی ها در قالب طرح بسیج نوروزی صورت گرفته است، اضافه کرد: از مجموع چهار هزار و 109 مورد نمونه کلرسنجی انجام شده سه هزار و 735 مورد مطلوب و 374 مورد نامطلوب بوده است.

وی با اشاره به جمع آوری 399 مورد نمونه میکروبی از آب شرب شهری و روستایی در سطح استان در این طرح یادآور شد: از این میزان نیز 394 مورد از نظر میکروبی مطلوب بوده و تنها پنج مورد نمونه نامطلوب در روستاها تشخیص داده شده است.

مدیر کل مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: نمونه های نامطلوب پس از کشت میکروب مجددا مورد آزمایش قرار گرفت که مشخص شد مشکلی وجود نداشته و 100 درصد نمونه های میکروبی مطلوبیت دارد.

انجام 15 هزار بازرسی بهداشتی در اردبیل

وی همچنین افزود: از ابتدای اسفند 91 تا 15 فرودین ماه سال جاری از مجموع 14 هزار و 901 مرکز تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی، مراکز عمومی و اماکن بین راهی بالغ بر 15 هزار و 483 بازرسی بهداشتی به عمل آمده است.

دانه زن با بیان اینکه میانگین اکیپ بازرسی در هر روز در سطح استان 14 اکیپ فعال دو نفره بود، تصریح کرد: در این مدت مجموع ساعات بازرسی  و پشتیبانی بهداشت محیط 20 هزار نفر ساعت بوده است.

تشکیل 308 پرونده قضایی برای متخلفان بهداشتی

وی ادامه داد: در پی بازرسی های انجام شده 308 پرونده قضایی به دلیل عدم رعایت بهداشت تشکیل و 15 مورد از این اماکن نیز پس از صدور حکم تعطیل شد.

دانه زن از کشف و معدوم سازی 30 تن ماده غذایی فاسد خبر داد و بیان داشت: این مواد شامل مواد غذایی غیر بهداشتی و تاریخ گذشته بود که پس از کشف و جمع آوری معدوم شد.

به گفته مدیر کل مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی استان 266 مورد برخورد با دستفروشان مواد غذایی نیز در طول اجرای طرح بسیج نوروزی ثبت شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این هزار و 909 فقره کارت معاینه بهداشتی در این مدت صادر شده و در اختیار اماکن ذکر شده قرار گرفته است.

بازرسی 105 درصدی از مراکز تهیه مواد غذایی

دانه زن با اشاره به اینکه 12 هزار و 24 مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی در سطح استان وجود دارد، از بازرسی 105 درصدی از این اماکن در طول تعطیلات نوروزی امسال خبر داد.

وی تصریح کرد: کل بازرسی های انجام شده از این مراکز 12 هزار و 471 مورد بوده که 291 مرکز تولید، توزیع و عرضه موادغذایی به دلیل تخلفات بهداشتی به دادگاه معرفی شده است.

به گفته این مسئول از این تعداد 15 مورد با صدور رای دادگاه پلمب شده که تنها 13 مورد آن در خود شهرستان اردبیل فعالیت می کردند.

وی افزود: هزار و 745 کارت معاینه بهداشتی نیز برای این گروه از مراکز صادر شده است.

مدیر کل مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: علاوه بر این از دو هزار و 832 مکان عمومی شامل مساجد، پمپ بنزین و سرویسهای بهداشتی نیز بیشاز دو هزار و 864 مورد بازدید انجام شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد شش مورد به دلیل تخلفات بهداشتی به دادگاه معرفی شده است، تاکید کرد: برای 160 مورد از متصدیان اماکن عمومی نیز کارت بهداشت صادر شده است.

به گفته دانه زن از مجموع 148 بازدید از 45 مورد اماکن بین راهی نیز 11 مورد به دادگاه معرفی شده و برای چهار مورد کارت بهداشتی صادر شده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها