»   دانش و فناوری  »   9 زن در سوئد تحت عمل جراحی پیوند رحم قرار گرفتند
۲۴ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۰۰

9 زن در سوئد تحت عمل جراحی پیوند رحم قرار گرفتند


به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اعلام پزشک مسئول این پروژه پیشگامانه، زنانی که تحت این عمل جراحی قرار گرفتند بدون رحم متولد شده بودند و یا آن را به علت ابتلا به سرطان گردنه رحم خارج کرده بودند.


اکثر این زنان در دهه سی سالگی زندگی خود بودند و در بخشی از اولین آزمایش مهمی هستند که احتمال پیوند رحم و تولد فرزند را بررسی می کند.


همه زنانی که پیوند رحم داشتند باید داروهای سرکوب سیستم ایمنی بدن را مصرف کنند اما پزشکان اعتقاد دارند که اطلاعات زنانی که پیوند کلیه داشتند نشان می دهد که مصرف این دارو برای فرزندان آنها خطری ایجاد نمی کند.


پیوند اعضای حیاتی بدن چون قلب، کلیه و کبد طی دهه های متمادی انجام شده است و پزشکان این روزها پیوند دست، صورت و دیگر اعضای بدن را به منظور بهبود کیفیت بیمار انجام می دهند.


اما پیوند رحم یک پیوند موقت است که تنها برای تولد کودک مورد توجه قرار می گیرد. این پیوند مرزهای جدیدی را کنار زده و نگرانیهای تازه ای را هم ایجاد کرده است.


برخی از کارشناسان نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرده اند که آیا این مسئله اخلاقی است که از اهدا کنندگان زنده برای انجام یک جراحی تجربی عضوی را بگیریم که برای نجات زندگی بیمار تحت عمل جراحی ضروری نیست.


جان هریس کارشناس اخلاق زیستی در دانشگاه منچستر اعتقاد دارد که تازمانی که اهدا کننده کاملا در جریان همه امور قرار گیرد، این مورد مشکلی ایجاد نخواهد کرد. پیوند کلیه نیز در برخی موارد الزاما برای نجات زندگی فرد نیست اما به طور گسترده انجام می شود.


پیش از این دو مورد دیگر یکی در عربستان سعودی و دیگری در ترکیه عمل پیوند رحم روی دو زن انجام شده بود که هر دو در تولد کودک ناکام ماندند.


دانشمندان در بریتانیا، مجارستان و برخی کشورهای دیگر درنظر دارند عملهای پیوند مشابهی را انجام دهند.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

کاوشگر InSight در اردیبهشت ۹۷ آماده پرتاب به سمت مریخ خواهد بود ...
بررسی بازی Warhammer 40,000: Dawn of War III؛ به سوی بی نهایت ...
منبع تغذیه 2000 واتی FPS برای کاربردهای تخصصی معرفی شد همانطور که می دانید، سخت افزارهای ماینینگ این روزها از فروش بالایی برخوردار هستند که این مسئله به لطف بالا رفتن ارزش پول های اینترنتی و استخراج Bitcoin مهمترین علت...
شب های کره زمین، هر سال روشن تر از سال قبل می شوند ...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب