»   اخبار سیاسی  »   77 مقام ارشد آمریکایی اوباما را به تعامل با ایران فراخواندند
۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۱۸

77 مقام ارشد آمریکایی اوباما را به تعامل با ایران فراخواندند

77 مقام سابق نظامی، سیاسی، اطلاعاتی و کارشناسان امنیتی آمریکا در نامه ای به باراک اوباما از تلاش های رییس جمهوری آمریکا برای رسیدن به راه حل دیپلماتیک در پرونده هسته ای ایران قدردانی کردند.

به گزارش اردبیل نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مشرق نیوز: بنظر می رسد بدنه کارشناسی آمریکایی که به منافع ملی کشور خود توجه عمیق دارد و به مسائل منطقه با «عینک اسراییلی» نمی نگرد، رویکردی واقع گرایانه را اتخاذ کرده و اوباما را به مسیر صحیحی فرا می خواند.

در نامه این مقامات سابق و فعلی دولت آمریکا، همزمان با حمایت از رویکرد اوباما در برخورد دیپلماتیک با ایران، سیاست های پیشین اوباما در قبال ایران از تحریم و فشار تا تهدید نظامی و همه گزینه های روی میز را عامل تغییر روش ایران در مذاکرات و تلاش برای توافق هسته ای دانسته اند.

*متن نامه 77 مقام آمریکایی

آقای رئیس جمهور،

ما تصمیم شما برای استفاده مقتدرانه از دیپلماسی برای رسیدن به توافق با ایران را تحسین می کنیم، بویژه این که به نظر می رسد اراده رییس جمهوری حسن روحانی نیز برای شفافیت بیشتر و وضع محدودیت های قابل راستی آزمایی و مورد قبول جامعه بین الملل در برنامه هسته ای ایران است.

کار دشوار دیپلماسی هم اکنون آغاز شده است. دهه ها بی اعتمادی و نبود ارتباط میان دو کشور، کار رسیدن به توافق و ضمانت مورد نظر را برای اطمینان از اینکه برنامه هسته ای ایران فقط برای مقاصد صلح آمیز است، بسیار پیچیده خواهد کرد.

شما در تصمیم تان برای تعامل با ایران، بدون شک با مخالفت هایی روبرو خواهید شد. ما از سیاست جدید شما حمایت می کنیم و متعهد می شویم تحسین و حمایت سایر هموطنان آمریکاییمان از آرزوی شما برای ساخت خاورمیانه ای آرام و با همکاری متقابل در این دوره گذار را جلب کنیم.

با توجه به ابتکار عمل اتخاذ شده از سوی دولت ایران که بخشی از آن ناشی از سیاست های پیشین شماست، گزینه دیپلماتیک در این برهه صحیح ترین گزینه است.

امیدواریم در این مسیر جدید مهم و سازنده ای که در پیش گرفته اید موفق باشید.

مورتون آبراموویچ ، مایکل آرماکاست برایان آتوود روبرت ماسون بیکرافت جان بیرل ، باربارا کی. بودین ، آویس بولن ، ریچارد بوچر ، کنث ال. براون ،پیتر بورلیگ ، وندی چمبرلین از جمله امضا کنندگان این نامه می باشند.


آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب