»   اخبار شهرستان ها  »   67 زوج نابارور اردبیلی صاحب فرزند می شوند/درمان سه تبعه آذری
۱۵ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۲۰:۰۰

67 زوج نابارور اردبیلی صاحب فرزند می شوند/درمان سه تبعه آذری

رئیس واحد جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: 67 زوج نابارور اردبیلی صاحب فرزند می شوند.

 

 اکبر قاسمی ظهر سه شنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: این تعداد پس از پذیرش در مرکز درمان ناباروری و اخذ پاسخ مثبت از آزمایشات موفق به شرکت در دوره های درمانی شده اند.

وی با بیان اینکه نرم جهانی باروری 34 الی 36 درصد است، اضافه کرد: با توجه به آمار بیماران پذیرش شده این رقم قابل توجه بوده و گواه عملکرد تخصصی مرکز درمان ناباروری استان اردبیل است.

به گفته قاسمی در چهار ماهه نخست سال، دو هزار و 940 بیمار شامل هزار و 845 زن و هزار و 95 مرد پذیرش شده اند.

وی با بیان اینکه این آمار بدون احتساب تعداد مراجعات است، تاکید کرد: تنها در مرکز درمان ناباروری زنان تعداد مراجعات دو سال اخیر بالغ بر 10 هزار و 784 مورد بوده است.

وی معتقد است علاوه بر آشنایی عموم شهروندان با این مرکز درمانی ضد فرهنگهای مقابله با ناباروری تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.

انتقال 18 پرونده از مرکز رویان

رئیس واحد جهاد دانشگاهی استان ادامه داد: به دلیل نتایج مثبت درمانی مرکز درمان ناباروری از آبان ماه سال گذشته تاکنون 18 پرونده از مرکز درمانی رویان به استان ارجاع داده شده است.

وی افزود: این تعداد پرونده های بیماران اردبیلی است که برای درمان به این مرکز مراجعه کرده اند و به دلیل توانمندی مرکز درمانی استان پرونده درمانی مجددا به استان ارجاع شده است.

قاسمی علت عمده این مهم را استقرار دائمی پزشک متخصص در استان عنوان کرد و نتایج درمانی را مساعد دانست.

مراجعه 40 تبعه آذری برای درمان

وی در خصوص آمار مراجعان اتباع آذری تصریح کرد: در سال جاری 40 زوج مراجعه کننده شامل اتباع آذری بود که از این تعداد سه مورد پاسخ مثبت دریافت کرده اند.

قاسمی با بیان اینکه یکی از مراجعان پس از بی نتیجه ماندن روند درمان در کشور روسیه عازم ایران شده است، اضافه کرد: این زوج به همراه یک زوج دیگر تبعه قزاقستان و زوج سوم تبعه کشور آذربایجان هستند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب