»   اخبار سیاسی  »   30 میلیون آذری تحت فشار حکومت تهران!
۱۳ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۴:۰۳

30 میلیون آذری تحت فشار حکومت تهران!

“عارف کسکین”: هدف حکومت تهران ایجاد اضمحلال فرهنگی در بین ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد.۳۰ میلیون ترک آذربایجان در ایران تحت فشار و سرکوب قرار دارند!

 

وب سایت تی ار تی (trt) ترکیه در خبری “مضحک” نوشت: «۳۰ میلیون ترک آذربایجان تحت فشار و سرکوب رژیم تهران قرار دارند!»

این وب سایت نوشت: در پانلی(گردهمایی عده ای متخصص) که از سوی فدراسیون آذربایجان در “استکهلم” پایتخت “سوئد” ترتیب یافت، موضوعات و مشکلات ۳۰ میلیون ترک آذربایجان که تحت حاکمیت ایران قرار دارد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنران اول این پانل “ستار سئویگین” رئیس فدراسیون آذربایجان در سوئد بود.

“عارف کسکین” کارشناس مسائل خاورمیانه نیز که از ترکیه در این پانل شرکت کرده بود، در سخنانی اضهار داشت: “هدف حکومت تهران ایجاد اضمحلال فرهنگی در بین ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد.”

عارف کسکین سخنانش را چنین ادامه داد: “آذربایجان یک جغرافیای تجزیه شده است. شمال آن دولت آذربایجان به پایتختی باکو می باشد. اما بخش اعظمی از آذربایجان در داخل خاکهای ایران امروزی است. در این جغرافیا (آذربایجان جنوبی) حدود ۳۰ میلیون ترک آذربایجان زندگی می کنند”.

به گزارش جام نیوز؛ عارف کسکین که خود نیز از ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد، از جامعه بین المللی خواست تا جهت پایان دادن به تبعیضهای اعمالی علیه ترکهای آذربایجان جنوبی وارد عمل شوند.»

سوالات بی جواب

چرا رسانه های دولتی ترکیه در سالهای اخیر اسم مناطق آذری نشین (تبریز، اردبیل، ارومیه و زنجان) را آذربایجان جنوبی نامیده اند؟

چرا ترکیه از پان ترکیسم های فراری که اهداف تجزیه طلبانه دارند حمایت می کند؟

چرا ترکیه که در گذشته (زمان امپراتوری عثمانی) آذری های ساکن ترکیه را به جرم شیعه بودن قتل عام کرده حال دایه مهربان تر از مادر شده است؟

چرا آذری های ساکن ترکیه به جرم شیعه بودن شهروند درجه دو محسوب می شوند؟

همگان می دانند که بسیاری از مقامات و مسئولین عالی رتبه ایران از آذری زبان های غیور می باشند. 3 وزیر و دو معاون رئیس جمهور و در راس آنها مقام معظم رهبری آذری زبان می باشند. اصلا زبان و قومیت در ایران معنایی ندارد. و آنچه در ایران حکومت می کند اسلام است.

اختلاف افکنی از اهداف شوم بیگانگان است. شعار شوم بیگانگان”اختلاف انداز و حکومت کن” آویزه گوش هر ایرانی است. و ایرانی از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.

ترکیه در سالهای اخیر نقش ژاندارم منطقه را بازی می کند، به دنبال تجزیه کردن کشورهای منطقه است. تا خود تنها قدرت بلامنازعه منطقه باشد. دخالت های این کشور در سوریه و عراق هم در این راستا است. /

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور پیشین برای بازدید از مناطق زلزله زده به کرمانشاه رفت.در روزهای گذشته انتقادات فراوانی به تخریب پروژه مسکن مهر پس از زلزله غرب ایران وارد شده...
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در دستور حجت الاسلام حسن روحانی به معاون اول رییس جمهور آمده است؛پیرو دستوراتی که شب گذشته برای بسیج تمام امکانات موجود کشور و بخصوص استان‎های همجوار در جهت اقدامات فوری و...
اما متاسفانه این بازگشت به گذشته خالی از غرض نیست و معمولا آمیخته با سیاسی‌کاری است. چون غرض آمد، هنر پوشیده شد... نیز، گاهی بازخوانی تاریخی را با دعواهای امروز درمی‌آمیزیم. در واقع خیلی‌ها در مناسبت سیزدهم آبان مترصد فرصتی...
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، تمایل آمریکایی‌ها برای ملاقات با ترامپ را رد کرد.به گزارش سایت خبری ملکانه، "بهرام‌ قاسمی" سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب