»   اخبار سیاسی  »   30 میلیون آذری تحت فشار حکومت تهران!
۱۳ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۴:۰۳

30 میلیون آذری تحت فشار حکومت تهران!

“عارف کسکین”: هدف حکومت تهران ایجاد اضمحلال فرهنگی در بین ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد.۳۰ میلیون ترک آذربایجان در ایران تحت فشار و سرکوب قرار دارند!

 

وب سایت تی ار تی (trt) ترکیه در خبری “مضحک” نوشت: «۳۰ میلیون ترک آذربایجان تحت فشار و سرکوب رژیم تهران قرار دارند!»

این وب سایت نوشت: در پانلی(گردهمایی عده ای متخصص) که از سوی فدراسیون آذربایجان در “استکهلم” پایتخت “سوئد” ترتیب یافت، موضوعات و مشکلات ۳۰ میلیون ترک آذربایجان که تحت حاکمیت ایران قرار دارد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنران اول این پانل “ستار سئویگین” رئیس فدراسیون آذربایجان در سوئد بود.

“عارف کسکین” کارشناس مسائل خاورمیانه نیز که از ترکیه در این پانل شرکت کرده بود، در سخنانی اضهار داشت: “هدف حکومت تهران ایجاد اضمحلال فرهنگی در بین ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد.”

عارف کسکین سخنانش را چنین ادامه داد: “آذربایجان یک جغرافیای تجزیه شده است. شمال آن دولت آذربایجان به پایتختی باکو می باشد. اما بخش اعظمی از آذربایجان در داخل خاکهای ایران امروزی است. در این جغرافیا (آذربایجان جنوبی) حدود ۳۰ میلیون ترک آذربایجان زندگی می کنند”.

به گزارش جام نیوز؛ عارف کسکین که خود نیز از ترکهای آذربایجان جنوبی می باشد، از جامعه بین المللی خواست تا جهت پایان دادن به تبعیضهای اعمالی علیه ترکهای آذربایجان جنوبی وارد عمل شوند.»

سوالات بی جواب

چرا رسانه های دولتی ترکیه در سالهای اخیر اسم مناطق آذری نشین (تبریز، اردبیل، ارومیه و زنجان) را آذربایجان جنوبی نامیده اند؟

چرا ترکیه از پان ترکیسم های فراری که اهداف تجزیه طلبانه دارند حمایت می کند؟

چرا ترکیه که در گذشته (زمان امپراتوری عثمانی) آذری های ساکن ترکیه را به جرم شیعه بودن قتل عام کرده حال دایه مهربان تر از مادر شده است؟

چرا آذری های ساکن ترکیه به جرم شیعه بودن شهروند درجه دو محسوب می شوند؟

همگان می دانند که بسیاری از مقامات و مسئولین عالی رتبه ایران از آذری زبان های غیور می باشند. 3 وزیر و دو معاون رئیس جمهور و در راس آنها مقام معظم رهبری آذری زبان می باشند. اصلا زبان و قومیت در ایران معنایی ندارد. و آنچه در ایران حکومت می کند اسلام است.

اختلاف افکنی از اهداف شوم بیگانگان است. شعار شوم بیگانگان”اختلاف انداز و حکومت کن” آویزه گوش هر ایرانی است. و ایرانی از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.

ترکیه در سالهای اخیر نقش ژاندارم منطقه را بازی می کند، به دنبال تجزیه کردن کشورهای منطقه است. تا خود تنها قدرت بلامنازعه منطقه باشد. دخالت های این کشور در سوریه و عراق هم در این راستا است. /

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:هر چند موج برخاسته از سخنان رئیس‌جمهور روحانی درباره دایره گسترده نقد که با واکنش تند عده‌ای از علمای حوزه علمیه مواجه شد، با توضیحاتی که دفتر رئیس‌جمهور داد فروکش کرد، ولی این واقعه به تجربه‌ای منجر...
صدا و سیما مانع از صحبت کردن معاون اول رئیس جمهوری درباره اعتراض های اخیر با مردم شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری امروز در نخستین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه صدا و...
جمعی از مردم تهران امروز پس از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی(ره)، با شرکت در راهپیمایی، اقدامات فرصت طلبان در تخریب اموال عمومی و ایجاد ناآرامی را محکوم کردند. اما در همین راهپیمایی شعارهایی همسو با مردم معترض...
کانال تلگرام آمد نیوز مسدود شد اما کانال تلگرام صدای مردم نه ! شنبه شب کانال تلگرام آمد نیوز و یک کانال جایگزین آن را مسدود شد، اما لینک جایگزین کانال تلگرام آمد نیوز همچنان در حال فعالیت است. کانال جایگزین آمدنیوز که...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب