»   جالب و خواندنی  »   13 هزارتن کود جهت کشت پاییزه گندم بین گندمکارن آذربایجان غربی توزیع شد
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۳۴

13 هزارتن کود جهت کشت پاییزه گندم بین گندمکارن آذربایجان غربی توزیع شد


به گزارش خبرنگار مهر، علی مختاری پیش از ظهر یکشنبه در چهارمین جلسه ستاد کشت محصولات پاییزه اظهارداشت: 57 درصد از مزارع گندم آبی با استفاده ازبذر کارهای خطی کار و کشت مستقیم و 86 درصد سطوح کشت شده مزارع گندم دیم نیز از بذرکارهای عمیق کار و کشت مستقیم استفاده شده است.


وی ادامه داد: همچنین میزان 9 هزار و 280 تن بذور اصلاح شده گندم از طبقات مختلف آبی و دیم جهت کشت پاییزه از ابتدای سال زراعی جاری بین زارعین گندمکار استان توزیع شده است.


مختاری اضافه کرد: تاکنون بر روی بیش از 46 هزار تن بذر گندم خود مصرفی زراعین نیز عملیات بوجاری و ضد عفونی توسط ناظرین صورت گرفته است.


وی یاد آور شد: براساس پیش بینی های انجام شده برای سال زراعی 93-92، میزان 376 هزار هکتار گندم در استان کشت خواهد شد که انتظار تولید 683 هزارتن گندم از این میزان سطح زیر کشت خواهیم داشت.


مختاری سطح زیر کشت گندم آبی در استان را ازآغاز سال زراعی جاری تاکنون رابیش از 88 هزار هکتار و گندم دیم را بیش از 260 هزارهکتار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 95 درصد از سطح پیش بینی شده زیر کشت برای گندم آبی و 110 درصد از سطح زیر کشت گندم دیم استان محقق شده است.


وی عمده ارقام کشت شده جهت کشت پائیزه راازارقام اصلاح شده گندم آبی از جمله زرین ، شهریار ، سایسونز و پیشگام ذکر کرد و افزود : برای کشت مزارع گندم دیم نیز از ارقام اصلاح شده از نوع سرداری ، آذر2 و هما استفاده شده است.


رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده درسطح 135 هزار هکتار ازاراضی گندم آبی و 14 هزار هکتار ازاراضی گندم دیم عملیات مبارزه با علفهای هرز و همچنین در سطح 150 هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت سن گندم انجام خواهد شد.


مختاری افزود: تاکنون مبلغ 210 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از کل مبلغ 910 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری ابلاغی ، جهت تامین نهاده های مورد نیاز کشت گندم از طریق بانک کشاورزی شهرستانها و با معرفی مدیریتهای جهاد کشاورزی به متقاضیان و پیمانکاران کشت گندم پائیزه در سطح استان پرداخت شده است.

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

سحر تبر: عمل نکردم شبیه آنجلینا بشم !عکس های سحر تبر دختر 17 ساله ایرانی، این روزها در سراسر جهان پخش شده است. این دختر جوان «50 عمل جراحی پلاستیک انجام داد تا شبیه هنرپیشه آنجلینا جولی شود». اما تفسیر...
آخرین طراحی کابین برای هواپیمای بوئینگ 777 امارات، ممکن است به مفهوم گران ترین سفر در ارتفاع بالا باشد.در نمایشگاه هوایی دبی 2017، آخرین طراحی داخلی برای هواپیمای بوئینگ 777 از جمله سوییت های جدید کلاس اول با تخت خواب...
اینستاگرام محبوب ترین شهرهای جهان را معرفی کرد.با اعلام دفتر خبری اینستاگرام، نیویورک و مسکو محبوب ترین شهر های شبکه ی اجتماعی اینستگرام شدند.بر همین اساس جایگاه سوم به لندن و چهارم به سان پائولو تعلق دارد. پاریس در این گزارش...
یک دامپزشک در خصوص ماجرای چالش مجید و واکنش گربه ها به این عبارت معتقد است این واکنش کاملا طبیعی است. راز واکنش گربه‌ها به عبارت «مجید» یک دامپزشک در خصوص چالش مجید و علت واکنش گربه ها به عبارت مجید گفت:...


  • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب