»   جالب و خواندنی  »   13 هزارتن کود جهت کشت پاییزه گندم بین گندمکارن آذربایجان غربی توزیع شد
۱۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۳۴

13 هزارتن کود جهت کشت پاییزه گندم بین گندمکارن آذربایجان غربی توزیع شد


به گزارش خبرنگار مهر، علی مختاری پیش از ظهر یکشنبه در چهارمین جلسه ستاد کشت محصولات پاییزه اظهارداشت: 57 درصد از مزارع گندم آبی با استفاده ازبذر کارهای خطی کار و کشت مستقیم و 86 درصد سطوح کشت شده مزارع گندم دیم نیز از بذرکارهای عمیق کار و کشت مستقیم استفاده شده است.


وی ادامه داد: همچنین میزان 9 هزار و 280 تن بذور اصلاح شده گندم از طبقات مختلف آبی و دیم جهت کشت پاییزه از ابتدای سال زراعی جاری بین زارعین گندمکار استان توزیع شده است.


مختاری اضافه کرد: تاکنون بر روی بیش از 46 هزار تن بذر گندم خود مصرفی زراعین نیز عملیات بوجاری و ضد عفونی توسط ناظرین صورت گرفته است.


وی یاد آور شد: براساس پیش بینی های انجام شده برای سال زراعی 93-92، میزان 376 هزار هکتار گندم در استان کشت خواهد شد که انتظار تولید 683 هزارتن گندم از این میزان سطح زیر کشت خواهیم داشت.


مختاری سطح زیر کشت گندم آبی در استان را ازآغاز سال زراعی جاری تاکنون رابیش از 88 هزار هکتار و گندم دیم را بیش از 260 هزارهکتار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 95 درصد از سطح پیش بینی شده زیر کشت برای گندم آبی و 110 درصد از سطح زیر کشت گندم دیم استان محقق شده است.


وی عمده ارقام کشت شده جهت کشت پائیزه راازارقام اصلاح شده گندم آبی از جمله زرین ، شهریار ، سایسونز و پیشگام ذکر کرد و افزود : برای کشت مزارع گندم دیم نیز از ارقام اصلاح شده از نوع سرداری ، آذر2 و هما استفاده شده است.


رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده درسطح 135 هزار هکتار ازاراضی گندم آبی و 14 هزار هکتار ازاراضی گندم دیم عملیات مبارزه با علفهای هرز و همچنین در سطح 150 هزار هکتار عملیات مبارزه با آفت سن گندم انجام خواهد شد.


مختاری افزود: تاکنون مبلغ 210 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش از کل مبلغ 910 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری ابلاغی ، جهت تامین نهاده های مورد نیاز کشت گندم از طریق بانک کشاورزی شهرستانها و با معرفی مدیریتهای جهاد کشاورزی به متقاضیان و پیمانکاران کشت گندم پائیزه در سطح استان پرداخت شده است.

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

قبیله‌های گردن بلندی که در تپه پادااونگ واقع در شمال تایلند زندگی می‌کنند یکی از قبیله‌های شگفت‌انگیز جهان به شمار می‌روند. مردم این قبیله در اصل آواره‌های برمه‌ای بودند که سال‌ها پیش وقتی در وطنشان جنگ و خونریزی در گرفت...
هنرمند بریتانیایی به نام سایمون بک تصاویر بسیار جالبی روی برف طراحی کرده است، هنر او نقاشی روی برف است . سایمون از سال 2004 به این نوع هنر روی آورده و تا کنون تصاویر زیبای بسیاری را بر روی...
هفت بیلیون انسان روی سیاره ی زمین وجود دارد پس اگر با کسی دوست هستید که در حضورش احساس بدی دارید، مستقیم یا غیر مستقیم به شما توهین می کند، نژادپرست یا معتقد به تبعیض جنسیتی است، دروغ می گوید،...
چکمه های گرانقیمت ایوانکا ترامپ جنجالی شدند+ عکس ایوانکا دختر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا علاقه وافری به مد و لباس دارد و پیش از آنکه پدرش وارد کاخ سفید شود، او طراح لباس بود و خط تولید لباس به نام خودش...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب