»   اخبار شهرستان ها  »   101 هزار تن کالا صادر شده است
۱۴ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۰:۳۱

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

101 هزار تن کالا صادر شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از صادرات 101 هزار تن کالا به ارزش 72 میلیون دلار در هشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ارژنگ عزیزی عصر امروز در نشستی با تجار و بازرگانان اردبیل اظهار داشت: ما یک رشد 25 درصدی از لحاظ وزن را شاهد بودیم که به نظر می‌رسد این روند تا پایان سال‌ جاری ادامه پیدا کند.

وی از افزایش 22 درصدی صادرات استان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع کل صادرات استان اردبیل 72 میلیون دلار بوده است که به نظر می‌رسد با یک جهش مطلوب تا پایان سال روبه‌رو شویم.

عزیزی عمده کالاهای صادر شده از این استان را سیب‌زمینی، مصنوعات پلاستیکی، میوه‌های تازه، نان و شیرینی و سنگ‌های ساختمانی اعلام کرد و افزود: در یک فرآیند رو به جلو درخواست‌ها برای صادرات کالاهای متنوع از سوی کشورهای هدف صادرات مد نظر بوده است.

این مسئول میزان ترانزیت خارجی کالا از گمرکات استان را در هشت ماهه امسال 248 هزار تن به ارزش 658 میلیون دلار اعلام کرد و ادامه داد: در این مدت ما با یک فرآیند جهشی در افزایش ترانزیت کالاهای صادراتی روبه‌رو بودیم که امیدواریم این حجم به سرعت در سال تولید ملی افزایش یابد.

وی همچنین از کاهش واردات کالا به ویژه کالاهای غیر ضرور به استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اکثر کالاهای وارداتی به استان مواد اولیه بوده است یک حجم وسیعی را از توسعه صادرات مواد اولیه وارداتی داشتیم به طوریکه اغلب کارخانه‌داران ما موفق شدند مواد اولیه را وارد و با ارزش افزوده به عنوان کالای ثانویه صادر کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل کاهش حجم صادرات را با توجه به ممنوعیت برخی از کالاهای صادراتی عادی توصیف کرد و بیان داشت: اگر افتی نیز صورت گرفته است بیشتر به دلیل بخشنامه‌هایی بوده که در ماه‌های گذشته با توجه به وضعیت اقتصادی کشور رخ داده است.

عزیزی در مورد آخرین وضعیت صادرات و واردات و شکوفا بودن استان در این زمینه با حجم زیادی از صادرات و بازارهای هدف یادآور شد: عمده بازارهای هدف ما در این مدت کشور آذربایجان، حوزه آسیای میانه، روسیه، ترکیه و حتی عراق و افغانستان بوده که به نظر می‌رسد همین روند با فرآیند رو به رشد کشورهای هدف صادراتی مد نظر باشد.

وی یکی از سیاست‌گذاری‌های اصلی در سال تولید ملی را همسو با اهداف اقتصاد مقاومتی افزایش صادرات اعلام کرد و گفت: عمده صادرات ما در بخش صنعت، کشاورزی، معدن و فلزات و مواد شیمیایی بوده است که ما رتبه اول را در صادرات محصولات کشاورزی داشتیم به طوری که سهم صادراتی حوزه کشاورزی به بیش از 40 درصد رسیده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

4 دیدگاه برای 101 هزار تن کالا صادر شده است

 1. زینب
  0

  خیلی ممنون. دست مگزار دارید

 2. حوا
  0

  سلام. خدا قوت

 3. ابراهیم
  0

  ممنون میشم خبرهای استان بیشتر تو سایت بزارید

 4. رقیه
  0

  یاشیاسوز