»   اخبار شهرستان ها  »   100 درصد اسناد سجلی در اردبیل آرشیو الکترونیکی شد
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۰۶

100 درصد اسناد سجلی در اردبیل آرشیو الکترونیکی شد


به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله امینی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و رسانه های گروهی استان اردبیل اضافه کرد: آرشیو الکترونیکی اسناد سجلی در این استان از شهرستان نیر به عنوان پایلوت آغاز شد و در کمتر از دو سال با تلاش شبانه روزی این مهم در تمام شهرستان های استان اردبیل محقق شد.


وی تصریح کرد: با تکمیل این طرح شهروندانی که محل صدور شناسنامه آنها در یکی از شهرستان های استان اردبیل است، دیگر نیاز به حضور در مراکز ثبت احوال استان نخواهند بود و از هر کجای کشور می توانند کارهای مربوط به اسناد هویتی خود را پیگیری کنند.


مدیرکل ثبت احوال استان آرشیو الکترونیکی اسناد را یکی از سه فعالیت مهم این سازمان برشمرد و ادامه داد: شناسنامه مکانیزه از دیگر فعالیت هایی است که در این استان پیگیری می شود و هم اکنون 100 درصد صدور شناسنامه در استان به صورت مکانیزه انجام صورت می گیرد.


وی با بیان اینکه شناسنامه های قبلی به لحاظ کیفی و کمی در حد قابل قبول نبود، یادآور شد: در حال حاضر برای تمامی افراد متقاضی شناسنامه اعم از المثنی، تعویض و ولادت در این شتان شناسنامه های مکانیزه که قابل جعل نیست، صادر می شود.


امینی صدور کارت هوشمند ملی را از دیگر اقدامات این سازمان در راستای دستیابی به دولت الکترونیک عنوان کرد و متذکر شد: تمام شهرستان های استان مجهز به صدور کارت هوشمند ملی شده اند، در مرکز استان نیز این سند در سه ایستگاه صادر می شود.


وی از صدور سه هزار کارت هوشمند ملی در این استان خبر داد و عنوان کرد: مصوب شده که برای افراد 14 سال نیز که برای اولین بار کارت ملی دریافت می کردند، کارت هوشمند ملی صادر شود، علاوه بر این برای افراد متقاضی کارت های ملی المثنی هم این کارت ها واگذار خواهد شد.


مدیرکل ثبت احوال استان از ادارات و دستگاه های اجرایی استان اردبیل خواست که در پروسه اداری خود کارت هوشمند را بپذیرند و از عودت آنها به ثبت و احوال خودداری کنند.


وی با بیان اینکه بستر دولت الکترونیک با توسعه کارت هوشمند ملی محقق می شود، افزود: با توسعه این طرح در آینده امضاء و نیز فعالیت های بانکی نیز به این کارت اضافه خواهد شد که می تواند اقدام بسیار مناسبی برای شهروندان باشد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب