یکشنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۵
»   تست روان‌شناسی  »   ۶ نوع برند شخصی، شما کدام هستید؟
470 بازدید
۱۱ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۵:۰۰
۶ نوع برند شخصی، شما کدام هستید؟

۶ نوع برند شخصی، شما کدام هستید؟

برند شخصی شما، فراتر از تنها یک راهبرد بازاریابی است، و نحوه‌ی ظاهر شدن شما در دنیا است. یک برند شخصی موفق اثری ماندگار ایجاد می‌کند که شما را قادر می‌سازد هم اهداف شخصی و هم اهداف حرفه‌ای‌تان را به دست بیاورید.

در بهترین حالت، برندتان باید بازتابی حقیقی از شخصیت‌تان باشد. این بازتاب هر چیزی را، از مجموعه مهارت‌های‌تان تا ارزش‌های شخصی‌تان، در بر می‌گیرد. اگر شخصیت‌تان را به درستی به نمایش بگذارید، کسانی که با آن ارتباط برقرار کنند شما را به عنوان رهبر افکار درون جامعه‌تان خواهندشناخت. که به همین علت، بسیار مهم است که به درستی به هر آن‌چه شما را منحصر به‌فرد می‌سازد به تصویر بکشید.

هرچند به تعداد آدم‌ها انواع برندسازی شخصی وجود دارد، اما براساس مقاله‌ای که در ۲۰۱۱ در نیویورک تایمز به بررسی روان‌شناختی جزییات به اشتراک‌گذاری محتوا پرداخته‌است، ۶ نوع “شخصیت” معمولا از سایرین برتر هستند.

بشردوست‌ها

بشردوست‌ها افرادی هستند که تا حد زیادی به خاطر تعهدشان به کمک کردن شناخته‌شده هستند. این‌ها آدم‌هایی هستند که نه‌تنها خودشان را وقف اعمال بشر‌دوستانه‌شان کرده‌اند، بلکه مراقب روابط شخصی‌شان نیز هستند.

حرفه‌پرست‌ها

حرفه‌پرست‌های حقیقی کسانی هستند پیشرفت حرفه‌ای برای‌شان بر همه‌ی دستاوردهای شخصی دیگر ارجحیت دارد. حرفه‌پرست‌ها اغلب اوقات با شبکه‌های اجتماعی مرتبط با کسب‌وکار از قبیل لینکدین سر و کار دارند، و اطلاعاتی را به اشتراک می‌گذارند که وجهه‌شان را در صنعت‌شان بالا می‌برد.

نوپرست‌ها

برندسازی نوپرستانه به فرهنگ فرعی افرادی ترقی‌خواه اطلاق می‌شود که فردیت را بیش‌تر از هر چیز دیگر با آغوش باز می‌پذیرند. با این که این اصطلاح از عصر موسیقی جاز(دهه‌ی ۱۹۲۰، م.) وجود داشته‌است، اما نوپرست‌های مدرن معمولا جوانان نسل هزاره‌ای هستند که از گرایش‌های عامه‌ی مردم سر بازمی‌زنند. هم‌چنین یک نوپرست کسی است که دوست دارد اول چیزها را امتحان کند و بعد با دیگران به اشتراک بگذارد. نوپرست‌ها می‌توانند هم ویژگی‌های بشردوستی و هم ویژگی‌های حرفه‌پرستی را در خودشان ایجاد کنند. برای آن‌ها به اشتراک گذاشتن بخشی ضروری از وجودشان است.

بومرنگ

برند نوع بومرنگ به آدم‌هایی اطلاق می‌شود که محتوا را به اشتراک می‌گذارند و تعامل ایجاد می‌کنند فقط برای این‌که از طریق جنجال اختلاف ایجاد کنند. این آدم‌ها در بسیاری از موارد، لزوما با محتوا موافق نیستند، بلکه به دلیل این‌که احتمال دارد جنجال برانگیز به چشم بیایند، تصمیم می‌گیرند اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.

پیونددهنده‌ها

پیونددهنده‌ها آدم‌هایی هستند که به توانایی‌شان در دور هم جمع کردن آدم‌ها می‌بالند. این‌ها معمولا آدم‌هایی هستند که پیوندهای خوبی دارند و آشکارا از روابط‌شان برای ایجاد هم‌بستگی استفاده می‌کنند. این آدم‌ها که عموما خلاق هستند، به وسیله‌ی دیگران اعتبار و رضایت به دست می‌آورند.

گزینش‌کننده‌ها

گزینش‌کننده فردی است که اطلاعات را فقط با آدم‌های خاصی به اشتراک می‌گذارد. این آدم‌ها معمولا بر اساس نیازها و علایق مخاطب هدف، اطلاعات را بادقت گزینش می‌کنند. آن‌ها تا حد زیادی به کاردانی و زیرکی شناخته‌می‌شوند.

بر این اساس، کدام‌یک از انواع این برندهای شخصی برای شما مناسب است؟ تعیین این‌که کدام نوع برند برای‌تان مناسب است مستلزم تحلیل دقیق خودتان است که به شما اجازه می‌دهد ارزش‌ها، قوت‌ها، و ضعف‌های‌تان را آشکار کنید. منابع عالی بسیار زیادی موجود است که شما را قادر می‌سازد خود واقعی‌تان را بشناسید.

مهم‌ترین چیزی که باید به یاد داشته‌باشید این است که نمی‌توانید یک برند شخصی جعلی بسازید. آدم‌ها می‌خواهند کسانی که با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، مطابق ارزش‌هایی زندگی می‌کنند که ظاهرا از آن حمایت می‌کنند.

۶ نوع برند شخصی، شما کدام هستید؟

مهم‌ترین حاصل این مقاله برای برند شخصی‌تان

بر اساس تحقیقات، 6 شخصیت اصلی وجود دارد که به بهترین نحو انواع برندهای شخصی را تفکیک می‌کند-بشر‌دوست، حرفه‌پرست، نوپرست، بومرنگ، پیونددهنده، و گزینش‌کننده. هر نوع برندسازی بازنمای انگیزه‌ای است که به واسطه‌ی آن افراد اطلاعات را به اشتراک می‌گذارند و چگونگی دیده‌شدن خود را در صنعت‌شان پایه‌گذاری می‌کنند. تنها با تحلیل خود است که می‌توان تعیین کرد کدام‌یک از این ویژگی‌ها برای تلاش‌های برندسازی‌تان مناسب است. با این حال، شما باید به یاد داشته‌باشید که باید حقیقتا همان شخصی باشید که هستید تا موفق باشید.

 

نویسنده: برایان کرامر

بازیگران ترکیه ای

آخرین مطالب این بخش تست روان‌شناسی

روانشناسی دست خط ها: دست خط شما چه چیز از شخصیت تان می‌گوید
گرافولوژی، علم تجزیه و تحلیل دست خط برای شناختن صفات شخصیتی، تقریبا از روزگار ارسطو وجود داشته‌است. در این نوشتار با ما در ملکانه همراه باشید تا از شخصیت و دست خط بیشتر بدانید و برایتان بگوییم ...
۵ گام ضروری برای مدیریت خشم که نمی دانستید
گام های ضروری برای مدیریت خشم مدیریت خشم در تمام مراحل زندگی شخصی و کاری مهم است. چرا که همه‌ی ما در طول زندگی‌مان خشم و عصبانیت را تجربه کرده‌ایم و باز هم تجربه خواهیم کرد، ...
۷ شیوه کاهش هورمون استرس ( کورتیزول بالا )
هورمون استرس چیست ؟ هورمون استرس ، کورتیزول  دشمن شماره‌ی یک سلامت عمومی است. سال‌ها است که دانشمندان می‌دانند سطح بالای کورتیزول: در یادگیری و حافظه تداخل ایجاد می‌کند، عملکرد ایمنی و تراکم استخوان را کاهش ...
ببینید شما جزو کدام یک از این ۵ نوع ویژگی شخصیتی اصلی هستید
شخصیت شما می‌تواند بر هر چیزی در زندگی‌تان تاثیرگذار باشد؛ از نحوه‌ی انتخاب دوستان گرفته تا نامزدهای انتخابی که به آنها رای‌ می‌دهید. با وجود این، بسیاری از آدم‌ها هرگز به ویژگی شخصیتی‌ خود فکر ...
شخصیت دیگران را از شکل صورت‌شان بشناسید
شخصیت شناسی دیگران از روی چهره همواره یکی از علایق ما انسانها است. این مقاله از مطالعات دکتر پلامپ، که صورت بیش از ۵۰۰ آدم‌ متفاوت را تجزیه و تحلیل کرده، برداشت شده است. خواندن صورت یا ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب پیشنهادی

  • دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام آروم بگیر دانلود آهنگ جدید احمد سلو به نام کافه دانلود آلبوم حامد همایون به نام دوباره عشق دانلود آهنگ جدید علیشمس و مهدی جهانی به نام ای جونم دانلود آهنگ جدید امید علومی و سحر قریشی به نام احوال بارون
    ویدئوهای منتخب
  • دسترسی سریع