»   وبگردی آزاد  »   ۵ ماده غذایی خطرناک برای دختران جوان را بشناسید
۴ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۶

۵ ماده غذایی خطرناک برای دختران جوان را بشناسید

۵ ماده غذایی خطرناک برای دختران جوان را بشناسید

به گزارش مجله اینترنتی ملکانه؛ داشتن برنامه غذایی سالم برای سلامت انسان بسیار مهم است. در این بین برخی مواد غذایی برای سلامت انسان بسیار مهم هستند و آسیب های جدی در بلند مدت به سلامت انسان وارد می کنند. دختران جوان به دلیل داشتن دوره حساس قاعدگی و همچنین زایمان در آینده باید به شدت به برنامه غذایی خود اهمیت دهند. در این مطلب لیستی از مواد غذایی خطرناک برای دختران جوان را به شما معرفی می کنیم.

گوشت قرمز
دخترانی که در زمان کودکی رژیم غذایی پر از گوشت قرمز دارند، دچار قاعدگی زودرس می‌شوند.

طی تحقیقی در انگلستان مشخص شد، مصرف گوشت به میزان بیش از ۸ بار در هفته موجب بلوغ زودرس و قاعدگی زود‌تر از موعد در این دختران می‌شود. در حقیقت مشخص شد که احتمال قاعدگی زودرس (در سن ۱۲ سالگی و یا قبل از آن) در دخترانی که به مقدار زیاد گوشت قرمز می‌خورند، ۷۵ درصد بیش از سایر دختران است. این تحقیق همچنین نشان داد که اضافه وزن و چاقی در دختران نیز موجب تسریع سن قاعدگی می‌شود.

در سال‌های اخیر سن قاعدگی در دختران به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و دلیل آن تغییر در الگوی تغذیه و افزایش شیوع چاقی است چرا که این عوامل تعادل هورمونی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

پفک
در یک تحقیق علمی در کشور انگلستان مشخص شده است که درصد عقیمی و ناباروری در کودکانی که به وفور پفک مصرف می کنند بالاتر از سایر کودکان است.

پفک حاوی تارترازین(به عنوان ماده ی قرمز و نارنجی رنگ) است که سبب اختلالات رفتاری، اضطراب، پرخاشگری، تندخویی و حالت های عصبی در اطفال شده و سرطان زا نیز می باشد.


بیشتربخوانید : 9 خوراکی کشنده را بشناسید +عکس


نوشابه
نوشابه حاوی بنزوات سدیم(ماده ی نگهدارنده) است که بسیار سمی و سرطان زاست. طبق برخی تحقیقات غیر رسمی، درصد این مواد نگهدارنده در نوشابه های ایران از حد مجاز استاندارد جهانی آن بالاتر است. بنزوات سدیم به شدت موجب آسیب سلول های کبدی می شود.

فسفر و اسید فسفریک نوشابه ها با کلسیم استخوان ها رقابت کرده و مانع نشست کلسیم بر روی سطوح استخوانی می شود و خود جای آن می نشیند. بدین ترتیب از طرفی سبب نرمی و پوکی استخوان می شود و از طرفی رسوبات کلسیم وارد شده در خون، ایجاد سنگ کلیه می کند.
یک عدد نوشابه به اندازه ی شش بشقاب برنج چاق کننده است. مواد قندی نوشابه برای دندان ها مضر است.

سس مایونز
سس مایونز حاوی مواد نگهدارنده (سربات پتاسیم و بنزوات سدیم) است که سرطان زا هستند.

به تجربه ثابت شده است که در اقلام غذایی هیچ چیز به اندازه ی سس مایونز موجب صدمه به پوست صورت و باعث جوش صورت نمی شود.

از نظر طب سنتی مصرف سرکه و تخم مرغ با هم بسیار مضر است که پایه ی سس مایونز همین دو قلم است!

کنسروها
به طور کلی تن ماهی، کنسروها، سرکه کارخانه ای، آب لیموی کارخانه ای ، آب غوره ی کارخانه ای، رب کارخانه ای، بستنی، شکلات ها، کاکائوها، بیسکوئیت ها و اکثر اقلام غذایی کارخانه ای و بسته بندی شده به دلیل افزودن مواد نگهدارنده، مواد رنگی و مضر سرطان زا هستند و باید تا حد امکان از مصرف آنها اجتناب شود.

منبع:الو دکتر

انتهای پیام/

مواد غذایی خطرناک برای دختران جوان

آخرین مطالب این بخش وبگردی آزاد

با ۷ گام سلامتی را در یک هفته از آن خود کنید به گزارش مجله اینترنتی ملکانه،گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی! شهر رم یک روزه ساخته نشد، زندگی خوب و عادت‌های خوب هم یک روزه بدست نمی‌آیند. اما...
قرآن درباره فصل تولد دوباره زمین چه می گوید؟ به گزارش مجله اینترنتی ملکانه،قرآن به صراحت نامی از بهار نیاورده اما ده‌ها آیه قرآن به بهار و برکات و جلوه‌ها و آثار آن اشاره‌هایی بدیع و روح بخش دارند. آیاتی...
موثرترین راهکار برای افزایش امید به زندگی به گزارش مجله اینترنتی ملکانه؛ استخوان‌ها و ماهیچه های افرادی که فعالیت روزانه آنها بیشتر نشسته انجام می شود، ضعیف است. در این افراد استعداد ابتلا به پوکی استخوان بیشتر است. در مقابل...
کشف یک گور دسته جمعی در حماه سوریه به گزارش مجله اینترنتی ملکانه، سازمان تبلیغات جنگ سوریه سه شنبه شب تصاویری از کشف یک گور دسته جمعی را منتشر کرد که در اطراف حومه شمال شرقی شهر «حماه» در مرکز...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها