شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۵
»   مهارت زندگی  »   ۱۰ مشکل برقراری ارتباط در هر رابطه عاشقانه
267 بازدید
۳ خرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۸:۰۰
۱۰ مشکل برقراری ارتباط در هر رابطه عاشقانه

۱۰ مشکل برقراری ارتباط در هر رابطه عاشقانه

کمبود برقراری ارتباط سبب بروز کشمکش می‌شود و اوضاع را به هم می‌ریزد

۱۰ مشکل برقراری ارتباط در هر رابطه عاشقانه

برقراری ارتباط یکی از جوانب بسیار مهم در هر رابطه عاشقانه است. هر دو طرف باید در ذات خود اهل برقراری ارتباط باشند و نباید از به اشتراک گذاشتن افکارشان با شریک جنسی شان خودداری کنند. کمبود برقراری ارتباط سبب بروز کشمکش می‌شود و اوضاع را به هم می‌ریزد. برای این‌که مطمئن شوید رابطه‌ای سالم دارید که مدتی طولانی دوام خواهدداشت، باید با شریک جنسی تان رابطه برقرار کنید و به خوبی با او تفاهم داشته باشید.

بعضی آدم‌ها در برقراری ارتباط یا تفاهم خوب هستند و بعضی دیگر نمی‌توانند به خوبی خودشان را ابراز کنند. مشکلات برقراری ارتباط و تفاهم در هر رابطه عاشقانه می‌تواند به دلایل مختلف ایجاد شود. عوامل زیادی وجود دارد که منجر به کمبود یا عدم برقراری ارتباط بین ۲ نفر می‌شود.

در ادامه ۱۰ مشکل برقراری ارتباط یا تفاهم آمده‌است:

۱. فاصله

فاصله رایج‌ترین و مهلک‌ترین مشکلی است که آدم‌ها را از هم جدا می‌کند. تعداد خیلی کمی از آدم‌ها می‌توانند رابطه‌شان را با وجود فاصله‌ی زیاد، برای مدت طولانی حفظ کنند. رابطه‌ای که هر یک از طرفین آن در فاصله‌ای خیلی دور است، روی ذهن اثر مخرب می‌گذارد. آدم‌هایی هستند که دیوانه‌وار عاشق شریک عشقی‌شان هستند و به این واقعیت که از او دور مانده‌اند اهمیتی نمی‌دهند. اما آدم‌هایی که دوست دارند هر روز شریک عشقی‌شان را ببینند، نمی‌توانند از فاصله‌ی دور به آسانی رابطه‌شان را حفظ کنند.

۲. رسانه‌های اجتماعی

هرچند رسانه‌های اجتماعی آدم‌های زیادی را دور هم جمع کرده‌است، اما در عین حال به ایجاد نوعی ارتباط بین آنها انجامیده‌است. هیچ مکالمه‌ی واقعی بین آدم‌ها نیست و تنها کاری که می‌کنند ارسال پیام و ایمیل به یک‌دیگر است. وقتی می‌توانید بیرون بروید و شریک عشقی‌تان را ببینید، نباید برای تماس گرفتن با او به رسانه‌های اجتماعی اتکا کنید.

۳. مرزهای زبانی

در این دنیای پهناور، آدم‌هایی را از شهرها، ایالت‌ها و کشورهای مختلف می‌بینید. ممکن است در نهایت عاشق کسی شوید که زبان‌تان را نمی‌فهمد و برعکس. حد و مرز زبانی مانع عاشق شدن‌تان نمی‌شود اما می‌تواند در مراحل بعدی سبب ایجاد مشکل شود. ممکن است برقراری ارتباط با شریک عشقی‌تان برایتان دشوار باشد چون نمی‌فهمید چه می‌گوید و او به خوبی با زبانی که شما صحبت می‌کنید آشنا نیست.

۴. مستقل بودن

هر فرد باید مستقل باشد، نباید به فرد دیگری وابسته باشد. اما بعضی آدم‌ها هستند که اصطلاح مستقل را بیش از حد جدی می‌گیرند و دوست ندارند کسی کمک‌شان کند. همه‌ی ما در زندگی به کمی نیرو و فشار نیاز داریم و شما نباید مانع از آن شوید که شریک عشقی‌تان به نحوی که می‌خواهد، حمایت‌تان کند. او بخشی از زندگی‌تان است و اگر گاهی از او کمک بخواهید، خوار و کوچک نمی‌شوید.

۵. برخوردهای خودمحور

بیش از حد مغرور بودن به خود می‌تواند بسیاری از روابط را خراب کند و بین آدم‌ها کشمکش ایجاد کند. شما نباید اجازه بدهید غرور بی‌جا بر شما چیره شود و بگذارید خودخواهی‌تان بر رابطه‌تان مسلط شود؛ باید در برابر او آرام و صبور باشید. اجازه بدهید به حال عادی خودش برگردد.

 

Young couple with relationship difficulties

Young couple with relationship difficulties

 

۶. بیش از حد غیرمستقیم بودن

گاهی پیش می‌آید که چیزی را به شریک عشقی‌تان نمی‌گویید، چون می‌دانید باعث رنجش او می‌شود. آن موضوع را غیرمستقیم مطرح می‌کنید و سرنخ‌هایی به او می‌دهید، با این امید که بتواند حرکات‌تان را درک کند. مهم است که با صراحت حرف دل‌تان را به شریک عشقی‌تان بگویید. او می‌داند هرچه بگویید به خاطر مصلحت خودش است. از بیان آن‌چه دوست دارید، خجالت نکشید.

۷. خودخواهی

اگر فردی خودخواه هستید و فقط به علایق خودتان فکر می‌کنید، شریک عشقی‌تان هرگز نمی‌خواهد با شما صحبت کند. او می‌داند شما فقط به خوشی خودتان علاقه دارید و توجهی به او نمی‌کنید. پس چرا باید با شما صحبت کند؟ وقتی در یک رابطه هستید، باید بی‌خیال ذات خودخواه‌تان شوید و صفحه‌ی جدیدی در زندگی‌تان باز کنید.

۸. شخصیت‌های متضاد

نمی توان از ۲ انسان انتظار داشت شبیه هم باشند. در واقع، گاهی تفاوت‌ها به ۲ نفر کمک می‌کند نزدیک‌تر شوند. با این حال، اگر به خاطر شخصیت‌های متضاد افراد، تفاوت‌های بسیار زیادی وجود داشته‌باشد، برقراری ارتباط برایشان آسان نخواهدبود.

۹. شنونده‌ی بد

اگر هنگامی که شریک عشقی‌تان با شما صحبت می‌کند سر تکان بدهید و به نظر برسد به کتابی که می‌خوانید بیش‌تر علاقه دارید، شنونده‌ی بدی هستید. اگر به شریک عشقی‌تان به اندازه‌ی کافی توجه نکنید، دوست نخواهدداشت با شما صحبت کند. هر وقت شریک زندگی‌تان می‌خواهد با شما صحبت کند، باید به تمام وجود به او گوش بسپارید. حتی اگر به چیزی مشغول هستید، باید وقتی را اختصاص دهید تا با او صحبت کنید و به آن‌چه می‌خواهد بگوید گوش کنید.

۱۰. ناامنی

بودن در یک رابطه سبب احساس ناامنی در بسیاری از آدم‌ها می‌شود. حتی اگر به شریک عشقی‌تان اطمینان کنید، تمایل دارید کمی احساس ناامنی کنید. این ناامنی‌ها منجر به دعوا می‌شود و نهایتا آدم‌ها را از هم جدا می‌کند. مهم است که به عنوان یک فرد، قبل از این‌که تصمیم بگیرید وارد یک رابطه شوید خیلی احساس امنیت کنید.

هرگز نباید بگذارید هر گونه شکاف برقراری ارتباط بین شما و شریک عشقی‌تان ایجاد شود. حتی اگر درون‌گرا هستید، وقتی وارد یک رابطه می‌شوید باید سعی کنید خودتان را ابراز کنید. اگر شریک عشقی‌تان اهل برقراری ارتباط نیست، کمک‌اش کنید خودش را ابراز کند و با شما صحبت کند. اگر ۲ فرد نتوانند ارتباط برقرار کنند، رابطه‌شان نمی‌تواند مدت زیادی دوام بیاورد.

ترجمه: مینا بنادکوکی

منبع: likelovequotes

آخرین مطالب این بخش مهارت زندگی

۸ ویژگی بهترین همسر مناسب برای شما
با وجود آن‌که ممکن است دقیقا ندانیم با چه کسی قرار است ازدواج کنیم، ولی به عنوان جوانانی کاملا بالغ، تصویر نسبتا خوبی از ویژگی‌های بهترین همسر مناسب برای خودمان داریم. ویژگی‌هایی که در یک ...
تفاوت های عشق واقعی و وابستگی
عاشق همسرتان هستید یا فقط به او وابسته‌اید؟ عشق می‌تواند بعضی وقت‌ها موضوعی پیچیده شود ولی می‌خواهیم برایتان چند تفاوت بین وابستگی و عشق واقعی را توضیح دهیم. امیدواریم این توضیحات کمکتان کند وضعیت کنونی ...
همسرم بهداشت خود را رعایت نمیکند، چه باید بکنم؟
رعایت بهداشت نه تنها برای سلامت خودتان مهم است بلکه اگر بخواهید در یک رابطه رضایت‌بخش بمانید هم اهمیت زیادی پیدا می‌کند. نه تنها بهداشت شخصی ضعیف مثل بد بو بودن دهان و بدن می‌تواند ...
10 رفتار ظاهراً بی‌ضرر که بی‎وفایی به همسرتان محسوب میشود
ممکن است تصور کنید که ممکن نیست هیچوقت دست به خیانت بزنید. همسرتان را دوست دارید و فکر می‌کنید هیچوقت به او خیانت نخواهید کرد. ولی، ممکن است از خیلی راه‌هایی که ممکن است ناخواسته ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید پازل باند به نام به سرم زده دانلود آهنگ جدید حسین توکلی به نام دوتایی دانلود آهنگ جدید گروه سون 7 به نام دیره + موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا روزگار به نام کافه دانلود آهنگ جدید مجید خراطها به نام چجوری تونستی
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر

  • دسترسی سریع