»   اخبار سیاسی  »   یک بی احتیاطی از رئیس جمهور منتخب
۶ تیر ۱۳۹۲ , ساعت ۲۱:۲۸

یک بی احتیاطی از رئیس جمهور منتخب

جمله آقای دکتر روحانی در نخستین کنفرانس مطبوعاتی اش در این باره که اولویت اصلی وی جلوگیری از اعمال تحریم های جدید علیه ایران خواهد بود، ظاهرا در حال تبدیل شدن به یک دردسر است.

اردبیل نیوز: روحانی در این نشست مطبوعاتی که روز ۲۷ خرداد برگزار شد، با لحنی که تا حدودی نگران به نظر می رسید اعلام کرد که در دولت او اولویت اول دیپلماسی هسته ای این خواهد بود که تحریم جدیدی علیه کشور اعمال نشود.

از آن روز، برخی منابع غربی با استناد به این جمله نتیجه گرفته اند که اکنون که آقای روحانی اینگونه به صراحت از تداوم تحریم ها ابراز نگرانی می کند، بنابراین می توان نتیجه گرفت که تحریم ها روی ایران اثر گذاشته و در نتیجه باید برای اثرگذاری بیشتر به این تحریم ها ادامه داد.

فراتر از این، برخی منابع غربی به صراحت گفته اند که اساسا روی کار آمدن آقای روحانی را محصول تاثیر تحریم ها بر جامعه ایرانی بوده و حالا که چنین است یعنی تحریم در حال به بار آوردن نتایج سیاسی مطوب غرب در ایران است، پس حتما باید تحریم ها را با قوت و شدت بیشتری ادامه داد تا غرب را به همه اهداف خود در ایران برساند.

یکی از جالب ترین نمونه ها در این مورد گزارشی بود که خبرگزاری آسوشیتدپرس ۳۱ خرداد روز منتشر کرد و در آن از قول مقام های امریکایی نوشت که دولت امریکا اساس روی کار آمدن روحانی را یکی از نتایج پروژه تحریم می داند.

از این جالب است، اظهاراتی است که یک نماینده کنگره امریکایی در جلسه روز ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان بیان کرده است.

بار بارا اسالاوین خبرنگار پایگاه اینترنتی المانیتور که در این جاسه حاضر بوده روز اول تیر نوشته است: «تعداد زیادی از افراد کمیته فرعی معتقد بودند این واقعیت که روحانی توانست بر رقبای محافظه کار و حامی رژیم پیروز شود نشان می دهد تحریم های آمریکا و نیز تحریم های چند جانبه موثر واقع شده اند وبه این ترتیب تحریم های بیشتر ایران را وادار خواهد کرد که حتی تاسیسات هسته ای اش را برچیند».

وی سپس از تد داچ، نماینده مجلس نمایندگان نوشته است: «فشارهای آمریکا در حال نتیجه بخشی است. ما نباید دست از اِعمال فشار برداریم».

به عقیده برخی تحلیلگران در تهران این کدها نشان دهنده آن است که آقای دکتر روحانی در بیان خود درباره اعتراف به اثرگذاری تحریم ها بی احتیاطی کرده است.

این تحلیلگران می گویند حتی اگر اولویت شماره یک دولت جدید جلوگیری از اعمال تحریم های بیشتر است، استفاده از عباراتی از این دست، که تنها خاصیت آن این است که دشمن را درباره نتیجه بخشی فشارهایش به جمع بندی می رساند، کمکی به تحقق این هدف نخواهد کرد بلکه برعکس ممکن است منجر به نقض غرض شود.

مرجع : ایران هسته ای


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

ظریف در این برنامه گفت: صحبت های دیشب ترامپ آنچه کاملا مشهود بود ادبیات غیر مناسب ایشان در صحبت هایشان بود. این ادبیات را نیز کم و بیش از مجمع عمومی سازمان ملل نیز شاهد بودیم. من از صبح امروز...
ترامپ: هر چه می‌توانید از تهران پول بگیریدبه نوشته روزنامه دیلی‌میل، رییس جمهور دونالد ترامپ به متحدان آمریکا در اروپا گفت که نگران تحریم‌های خصمانه‌ای که آمریکا ممکن است علیه ایران وضع کند، نباشند.در واقع ترامپ گفت که به ترزامی...
«در دو روز گذشته بحث‌ها بر سر تغییر نظام سیاسی ایران و بازگشت به نظام پارلمانی بیشتر از هر زمان دیگری داغ شد. داستان نیز از مصاحبه عزت‌الله یوسفیان ملا، رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز شد. یوسفیان ملا...
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان با انتشار عکسی در اینستاگرام متنی معنادار منتشر کرد.حسن روحانی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: زمانی که لشکر حر مقابل کاروان امام حسین(ع) قرا گرفت و مانع از این شد که امام حسین(ع) راهی...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم

    دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی به نام صبر و قرارم دانلود آهنگ جدید سالار عقیلی به نام کلنل دانلود آهنگ جدید حجت اشرف زاده به نام نگاه آخر دانلود آهنگ جدید حبیب به نام تو حسینی
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب