تیم مانوئل پیگرینی با بارسلونا بازی خواهد کرد و مردان آرسن ونگر هم به مصاف بایرن مونیخ می‌روند.

سایت گل – قرعه‌کشی لیگ قهرمانان اروپا همیشه بازندگان بزرگی دارد. اما کم پیش می‌آید که این بازندگان همه از یک کشور باشند! امسال یکی از آنها صدرنشین لیگ برتر است و دیگری تیمی است که صدرنشین را شش بر سه برده است. آرسنال و منچسترسیتی به این فکر می‌کنند که زندگی برایشان چگونه پیش خواهد رفت.

البته برای مانوئل پیگرینی بارسلونا سخت‌ترین قرعه ممکن نبود. اما مربی منچسترسیتی کاری بسیار دشوار پیش رو دارد تا بتواند در قرعه‌کشی یک‌چهارم نهایی در نیون سوییس حضور داشته باشد.

غول‌های کاتالان آن تیم رعب‌آور سه فصل پیش نیستند و همه از دفاع متزلزل آنها خبر دارند و می‌خواهند مقابل آنها به گل اول برسند، اما با این حال بارسلونا رقیبی دشوار برای سیتی است که اولین حضورش را دارد در مرحله حذفی لیگ قهرمانان تجربه می‌کند.

سیتی تنها یک گل فاصله داشت تا جای بایرن را در صدر جدول گروه D بگیرد. سیتی‌زن‌ها احتمالا ناراحت هستند که نتوانستند مسیر آسان‌تری را بروند. مقابله با لیونل مسی، نیمار و دوستان بزرگ‌ترین نبرد تاریخ ورزشگاه اتحاد تا این تاریخ را رقم خواهد زد، اما بزرگ‌ترین آزمون منچسترسیتی هم خواهد بود.

آرسنال اما به سخت‌ترین قرعه برخورده است. بایرن قرار است مانند فصل 13-2012 میهمان آنها در ورزشگاه امارات باشد.

آرسن ونگر خواهد گفت که برد تیمش در آلیانس آره‌نا ثابت می‌کند آنها می‌توانند با قهرمان اروپا رقابت کنند. او همچنین به شکست اف‌سی هالیوود مقابل منچسترسیتی اشاره خواهد کرد تا بگوید مردان پپ گواردیولا را می‌توان برد. اما در واقع او ترجیح می‌داد هر نام دیگری از قرعه بیرون بیاید به جز بایرن.

صدرنشین لیگ برتر هم مانند سیتی می‌توانست فاتح گروهش شود. آنها در واقع باید تیم اول می‌شدند. گروه F بی‌تردید گروه مرگ این دوره بود، اما آنها تا روز ششم در موقعیتی عالی قرار داشتند و با این حال نتوانستند کار ناپولی را در روز ششم تمام کنند.

هیچ تیمی هنوز در تاریخ لیگ قهرمانان (در قالب جدید) از قهرمانی‌اش دفاع نکرده است، اما بایرن با پپ بیش از هر تیمی به این کار نزدیک شده. دو شکست مقابل سیتی و آرسنال – که هیچ مشکلی برای بایرن به وجود نیاورد – و یک شکست در سوپرجام مقابل بروسیا دورتموند، تنها باخت‌های بایرن در سال 2013 بوده است. آنها با روشی که زیر نظر مربی سابق بارسا بازی می‌کنند احتمالا در سال 2014 هم باخت‌های خیلی بیشتری متحمل نخواهند شد.

باخت 6-3 آرسنال در ورزشگاه اتحاد نشان می‌دهد که تیم ونگر مقابل تیم‌های سریع با پاس‌های برّنده به مشکل برمی‌خورد. آنها در یک‌سوم دفاعی مشکل دارند و بایرن در فوریه دقیقا می‌خواهد کار سیتی را تکرار کند.

اگر آرسنال هم مانند سیتی از بخت استفاده می‌کرد و صدرنشین گروه می‌شد احتمالا از نبرد پیش رو لذت می‌برد و خبری از وحشت در اردوی آنها نبود.