خيلي راحت عليه مظفري‌زاده که يک داور باتجربه است صحبت مي‌کنيم که اين موضوع روي داوران جوانتر تاثير مي‌گذارد و آنها تمرکز خود را از دست مي‌دهند.

سایت گل- يحيي گل‌محمدي در نشست خبري پيش از ديدار نفت و راه‌آهن سورينت بیشتر در خصوص مسائل داوری و جو سنگین علیه آنها صحبت کرد. یحیی در ابتدا گفت: اين بازي براي هر 2 تيم حساس است و با توجه به وضعيت جدول هم راه‌آهن مي‌خواهد وضعيتش را بهتر کند و هم ما انگيزه داريم در بالاي جدول بمانيم و جزو مدعيان باشيم.

  بازي سختي داريم و تيم راه‌آهن‌سورينت نيز حريف خوبي است که سرمربي، بازيکنان و مديريت خوبي دارد. در حال حاضر هم راه‌آهن از روي بدشانسي در جايگاه خوبي قرار ندارند وگرنه مي‌توانست جز تيم‌هاي بالاي جدول باشد. مي‌دانيم که بازي راحتي مقابل راه‌آهن نداريم اما تيم ما هم تمرينات خوبي در اين هفته انجام داده که انشاءالله يک بازي خوب را از هر 2 تيم شاهد خواهيم بود.

  هر 2 تيم جزو تيم‌هايي هستند که به کارهاي فني اصرار دارند و بازي ما بيشتر بار فني دارد تا کارهاي فيزيکي و رفتارهاي حاشيه‌اي. شايد به نوعي اين بازي دربي محسوب شود که اميدوارم ديدني باشد و يک دربي فني. من هميشه از بازيکنانم مي‌خواهم بازي خوب و ديدني را به نمايش بگذارند و اين نوع بازي کردن نتيجه را هم به همراه دارد.


غایبین:
تا جايي که اطلاع دارم محرومي براي ديدار با راه‌آهن نداريم اما بهرام دباغ تنها بازيکن مصدوم ما است و باقي بازيکنان در اختيار کادر فني هستند.

داوری دیدار با داماش:  در بازي قبل 2 امتياز از دست داديم اما متاسفانه بايد بگويم که قبل از بازي مديرعامل باشگاه داماش صحبت‌هايي را انجام داد که جو سنگيني روي بازي به وجود آمد و خواسته و ناخواسته روي داوري تاثير گذاشت و داور يک پنالتي ما را نگرفت. من از همه فوتبالي‌ها، مربيان، مديران و بازيکنان مي‌خواهم که جو را عليه داوري خوب کرده و آرامشي را ايجاد کنند تا داوران قضاوتي راحت داشته باشند. نبايد جوي درست شود که اشتباهات به وجود بيايد. متاسفانه اکنون شرايطي ايجاد شده که ما مربيان بعد از شکست‌ها تمام کاسه و کوزه‌ها را سر داوري مي‌شکنيم.
  مديرعامل داماش جوي را عليه داوري راه انداخت آن هم عليه مظفري‌زاده که يکي از پاک‌ترين داورهاي کشور است و بازي‌هاي خوبي را قضاوت کرده و حتي در رده‌هاي بين‌المللي نيز قضاوت‌هاي خوبي داشته است. خيلي راحت عليه مظفري‌زاده که يک داور باتجربه است صحبت مي‌کنيم که اين موضوع روي داوران جوانتر تاثير مي‌گذارد و آنها تمرکز خود را از دست مي‌دهند. مي‌خواهم اين جو ملايم‌تر شود و بگويم همانطور که ما اشتباه مي‌کنيم ممکن است داوران نيز اشتباه کنند که اين اشتباهات يا عليه تيمي است يا به سود تيم ديگري خواهد بود.

  هفته‌هاي ابتدايي ليگ چندين بار داوران عليه تيم ما به اشتباه سوت زدند و من نيز عليه داوري صحبت کردم. صحبت‌هاي من باعث شد مديرعامل باشگاه نفت به من تذکر بدهد که ديگر عليه داوري صحبت نکنم. اين موضوع نشان مي‌دهد در باشگاه نفت جو سالمي وجود دارد و اميدوارم ديگر باشگاه‌ها نيز اين رفتار را داشته باشند و در صحبت‌هايمان عليه داوري موضع نگيريم.

  البته بايد بگويم متاسفانه تجربه نشان داده اين صحبتها عليه داوري جواب مي‌دهد و هفته بعد داوري به نفع تيم‌هايي است که عليه داوري صحبت کرده‌اند. مصاحبه‌ها باعث مي‌شود جو رواني بازي به سود آنها شود و اميدوارم اين موضوع را شاهد نباشيم. ما اکنون در سال جام‌جهاني هستيم و به نظرم اين جوي که عليه داوران راه افتاده است به فوتبال ما ضربه مي‌زند و در سال حساسي که تيم ملي بايد براي جام‌جهاني آماده شود اين جو عليه داوري را تلطيف کنيم