»   سینما  »   گفتگویی با «جره می رنر»؛ رو در رو با شرایطی مخوف
۲۹ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۵۰

گفتگویی با «جره می رنر»؛ رو در رو با شرایطی مخوف

بانی ویدئو – گروه سینمای جهان – وصال روحانی: برای عده ای جره می رنر هنرپیشه ۴۶ ساله آمریکایی به همان مردی خلاصه و منحصر می شود که پس از کنار کشیدن توبی مگوایر به جای او ایفاگر رل اسپایدرمن در دو قسمت نخست از تریلوژی دوم این سری ویدئو ها شد اما وی ۱۵ سالی است که آرام آرام جای پای عمیق تری در هنر سینما می یابد و به ویژه در به تصویر کشیدن سیمای مردانی ظاهراً معمولی اما استاد در غلبه بر شرایط اضطراری و مخوف مهارت ویژه ای دارد. فرقی نمی کند و او چه در ویدئو اسکاری و جنگی سال ۲۰۰۹ کاترین بیگه لو به نام «The Hurt Locker» و چه در ویدئو های «شهر» و «پیام رسان را بکش» کاراکتری است که از زندگی بریده اما نه آن حد که جانش را فدای ایده آل های اجتماعی کند. جالب تر این که جره می رنر حتی در دنیای ویدئو های کمیک بوکی و ایفای رل هاوک آی مرد فروتنی است که اگر دائماً بر حرکات سریع تأکید می کند، با این هدف است که هر چه سریعتر کار و شغل روزانه اش را به پایان برساند و برای استقرار در کنار سایر اعضای خانواده اش به خانه برود.
در «رودخانه بادی» که قبلاً به آن اشاره کردیم و تمی جنایی- اجتماعی- خانوادگی دارد، رنر را در رل کوری لمبرت مشاهده می کنیم و وی یک محیط بان است که برای حفظ زندگی وحش و جانداران و فضای سبز آن در منطقه ای از آمریکا به نام ویندریور تلاش می کند و شاید به همین سبب (اطلاق نام ویندریور به معنای رودخانه بادی به این محل) بهتر باشد که نه واژگان ترجمه آن بلکه همان لفظ اصلی (ویندریور) را برای نام بردن از عنوان ویدئو بیاوریم. او با کوشش بسیار توانسته است بسیاری از جسم ها و روح های آزرده افراد مستقر در آن منطقه دشوار (به لحاظ زیستی) را دلجویی و محیط را برای آن مناسب تر سازد. با این حال روزی پیدا شدن یک جسد یخ زده در آن محل سرشار از برف در یک روز زمستانی زندگی او را به هم می ریزد و این واقعه هم یک تراژدی روی داده در گذشته وی را احیا و از نو عمده می کند و هم انجام تحقیقاتی را موجب می شود که برای سر در آوردن از این ماجرا مورد نیاز است و در این تحقیقات او با یک مامور تازه اوج گرفته امنیتی (با بازی الیزابت اولسن) همراه و همپا و همکار می شود و هر دو را به نقاط تاریک و مهجور و خطرناکی از آن سرزمین وحشی و گاه دست نخورده و بی مهار منطقه می کشاند.
«ویندریور» از یک بابت دیگر هم شاخص است و آن، تلقی شدن این ویدئو به عنوان اولین ویدئو بلند تیلور شریدان در مقام یک کارگردان است و او همانی است که سناریوی ویدئو های تحسین شده ای مانند «اگر از آسمان سنگ هم ببارد» و «سیکاریو» را نیز گزارش و نگارش سناریوی ویندریور اعتبار او را بیشتر ساخته و در جایگاه یک کارگردان هم نشانده است. این پایان قصه ها برای جره می رنر نیست و او در ایامی پر کار و در آینده ای نه چندان دور در ورسیون تازه ای از ویدئو کمیک استریپی «انتقامجویان» با نام تکمیلی «Infinity War» و سپس در قسمت چهارم آن و همچنین یک کار کمدی به نام «Tag» هم رویت خواهد شد. ببینیم خود جره می رنر درباره این موارد چه می گوید.

 آقای رنر، در این کاراکتر چه چیز جالبی را دیدید. این مشخص است که او دائماً با گذشته خود در ستیز است.
– کوری لمبرت مردی پر تحرک است و تحت تأثیر کمتر چیزی قرار می گیرد و این در تضاد با روش ها و حالت همسر وی است. زندگی همسر وی متلاشی شده و او در آن ذوب شده اما لمبرت اهل تسلیم شدن نیست. دلیل سقوط ازدواج آنها بلایی که بر سر بچه آنها آمده و گرفته شدن جان وی است. شاید دلیل پر کاری لمبرت نیز از ذهن زدودن آن واقعه منفی است زیرا فکر او را به خود مشغول می دارد.
 آیا شما ویدئو های «اگر از آسمان سنگ هم ببارد» و «سیکاریو» را نیز پیش از شروع تهیه ویندریور دیده بودید؟ هر چه باشد تیلور شریدان در مقام سناریست هر سه ویدئو آنها را اضلاع سه گانه یک تریلوژی نامیده است.
– من این ویدئو ها را بعد از قطعی شدن حضورم در ویندریور دیدم و آن آثار سینمایی به من نشان داد خط فکری شریدان چیست و چرا این رویدادها را خلق و این راهها را طی کرده است. به واقع من در آینه این ویدئو ها چیزهایی را دیدم که شریدان می خواست در ویدئو ویندریور بیان کند و این مسئله کار مرا قدری آسان تر کرد.
 برای رسیدن به سطح بیشتری از اطلاعات پیرامون آنچه باید ارائه می دادید، تا چه میزان به میان محیط بان ها و افراد مستقر در محیط های طبیعی و دشت ها رفتید و اگر رفتید، چقدر با آنها زندگی کردید؟
– از نقطه نظر مسائل فنی و تکنیکی و کارهای اجرایی، پیچیدگی و دشواری خاصی در کار نبود. فقط باید راهپیمایی های طولانی و به کارگیری سلاح ها و نوع تعقیب شکارچیان غیرقانونی و ردگیری حیوانات و اینجور چیزها را می آموختم و اینها چیزهایی نبود و نیست که برای نیل به آن به کاری درازمدت نیاز باشد. اینها چیزهای کوچکی است که می توان (و باید) پایه کار را حول محور آنها گذاشت. در هر حال کوشیدم انواع مهارت های مرتبط یا زندگی در شرایط سخت و در محیط آزاد و طبیعت باز را بیاموزم و کم نیاورم اما در برخی موارد احساس ضعف کردم. مثل مهارت در قایقرانی و طی کردن مسیرهای کوهستانی. در هر حال طبایع درونی کاراکتر کوری لمبرت و این که تا چه میزان پای مشکلات می ماند، از عناصر اصلی تشکیل دهنده این داستان است.
 شما کلاً چطور آدمی هستید؟ اهل بیرون رفتن و در طبیعت زندگی کردن و یا حبس کردن خودتان در محیط های درون خانه و خلوت و امنیت آن؟
– بیشتر به محیط بیرون و زندگی در طبیعت گرایش دارم و هم اینک نیز من و خانواده ام در جایی زندگی می کنیم که بی شباهت به شرایط زیستی در شمال دریاچه تاهو (محل تحقق اتفاقات ویدئو ویندریور) نیست.
 به این نتیجه می رسیم که از تهیه و تصویربرداری این ویدئو در آن محیط سرد و سخت خم به ابرو نیاوردید.
– همین طور است. من حتی از آن شرایط لذت هم بردم.
 کدام قسمت از ویدئو و به تصویر کشیدن کدامین اتفاق بیشترین چالش را برای شما در برداشت؟
– یک صحنه در اواخر ویدئو هست که حوادث را از بالای نقطه ای پل مانند به تصویر می کشد و ارتفاع آن نقطه تا سطح زمین به ۱۲ هزار فیت می رسد که رقم وحشتناکی است. در نتیجه برای هر یک از عوامل تولید ویدئو بسیار سخت بود که به چنان نقطه ای برسد. هم دشواری های گرفتن این صحنه فراوان بود و هم زمان کم آورده بودیم و باید این نما در اسرع وقت گرفته می شد. شما در نوک کوه قرار دارید و به پایین و عمق آن نگاه می کنید و سرما هم شما را پس می زند. با این حال تمامی کوشش خود را به کار گرفتم تا دشواری های محیط موجب تنزل درجات این صحنه نشود.
 تعداد ویدئو های دراماتیکی که بازی کرده اید پیوسته زیادتر می شوند. آیا باید به این نتیجه رسید که در این عرصه راحت ترید و سایر ژانرها محبوب تان نیستند؟
– من از هیچ ژانر و ویدئوی گریزان نیستم و کار خودم را می کنم اما هالیوود سنن خود را دارد. بعضی ویدئو های پرفروش با این نیت اصلی ساخته می شوند که با درآمد آنها بتوان ویدئو های خوب کم فروش را ساخت. برخی از ویدئو های دراماتیک من محصول سیستم و فرآیندی هستند که شرحش را آوردم اما من در همه حال بابت حضور در آنها احساس رضایت و افتخار می کنم.
 در مورد نسخه تازه «انتقامجویان» (Infinity War) بگویید.
– مقداری از قصه ویدئو های سابق را ادغام کرده و یک معنای ترکیبی را در آورده اند. فقط «انتقامجویان۳» نیست که من روی آن کار کرده ام و در قسمت هایی از ویدئو چهارم نیز بازی کرده ام و صحنه های آن نیز از حالا گرفته شده است.
 بنابراین بگویید سرنوشت کاراکتر هاوک آی با بازی شما در این ویدئو به کجا می انجامد؟
– نه فقط بر سر هاوک آی بلکه سایر کاراکترها در دو نسخه بعدی Avengers بلاهای متعددی می آید. مثلاً نمی دانم سرنوشت کلینت به کجا می انجامد اما می دانم که کار او گره خورده است. قسمت های عمده ای از ماجراهای قسمت چهارم «انتقامجویان» هنوز بر من پوشیده است و برادران روسو در مقام کارگردانان فقط آن قسمت ها از اتفاقات را گفته اند که برای ایفای بهتر رل من به آن نیاز است. با این اوصاف برای دیدن هر چه بیشتر فرجام کار هاوک آی فعلاً صبر پیشه کنید.
 شما در هیأت یک تهیه کننده هم در تولید ویدئو های «پیام رسان را بکش» و «بنیانگذار» سهیم بوده اید. آیا این بخش از کار شما نیز در صحنه سینما استمرار خواهید یافت؟
– من در سال آینده در کنار تیلور شریدان به تهیه ویدئوی درباره داک هالیدی یکی از نامدارترین مردان جهان وسترن و غرب وحشی و خاستگاههای او خواهم پرداخت و هر دو می کوشیم ویدئوی را ارائه بدهیم که تمامی ابعاد شخصیت پیچیده او را روشن کند. اما در مورد بعد از آن ویدئو اینک هیچ اقدام و تصمیمی را در ذهن ندارم.
منبع: The Wrap

با سایت خبری ملکانه همراه باشد… icon whatsapp - گفتگویی با «جره می رنر»؛ رو در رو با شرایطی مخوف

[ad_2]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

در مراسم اعطای جوایز سینمایی بفتا در بریتانیا که یکشنبه شب در لندن برگزار شد فیلم “سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری” با بردن پنج جایزه در صدر قرار گرفت و فیلم “شکل آب” اثر گیرمو دل تورو که امید...
فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» درخواست دریافت پروانه نمایش داد.   به گزارش تسنیم، فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه‌کنندگی علی قائم مقامی که در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر حضور یافته بود، به تازگی درخواست پروانه...
فیلم سینمایی «طبل» به کارگردانی کیوان کریمی به نمایندگی از سینمای ایران در مراسم افتتاحیه برنامه «زمانِ زمستان تهران» در سینما «گالری» در شهر بروکسل در کشور بلژیک روی پرده رفت. به گزارش رسیده،فیلم سینمایی «طبل» Drum نخستین ساخته...
با سایت خبری ملکانه همراه باشد... ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب