»   توپ و تور  »   گزینه‌های جانشینی کواچ چه کسانی هستند؟
۲۴ مهر ۱۳۹۴ , ساعت ۱۱:۴۶

گزینه‌های جانشینی کواچ چه کسانی هستند؟

اسلوبودان کواچ در آستانه جدایی از تیم ملی والیبال ایران است و حالا گمانه زنی ها برای جانشین او آغاز شده است.

یکی از بدترین خبرهای ممکن در مورد والیبال می‌تواند جدایی کواچ؛‌‌ آن هم تنها چند ماه مانده به مهمترین مسابقات انتخابی المپیک است.

اما در صورت رفتن کواچ از تیم ملی ایران؛ چه کسانی شایسته جایگزینی او هستند؟ در ادامه شرایط گزینه‌های جایگزینی کواچ را مشاهده می‌کنید و می‌بینید کدام گزینه‌ها از سایرین محتمل تر هستند. فعلا همه چیز بر اساس گمانه زنی هاست و نمی توان گفت چه اتفاقی می افتد اما گزینه های روی میز داورزنی در نبود کواچ احتمالا این ها هستند.

 

استفان آنتیگا/ فرانسوی

مربی حال حاضر تیم ملی لهستان، شب گذشته کارش برای بقا در این تیم بسیار سخت شد. او از صعود به جمع چهار تیم برتر اروپا جا ماند و حالا احتمال دارد شغل خود را از دست بدهد. به این ترتیب لهستان تقریبا کوچکترین امیدی برای المپیکی شدن ندارد. آنتیگا از سال ۱۹۹۸تا ۲۰۱۰عضو تیم ملی فرانسه بود. او مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۰۲را با تیم ملی فرانسه در آرژانتین به دست آورد و همچنین دو قهرمانی اروپا ۲۰۰۳و ۲۰۰۹و یک نایب قهرمانی لیگ جهانی ۲۰۰۶مسکو از دیگر دستاوردهاي او با فرانسه به عنوان بازیکن است. استفان ۳۰۰بازی ملی را در کارنامه دارد. آنتیگا به عنوان مربی موفق شده است لهستان را در سال 2014 قهرمان جهان کند.

 

آندره آناستازی/ ایتالیایی

سرمربی سابق تیم ملی لهستان که موفق شد مدال برنز المپیک و نقره جام جهانی را کسب کند. آناستازی یک قهرمانی جهان و یک قهرمانی لیگ جهانی در سال ۱۹۹۰، یک قهرمانی اروپا در سال ۱۹۸۹ و ۳ قهرمانی جام اروپا در سال‌های ۱۹۸۳، ۱۹۸۶ و ۱۹۹۱ به عنوان بازیکن دارد. این مربی ایتالیایی پبش از کواچ هم از گزینه‌های اصلی هدایت تیم ملی والیبال ایران بود اما به خاطر شرايط مالي با ايران به توافق نرسيد .آناستازی از سال 1994 به دنیای مربی‌گری والیبال پا گذاشت و در مدت چند ساله مربیگری خود هدایت تیم ‌های ملی اسپانیا،‌ ایتالیا و لهستان را در کارنامه داشته است. او که بار قبل هم به ایران خیلی نزدیک بود و حتی به تهران آمد برای آمدن به تهران گفته با 4 دستیارش تنها یک ماه پیش از بازی های انتخابی در ژاپن به تهران می آید. آناستازی مرد رویایی منتقدان فدراسیون است و مشخص نیست چرا آنها اینچنین سینه چاکش هستند و مدام با او در تماسند و لحظه به لحظه آمارش را دارند.

 

رائول لوزانو/ آرژانتینی

این مرد هم وطن ولاسکو، از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ سرمربی تیم ملی والیبال لهستان بود که توانست این تیم را به مدال نقره قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶ برساند و در المپیک 2008؛ لهستان با هدایت او به مقام پنجم اکتفا کرد. رائول لوزانو در سال ۲۰۰۹ هدایت تیم ملی والیبال آلمان را برعهده گرفت و تا سال ۲۰۱۱ نیز سرمربی ژرمن‌ها بود. او هم همان زمان كه حرف از آمدن مربيان خارجي بود در ليست كانديداها بود اما وقتي فدراسيون با ولاسكو به توافق رسيد ديگر نوبت به مذاكره با او نرسيد. لوزانو حتي يك بار هم براي مذاكره با يكي از تيم هاي ليگي به ايران آمد اما انگار سازش نشد و رفت. او بعداز آن هميشه يكي از تماشاچيان پروپا قرص بازيهاي ايران بود.حتي سال قبل در قهرماني جهان لهستان روي قهرماني ايران حساب كرده بود. لوزانو حالا مربی باشگاهی در لهستان است .

 

سیچیلو/آرژانتيني

بزرگترین شانس این مربی جوان این است که از والیبال ایران شناخت دارد. سرمربی فعلی تیم ملی قطر است، قطعا با پیشنهادایران، به آن نه نخواهد گفت و به این شانس پشت نخواهد کرد. اما نظر اکثریت به این است که او یک تئوریسین بزرگ و نفردوم خوب است و نه یک مربی قوی، بنا براین اگر او را در کادر جدید بیاوریم، باید به عنوان دستیار استخدام شود، نه سرمربی. بالاخره دستیاری ولاسکو بزرگ چیزی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت در این فرصت کم و محدود.

 

لئوناردو برناردی/ ایتالیایی

او کسی است که ولاسکو اعلام کرد به عنوان جانشینش در ایران باشد. اما میسر نشد .او بيشتر ترسيد بعداز ولاسكو مربي ايران باشد. اين مربي هم به جای تیم ملی‌ که در لیگ جهانی شرکت دارد، با باشگاه هالك بانك تركيه کار می‌کند. با توجه به این که او قبلا هم با ایرانی‌ها و فدراسیون والیبال به توافق نرسیده است، بعید است این بار هم به توفیقی در بستن قرارداد دست پیدا کند.

 

مک کاچن/ نیوزلندی

یکی از جدی‌ترین گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال ایران است. اگر همسرش موافقت کند تا او به یک کشور آسیایی بیاید، می‌تواند روزهای خوبی در ایران باشد. در المپیک 2008 یک اتفاق تلخ برای همسر کاچن باعث شده از کشورهای آسیایی خوشش نیاید، اما در هر حال شاید بشود او را توجیه کرد چین شرق آسیا است و ایران غرب آسیا. اگر این مانع از سر راه برداشته شود، مدال طلای آمریکا در المپیک 2008، برگ زرینی در کارنامه‌اش خواهد بود و کسی نمی‌تواند او را محکوم به بی تجربگی کند. البته او سري قبل مذاكرات تنها به بهانه ناامني و عدم موافقت همسرش پاي ميز مذاكره ننشست.

 

مصطفی کارخانه/ ایرانی

او سابقا بین سال‌های 1991 تا 2001 سرمربی تیم ملی والیبال ایران بوده است. دوره‌ای که البته قابل مقایسه با الان نیست و همان دورانی است که همه می‌گویند آرزوی یک ست گرفتن از ژاپن

را داشتیم! اما جدای از این مسائل، کارخانه یک مربی آشنا به والیبال مدرن است .اما او معمولا در چند سال اخير با تيم هايش خيلي موفق نبوده. به جز يك دوره با متين ورامين . با اين حال او در لیگ ایران همیشه مدعی بوده و حالا بعید نیست هدایت ایران برای راهیابی به المپیک، به او سپرده شود.

 

پیمان اکبری/ ایرانی

کاپتان سابق تیم ملی و سرمربی تمام تیم‌های ملی ایران ،جز تیم ملی اصلی بزرگسالان! پیمان اکبری با پایان دوران بازی،‌ سرمربی پیکان تهران شد و در همان سال اول مربیگری قهرمانی لیگ برتر والیبال (۱۳۸۹-۹۰)، قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۱ اندونزی و کسب عنوان پرافتخار سومی باشگاه‌های جهان را از آن خود کرد. او اخیرا سرمربی‌گری پنج تیم ملي از تیم ملی دانشجویان گرفته تا تیم ملی ب بود.به همین دلیل و البته علاقه فدراسیون به او، بعید نیست نام پیمان به عنوان سرمربی تیم ملی ایران اعلام شود.

 

بهروز عطایی/ ایرانی

بهروز عطایی عضو پیشین تیم ملی والیبال است که تجربه حضور در تيم نوجوانان و تيم ملي را دارد .او دستيار مرحوم حسین معدنی در تيم ملي تا بعداز بازيهاي آسيايي ٢٠١٠ گوانگ ژو و قبل از آمدن ولاسكو بود. سرمربي تيم كاله که با این تیم به قهرمانی های زیادی در لیگ ایران رسیده ، احتمالا آخرین گزینه هدایت تیم ملی در حال حاضر باشد، اما می تواند یکی از دستیاران ایرانی مربی انتخاب شده باشد و برای آینده، جایگاهی برای خود دست و پا کند. هرچند انتقادات او احتمال حضورش را كمرنگ كرده است.


آخرین مطالب این بخش توپ و تور

خلاصه والیبال جام قهرمانان: ایران ۳-۲ آمریکا را اینجا...
لیگ جهانی والیبال آغاز شد و این مسابقات از شبکه سه سیما پخش می شود. اما لیگ جهانی والیبال از کدام کانال ماهواره پخش می شود؟ ...
درباره تیم ملی والیبال ایتالیا + اسامی بازیکنان لاجوردی پوشان تیم ملی والیبال ایتالیا نخستین رقیب ایران در هفته نخست لیگ جهانی والیبال هستند که نتیجه این بازی هم از نظر فنی و هم از نظر حیثیتی برای بازیکنان 2 تیم...
ایگور کلاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران لیست نهایی شاگردانش برای حضور در لیگ جهانی را اعلام کرد. با اینکه تصور می شد او یکی از بازیکنان دریافت کننده یا پشت خط زن را از لیست خارج کند، با پنج...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب