»   فوتبال برتر | فوتبال ایران, یک خبر ویژه  »   گزارش کامل نقل‌و‌ انتقالات نیم‌فصل لیگ برتر 92-93 +جدول
۱ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۰۶

گزارش کامل نقل‌و‌ انتقالات نیم‌فصل لیگ برتر 92-93 +جدول

فصل نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال بعد از پایان بازی‌های هفته پانزدهم آغاز شد و تیم‌ها از همان روز اول فعالیت خود را برای جذب بازیکن آغاز کردند.


با نزدیک شدن به نیم فصل دوم لیگ برتر جنب و جوش باشگاه ها برای جذب بازیکنان مد نظر بالا رفته و شاهد انتقال برخی بازیکنان از یک تیم لیگ برتری به تیم دیگر هستیم.

**سرخپوشان پیشگام نقل و انتقالات

تیم پرسپولیس تهران بر اساس نقاط ضعفش شروع به جذب بازیکن جدید کرد بر این اساس طی توافقات با باشگاه ذوب‌آهن محسن مسلمان را گرفت و در عوض این بازیکن خانزاده و غریبی را به تیم اصفهانی داد.
علی دایی که به مهاجمان سرزن اعتقاد ویژه‌ای دارد در ابتدا رضا نوروزی مهاجم نفت تهران را مدنظر قرار داد اما نفت تهران حاضر به انتقال نوروزی به این تیم نشد و حضور این مهاجم در پرسپولیس تا حدودی منتفی شد.

مسئولان پرسپولیس بعد از پیگیر‌ی‌های فراوان توانستند فرزاد حاتمی مهاجم نیم‌فصل قبل فولاد خوزستان را به خدمت بگیرند آن‌ها با این اقدام توانستند به نوعی کار استقلالی‌ها را در جذب اولادی بازیکن سابق پرسپولیس جبران کنند.
غلام‌رضا رضایی هم در همان ابتدا به دلیل نیمکت‌نشین از تیم پرسپولیس جدا و با گرفتن رضایت‌نامه راهی فولاد خوزستان شد.
هادی نوروزی و رضا محمدی هم با گرفتن رضایت‌نامه‌شان به طور رسمی از تیم پرسپولیس جدا شدند و به احتمال زیاد به تیم فوتبال نفت تهران می‌پیوندند. هر چند ذوب آهن هم محمدی را می خواهد.
شنیده‌ها حاکی از آن است که باشگاه سپاهان خواستار جذب سید صالحی شده و در عوض آن می‌خواهد غلامی را به تیم پرسپولیس دهد اما تا الآن باشگاه پرسپولیس با این انتقال موافقت نکرده است.
مارکو سپانوویچ یکی از خریدهای ناموفق هم از لیست پرسپولیس خارج شد.

**استقلال به دنبال جایگزین‌های خوب برای بازیکنان از دست داده

تیم فوتبال استقلال تهران بر عکس رقیبشان پرسپولیس خیلی دیر وارد فصل نقل و انتقالات شدند اما تا الآن چراغ خاموش توانستند کبه، مهرداد اولادی و ایمان باصفا را جذب کنند.

استقلال تهران که با خداحافظی فرهاد مجیدی و از دست دادن مجتبی جباری مشکلاتی در خط حمله و هافبک بازی‌ساز این تیم به وجود آمده است در تلا‌ش‌اند که جایگزین های مناسبی را جذب کنند.
بر این اساس مهرداد اولادی از تیم نفت تهران جذب کردند و ایمان باصفا هم که هافبک بازی‌ساز استیل آذین بود را به خدمت گرفته است. به قول امیر قلعه‌ نویی می‌تواند جای خالی جباری را در خط هافبک پر کند و به نوعی جباری جدید در تیم استقلال است.
باشگاه استقلال خواستار به خدمت گرفتن ایمان مبعلی، میداوودی و شریفات بود اما تیم‌های فوتبال استقلال صنعتی و فولاد خوزستان رضایت‌نامه این بازیکنان را ندادند.
بوبکر کبه بازیکن داماش گیلان هم در همان روزهای ابتدایی نقل و انتقالات به استقلال تهران پیوست.
استقلالی‌ها که با مشکلات مالی مواجه هستند به این دلیل در فصل نقل و انتقالات با دست بسته حرکت می‌کنند و سعی می‌کنند بازیکنان آزاد را در اختیار بگیرند.
فرزاد حاتمی هم جزو بازیکنان مدنظر استقلال بود اما اختلافات انتقالش به استقلال را منتفی کرد و پرسپولیسی ها از این امر استفاده کرده و این بازیکن را جذب کردند.

گوران لاوره و فردین عابدینی خریدهای ناموفق استقلال بودند که امیرقلعه نویی با جدایی این دو بازیکن موافقت کرد اما هنوز رضایت‌نامه لاوره صادر نشده است این در حالی است که عابدینی با گرفتن رضایت‌نامه به تیم گسترش فولاد پیوست.
مسئولان استقلال با زرنگی خاص خواستار این شدند که لاوره قراردادش با این فسخ کند تا پاسپورتش را در اختیارش قراردهند. لاوره هم به دلیل نداشتن پاسپورت هنوز نتوانسته از ایران خارج شود و قراردادش به صورت نهایی با استقلال فسخ نشده است.

محمد قاضی مهاجم استقلال که به دلیل جذب مهاجم احتمال نیمکت نشینی‌اش در استقلال وجود دارد از تیم سابقش ذوب آهن پیشنهاد جدی دارد اما باشگاه استقلال هنوز جواب نامه باشگاه ذوب آهن را در خصوص به خدمت گرفتن قاضی نداده است.
مهران قاسمی هم کمتر مورد توجه قلعه‌نویی بود با قراردادی به تیم ذوب آهن پیوست.

** ناکامی سپاهان در جذب بازیکنان مورد نظر

زرد پوشان اصفهانی که در نیم فصل اول با خریدهای ناموفقی داشتند تا حدودی می‌خواهند در نیم فصل دوم این امر را جبران کنند؛ براین اساس به دنبال جذب مهدی کریمیان بازیکن سابقشان هم اکنون در تیم تراکتورسازی بازی می کند شدند تا جبران نبود یک هافبک بازی ساز با جذب کریمیان جبران کنند اما هنوز مسئولان سپاهان نتوانسته‌اند رضایت تراکتورسازی را برای به خدمت گرفتن کریمیان جلب کنند.

سید صالحی یکی از بازیکنان مدنظر باشگاه سپاهان اصفهان است که تا الان موفق نشده‌اند رضایت باشگاه پرسپولیس را برای خدمت گرفتن این بازیکن بگیرند.

آرش افشین و یعقوب کریمی از خریدهای ناموفق تیم سپاهان بودند و چند باشگاه از جمله تراکتورسازی خواهان به خدمت گرفتن این بازیکنان شدن اما سپاهان هنوز با انتقال این دو به تراکتور موافقت نکرده است واین احتمال وجود دارد که مهدی کریمیان بازیکن تراکتورسازی با یعقوب کریمی و افشین معاوضه شود.

باشگاه ذوب آهن هم خواهان به خدمت گرفتن شهاب گردان است ولی سپاهانی‌ها این دروازه‌بان را به تیم همشهری خود ندادند.

سپاهانی‌ها فقط دوبازیکن جوان و گمنام به نام امیرحسین کریمی و سعید قائدی‌فر را به خدمت گرفتند.

** تراکتور در تلاش جلب رضایت باشگاه‌های استقلال و سپاهان

باشگاه تراکتورسازی برخلاف برخی از تیم‌ها خریدهای موفقی را در نیم فصل اول داشتند ودر نیم فصل دوم هم می خواهند روند موفقیتشان را ادامه دهند وبازیکنان موثر به خدمت بگیرند.

آنها به دنبال جذب آرش افشین و یعقوب کریمی و آرش برهانی هستند اما این تیم تا الان نتوانسته رضایت باشگاه‌های استقلال و سپاهان را برای جذب این بازیکنان را جلب کند.
مهرآزما، یکی از بازیکنانی است که احتمال حضورش درنیم فصل دوم در تراکتور وجود دارد.
سید محسن حسینی نیز از تراکتور جدا شده وبه تیم گسترش فولاد پیوسته است.

** بده بستان فولاد و پرسپولیس در نیم فصل دوم

تیم فولاد خوزستان یکی از مدعیان قهرمانی لیگ سیزدهم تا الان سعید سالارزاده، سوشا مکانی و غلامرضا رضایی را به خدمت گرفته است.
فرزاد حاتمی و محمد رشید مظاهری بازیکنانی هستند که از تیم فولاد جدا شدند.

** عملکرد ناموفق نفتی‌ها در جذب بازیکن

تیم فوتبال نفت تهران هم تا الان فقط ذوالقدر را جذب کرده است و یحی گل محمدی پس از منتفی شدن استعفایش خواستار به خدمت گرفتن رضامحمدی و هادی نوروزی ازتیم پرسپولیس شده است که مسئولان این تیم به دنبال قرارداد بستن با این با بازیکنان هستند.
سوشا مکانی از این تیم جدا شد و به تیم فولاد خوزستان پیوست و مهرداد اولادی هم با گرفتن رضایت نامه به تیم استقلال تهران ملحق شد.

 

تيم بازيکنان ورودي به تيم بازيکنان خروجي از تيم
استقلال تهران بوبکر کبه – ايمان مبعلي – اسماعيل شريفات – ميلاد ميداوودي – مهرداد اولادي -ايمان باصفا  فردين عابديني -مهران قاسمي- گوران لاوره – قاضي-پژمان منتظري
تراکتورسازي مهرآزما
سيد محسن حسيني – مهدي کريميان
سپاهان مهدي کريميان – امير حسين کريمي سعيد قائدي فر محمد غلامي -شهاب گردان
فولاد خوزستان غلامرضا رضايي – سوشا مکاني-سعيد سالارزاده اسماعيل شريفات – بختيار رحماني – فرزاد حاتمي
نفت تهران ميلاد غريبي – خانزاده – سيامک سرلک – هادي نوروزي مهرداد اولادي – سوشا مکاني
مس کرمان غلامرضا عنايتي – هادي تاميني – کيانوش رحمتي – آبشک محمود تيغ‌نورد- سعيد علي‌شيرازي- فرزاد محمدي
پرسپوليس محسن مسلمان – حدادي فر – محمد غلامي – فرزاد حاتمي
ميلاد غريبي – شاکري – خانزاده – سپانوويچ – هادي نوروزي – غلامرضا رضايي- رضا محمدي
راه آهن سورينت  مهرآزما اکبر صغيري
سايپا زينال خيري مهدي ثابتي – کيانوش رحمتي – ميلاد نصرتي – ميلاد بختياري – داود شاه وراقي – شعيب اميري
صباي قم غلامرضا عنايتي
داماش گيلان
بوبکر کبه – جهانگير عسگري – ملو داسيلوا – آبشک
فجر سپاسي هادي دغاغله – فواد آقايي – جابر انصاري
ملوان بندرانزلي هادي دغاغله – ميلاد زنيدپور حسن اشجاري- آرمان رمضاني – سعيد سالارزادهويستر – مسعود ميکائيلي – سهيل فياض – مهيار رحمتي – محمد جعفري
ذوب آهن کارلوس سانتوس – ميلاد غريبي – خانزاده – قاضي-مهران قاسمي-شهاب گردان – رضا محمدي ميلاد زنيدپور – هادي تاميني – کاسپاروف –  اکرامي – محسن مسلمان
استقلال خوزستان محمود تيغ نورد – شاکري ايمان مبعلي – ميلاد ميداوودي – نعامي – نظري – محمودي
گسترش فولاد فردين عابديني – سيد محسن حسيني – سيدي – اکرامي – جابر انصاري زينال‌خيري

 
 

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران  , یک خبر ویژه

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید اگر برای ما در تیم ملی رویای صعود به جام جهانی شدنی نبود، بهتر بود اصلا به روسیه نمی‌رفتیم.به نقل از مهر، رضا قوچان نژاد در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط تیم...
اشکان دژاگه این روزها در اردوی تیم ملی فوتبال ایران به انجام تمرینات ریکاوری مشغول است. به نقل از مهر، اشکان دژاگه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران پس از مصدومیت و انجام عمل جراحی، این روزها در کنار تیم ملی و زیر...
بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران بعنوان معاون ورزشی و رییس سازمان فوتبال باشگاه مشکی‌پوشان انتخاب شد. به نقل از مهر، با صدور حکمی از سوی عباسی مدیرعامل باشگاه مشکی پوشان، خداداد عزیزی بعنوان معاون ورزشی و رییس سازمان فوتبال...
اولین تمرین استقلال در سال ۹۷ با حضور گرهارد شرود اینگر برگزار شد.به نقل از مهر، اولین تمرین بازیکنان استقلال در سال ۹۷ پس از چند روز تعطیلی و با حضور سرمربی این تیم در زمین ورزشگاه صنایع دفاع انجام...