شاگردان دايي موفق شدند با نتيجه دو بر يك از سد ذوب اهن بگذرند.

 سایت گل – جمعه پانزدهم آذر ماه نود و دو – ساعت: 16:20

 

گل :محمدرضا خلعتبري،19،56

قاسم حدادي فرد48

لیگ برتر ، جام خلیج پارس ، دوره سیزدهم ، هفته هفدهم

نتیجه بازی رفت: 0-0

 

ورزشگاه آزادي– تماشاگر 10 هزار نفر

 

داوران:جمشید دانش مهر – سجاد طوری – مجید ویشگاهی – وحید کاظمی – ناظر: جواد تقی پور

كارت زرد:حميد علي عسگر،بياتي نيا،رجب زاده

 

 

پرسپوليس:

نیلسون، ماهینی، بنگر، سیدجلال حسینی، رضا حقیقی،سیدصالحی،خلعتبری،(ميثم حسيني) مسلمان،(محمد نوري) پیام صادقیان،(عاليشاه) حمید علی عسگر، کفشگری

 

سرمربی: علي دايي

 

ذوب اهن:

میاتوویچ، عشوری، خانزاده، سانتوس، صلصالی، ایران‌نژاد، فرهادی،(قرمزي) غریبی، رجب‌زاده، بیاتی‌نیا، حدادی‌فر

 

سرمربی:بوناچيچ

 

 

نیمه نخست

در همان دقايق ابتدايي بازي كه ذوب اهن دو موقعيت خوب را از دست داد ميشد حدس زد كه اين بازي جذاب از آب در مي ايد. ذوب آهن در نيمه نخست عملكرد خوبي را داشت اما در اين سو پرسپوليس بيشتر برنامه هايش را روي ضد حمله بنا كرده بود. سرانجام يكي از اين ضد حملات جواب داد تا فعلا قرمزها با تك گل خلعتبري پيش باشند.

   

نیمه دوم:

 

 

بازي در اكثر دقايق نيمه دوم در ميانه ميدان دنبال مي شد. پرسپوليس كه سعي داشت با كنترل بازي كار را با همان يك گل به پايان برساند توسط حدادي فر دروازه اش را باز شده ديد.پس از اين گل انها خودشان را چندان به آب و آتش نزدند اما اين خلعتبري بود كه از يك موقعيت معمولي توانست يك گل بسازد.در 15 دقيقه پاياني ذوب اهن چند موقعيت خوب براي به تساوي كشيدن بازي داشت اما شانس هم امروز با انها يار نبود.

 

دقایق حساس:

دو دقيقه از بازي نگذشته بود كه بياتي نيا و خانزاده دو مصاف تقريبا تك به تك را مقابل نيلسون از دست دادند.

حد فاصل دقايق 40 تا 43 هر دو تيم صاحب چند موقعيت خوب شدند.در اين سو نيلسون ايران نژاد را ناكام گذاشت و سيد صالحي هم و خلعتبري هم در اين سو دو موقعيت عالي را از دست دادند


در دقيقه 77 شوت سنگين اكبر ايماني به تيرك افي دروازه نيلسون برخورد كرد

در دقيقه 83 محمد خانزاده مي توانست برابر تيم سابقش به گل برسد اما شوت او با اختلاف ناچيزي به بيرون رفت

دقيقه85 خلعتبري مي توانست سومين گل خود را بزند اما توپ او هم با فاصله كمي از دروازه ذوب به برون رفت

شرح گل ها


محمدرضا خلعتبري طي يك حركت انفرادي وارد هجده قدم ذوب اهن شد و موفق شد با يك شوت سركش دروازه تيم سابقش را باز كند

قاسم حدادي فرد توپ ارسالي بياتي نيا را محكم سمت دروازه نيلسون شليك كرد كه توپ پس از برخورد به پاي مسلمان درون درواز قرمزها جاي گرفت. 

باز هم اين خلعتبري بود كه توانست قرمزها را پيش  بياندازد.او فراري تند و تيز به محوطه جريمه ذوب اهن داشت و با شوتي سر ضرب موفق شد گل دوم خودش و پرسپوليس را به ثمر برساند.


بهترین بازیکن

 

بدون ترديد بهترين بازيكن زمين محمدرضا خلعتبري بود.خلعت بعد از مدت ها دو گل براي پرسپوليس زد و مضاف بر آن در حركات تركيبي قرمزها عنصر تاثيرگذاري به حساب مي امد.در روزي كه سيد صالحي فروغ چنداني نداشت؛خلعتبري جور همه مهاجمان پرسپوليس را كشيد.


اتفاق  ویژه:

بلیت‌های الکترونیکی امروز هم برای هواداران دردسرساز شده تا حدی که فقط 20 نفر روبروی جایگاه نشسته‌اند و بیشتر هواداران در طرفین جایگاه در طبقه دوم حضور دارند.


حواشي بازي

* در دو صحنه که داور بازی ضد حمله پرسپولیسی‌ها را آفساید اعلام کرد، ابتدا علی دایی اعتراض‌هایی داشت اما پس از استعلامی که از نیمکت‌نشینان پرسپولیس که با مدافعان ذوب‌آهن مساوی نشسته بودند، گرفت متوجه شد که آفساید درست است و سپس عذرخواهی کرد.

* هواداران تیم فوتبال پرسپولیس با شعار «دایی سر طلایی، چشم و چراغ فوتبال مایی» سرمربی قرمزپوشان را تشویق کردند.

* کری شدید محسن مسلمان و پیام صادقیان نیز با ذوب‌آهنی‌ها در نوع خود بسیار جالب است تا حدی که چند بار درگیری‌های لفظی پیش آمد.