سایت گل نگاه انداخته به بازیکنانی که قرار بود از تیم‌هایشان بروند اما این کار را نکردند و فعلا ماندند.

سایت گل – رئال مادرید در 1 سپتامبر با خرید 100 میلیون یورویی گرث بیل از تاتنهام تیترها را از آن خود کرد. اما دو ماه قبل از آن هم بی‌تدرید سرشار بود از پیشنهادهایی که به سرانجام نرسیدند.

سایت گل تصمیم گرفته تیم منتخب بازیکنانی را معرفی کند که همه انتظار داشتند در تابستان از باشگاه‌هایشان بروند اما در نهایت ماندند؛ حالا برای یک فصل یا بیشتر.

با توجه به این که مهاجمان، چه درست و چه غلط، اغلب تیتر یک را به خود اختصاص می‌دهند و بیشترین قیمت را دارند، ما ترکیب خود را از خط حمله معرفی می‌کنیم.

پس از خط حمله شروع می‌کنیم که سه بازیکن دارد که برخلاف بیل نتوانستند به انتقالات رویایی خود برسند: لوییس سوارس، روبرت لواندوفسکی و وین رونی.

سوارس هر کاری کرد که از لیورپول برود. در واقع هم سوارس و هم آرسنال به‌روشنی فکر می‌کردند در قرارداد او بندی هست که بر اساس آن آرسنال می‌تواند با پرداخت 40.000.001 پوند او را خریداری کند. اما هر دو اشتباه می‌کردند. این پیشنهاد به‌حدی لیورپول را خشمگین ساخت که باعث شد آنها دیگر حاضر نشوند بهترین بازیکنشان را به رقیب واگذار کنند.

ماجرای لواندوفسکی و رونی هم همین بود. بروسیا دورتموند پس از آن که تحت شرایط بسیار بدی ماریو گوتزه را از دست داد دیگر حاضر نشد لواندوفسکی را به بایرن مونیخ بدهد. البته این انتقال موقتا به عقب افتاد و این مهاجم در اکتبر عملا گفت که در راه باواریا خواهد بود.

رونی هم در راه استمفورد بریج به نظر می‌رسید. ژوزه مورینیو، مربی چلسی تلاش کرد که مهاجم انگلیسی خودش درخواست انتقال بدهد، ولی او این دعوت را رد کرد. اکنون که او بخشی از فرم عالی خود را بازیافته می‌توان او را تنها پیروزی منچستریونایتد در تابستان دانست.

یونایتد تلاش کرد بسیاری از بازیکنان را بخرد اما در خریدشان ناکام ماند. به نظر می‌رسید که هیچ هافبکی که سرش به تنش بیارزد حاضر نیست در تابستان 2013 به اولدترافورد برود. به این ترتیب جای شگفتی نیست که دو نفر از هافبک‌های ما از اهداف یونایتد هستند: سسک فابرگاس و آندر اررا.

فابرگاس البته حاضر نشد لذت بازی در کنار چابی، آندرس اینیستا و سرخیو بوسکتس را از دست بدهد. اما اررا می‌توانست به لیگ برتر برود؛ البته اگر یونایتد مبلغ فسخ قرارداد او را می‌پرداخت.

اما ملی‌پوش اسپانیایی در باسک ماند. آن هم پس از یکی از مضحک‌ترین ماجراهای انتقالات در سال‌های اخیر. سه وکیل که ادعا می‌کردند نماینده یونایتد هستند به بیلبائو رفتند ولی نتوانستند قرارداد را ببندند.

اما چلسی هافبک‌های تهاجمی را با موفقیت خرید. آنها به حدی در این امر موفق بودند که خوان ماتا حس کرد مورینیو نمی‌خواهدش. این بازیکن 25ساله بسیار مورد توجه پاری سن‌ژرمن بود هرچند که این انتقال روی نداد. با این حال شاید او روزی به پاریس برود.

در میان چهار مدافع باز هم نام یونایتد به چشم می‌خورد. آنها در خط دفاعی نتوانستند فابیو کوئنترائو را بخرند هرچند که در این زمینه تنها نبودند، چرا که تاتنهام تلاش کرد بخشی از پول گرث بیل را به رئال برگرداند و کوئنترائو را بخرد. مائوریسیو ایسلا هم در آستانه انتقال از یوونتوس به اینتر بود اما آنتونیو کونته حاضر نشد ذخیره استفان لیشت‌اشتاینر را بفروشد.

در قلب خط دفاعی هم باید گفت که بارسلونا پس از آن که نیمار را خرید دریافت که این بهترین کار ممکن برای پوشش دادن ضعف‌های دفاعی‌اش نبوده است. پس آنها چند مدافع میانی را نشان کردند که هیچ کدام را نتوانستند بخرند.

البته مورینیو سرسختانه با فروش داوید لوییز مخالفت کرد، و تیاگو سیلوا هم نمی‌توانست پاری سن‌ژرمن را ترک کند، چون به قول خودش چند سر عائله داشت که باید برایشان پول می‌آورد.

ویکتور والدس هم احتمالا همین نظر را داشت. ملی‌پوش اسپانیایی در تابستان گفت که تمدید قرارداد با کاتالان‌ها برای سال 2014 به بعد توجیه ندارد. انتظار می‌رفت او پا جای پای رادامل فالکائو بگذارد و لیگ قهرمانان را رها کند تا به موناکوی بیچاره کمک کند به دوران درخشان سابق بازگردد. این انتقال البته اتفاق نیفتاد. هرچند که باید دید تابستان بعد چه می‌شود.