»   دانش و فناوری  »   گرفتن تصویر فوق‌دقیق همزمان از اجزای سلولی چندگانه
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۴۱

گرفتن تصویر فوق‌دقیق همزمان از اجزای سلولی چندگانه

شیوه میکروسکوپی دانشمندان دانشگاه هاروارد امکان تولید تصاویری از ده‌ها مولکول زیستی مختلف را به طور همزمان در یک سلول انسانی منفرد فراهم می‌کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سلول‌ها اغلب از ده‌ها یا صدها پروتئین مختلف و مولکول‌های آر ان ای برای انجام حرفه پیچیده خود استفاده می‌کنند.

شیوه‌های کنونی معمولا حداکثر سه یا چهار نوع از این کارگران سلولی را به طور همزمان رصد می‌کنند، اما برای درک کارکردهای سلولی پیچیده، تجسم‌بخشی اکثر یا تمامی کارگران به طور همزمان حائزاهمیت است.

تصاویر تهیه‌شده توسط تیم هاروارد دیدگاه‌های نوینی را در مورد گذرگاه‌های سلولی جدید ارائه می‌دهد و به ارائه شیوه‌های نوین برای تشخیص بیماری‌ها، رهگیری بیماری پیش از تشخیص و نظارت بر کارآیی درمان‌های مختلف در سطوح سلولی خواهد انجامید.

جزئیات این مطالعه در مجله Nature Methods منتشر شد.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

دنیای ترس در دستان نمسیس؛ نگاهی به وضعیت حال و گذشته بازی های ترسناک ...
به سریعترین خودروی تولیدی جهان سلام کنید!!! تسلا باز هم با ارائه خودروی فوق سریع خود، اذهان عمومی را درهم شکست!!! به گزارش ملکانه : این سازنده ی خودرو های الکتریکی باز هم با ارائه خودروی تمام برقی جدید دیگری...
در نسخه بعدی واتس اپ می توانید بدون نگه داشتن دکمه میکروفون صدا ضبط کنید ...
نوکیا: تعداد موبایل های اندرویدی آلوده به ویروس در حال افزایش است ...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب