»   جاذبه های گردشگری ایران  »   گردشگری کشور بیماراست؟!
۶ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۱۸:۲۰

گردشگری کشور بیماراست؟!

توریسم وگردشگری دو واژه ای هستندکه تلفظ شان ناخود آگاه میهن عزیزمان ایران را باهمه مواهب طبیعی وتاریخی اش در اذهان تداعی می کند.

اردبیل نیوز: به گزارش تسنیم ،لازم نیست که بخواهیم از وفورنعمات فرهنگی ،مذهبی ،تاریخی ، طبیعی و…..که هرکدام می توانند سالانه میلیون هادلار ارزآوری برای کشور داشته باشند ودرشرایط کنونی جلوه ایی از اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشندسخن بگوییم.اما چرا هنوز در این صعنت مهم ومعظم به آنچه که می تواند به جایگاه اقتصادیمان شکوفایی ببخشد نرسیده ایم؟

چندسال پیش مقرر شد که هر آژانس مسافرتی در ازای سه مسافر خروجی یک مسافر ورودی داشته باشد که متاسفانه بدلیل عدم نظارت وپیگیری های لازم این دستور العمل در محاق فرورفته است وآژانس ها بی تفاوت از کنارش می گذرند که باید پرسید چرا ؟

جهانیان معاون گردشگری کشورگفته است : در طرح ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری از ابتدای امسال تاکنون 65 آژانس گردشگری لغو مجوز شده است.

وی افزود: در این مدت 87 مورد از آژانس‌ها نیز به حالت تعلیق درآمده‌اند و 350 تذکر و اخطار کتبی به دفاتر خدمات گردشگری داده شده است.

معاون گردشگری کشور از جمله مهم‌ترین تخلفات آژانس‌های گردشگری را واجد شرایط نبودن مدیر فنی و عدم رعایت نرخ‌های مصوب اعلام کرد.

جهانیان همچنین اظهارداشته است : درصدد هستیم تا آژانس‌های گردشگری در زمینه ورود گردشگر خارجی به کشور به صورت فعال‌ عمل کنند.وی ادامه داد: متأسفانه بخش محدودی از آژانس‌ها در زمینه ورود گردشگر فعال هستند که آمار ورودی آنها هم چشمگیر نیست.

مرتضی شریفی مدیرکل مراکز خدمات گردشگری کشورنیز اظهارداشته است: طی 8 ماه ابتدای امسال 70 هزار مورد بازرسی از مراکز خدمات گردشگری اعم از هتل‌ها، متل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، واحدهای پذیرایی بین‌راهی، سفره‌خانه‌های سنتی، مجتمع‌های گردشگری و دفاتر خدمات گردشگری انجام شده است.

وی افزوده: در پی این بازرسی‌ها، 6 هزار مورد، تذکر دریافت کردند، 2500 اخطار صادر شد، 250 مورد تعطیل شدند و 350 واحد به صورت تعلیق درآمدند.

به گفته شریفی بیشترین تعطیلی‌ها و تعلیق‌ها برای استان تهران بوده است.وی با اشاره به آغاز بازرسی‌ها گردشگری از مراکز با توجه به نزدیک‌شدن به ایام نوروز و سفرهای نوروزی مردم گفت: مردم می‌توانند در صورت هر گونه شکایتی از مراکز گردشگری، مدارک خود را به آدرس daftar@ichto.ir ارسال کنند یا به شماره 66582230 نمابر بفرستند.

یکی از مهمترین اقلام که می تواند در زمینه گردشگری برای کشور درآمدزا باشد موضوع گردشگری سلامت است.به لحاظ توانمندی کشورمان در همه زمینه های علمی ،پزشکی وصعنتی ایران اسلامی می تواند محلی برای ارائه خدمات علمی وپزشکی به مسلمانان منطقه باشدکه متاسفانه باهمه پتانسیل های موجوددر زمینه بهموفقیت های چندانی دست نیافته ایم .

عبدالحسینی ، رییس بیمارستان رضوی  در راستای برگزاری سومین همایش گردشگری سلامت کشورهای اسلامی با بیان این‌که یکی از بزرگترین اهداف ما در برگزاری این همایش شناساندن توانمندی‌های علمی ایران درخصوص مسائل پزشکی است بیان می کند: احساس کمبود در گردشگری سلامت ایران موجب برگزاری این همایش شده است.

وی همچنین ادامه داد: مراجعه‌کنندگان از کشورهای اطراف برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی و نیز برای گسترش این خدمات، متقاضی استفاده از امکانات پزشکی در ایران هستند.

عبدالحسینی با تاکید بر این‌که این همایش بیش‌تر برای معرفی ایران در راستای ارائه خدمات پزشکی و بهره برداری از این ظرفیت‌ها است تصریح می کند: در راستای این اهداف سومین همایش گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

جهانیان،معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی نیز گفته است :در همین زمینه در ایران نیز بحث گسترش خدمات گردشگری در زمینه پزشکی نه تنها به لحاظ ارزان بودن هزینه‌های آن موجب تعاملات فرهنگی با کشورهای همسایه می‌شود، بلکه مزیت بالایی برای توسعه گردشگری سلامت ایران را فراهم می کند.

معاون گردشگری سازمان گردشگری و میراث فرهنگی درادامه می گوید: در شش ماهه اول سال جاری بالغ بر 85 هزار و 600 نفر گردشگر سلامت در ایران داشته‌ایم که درآمد آن براساس استانداردهای سازمان گردشگری در حدود 600 میلیون دلار بوده و به طور نسبی از رشد 135 درصدی برخوردار بوده است.

وی با تاکید بر این‌که امیدواریم این رقم تا پایان امسال از مرز 200 هزار نفر عبور کند اظهارمی دارد: در راستای توسعه گردشگری سلامت وزارت خارجه برای ویزای گردشگری سلامت تخفیفات 50 درصدی را ارائه می‌دهد و قرار است با توجه به مصوبه کارگروه زیارت، افراد از هر جای دنیا که به مشهد می‌روند، می توانند بدون ویزا وارد این شهر شوند.

جهانیان در پایان می گوید: بیشترین حجم گردشگران سلامت به ایران از آذربایجان، عراق و ترکمنستان به شهرهای تهران، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و اردبیل بوده‌اند.

آخرین مطالب این بخش جاذبه های گردشگری ایران

مجموعه آبشارهای اوتره شفیع‌آباد فندرسک آبشاری است که در جنوب روستای شفیع‌آباد واقع شده است. مسیر پیاده‌روی بسیار زیباست و در طول مسیر تا زیر آبشار اصلی چندین آبشار دیگر نیز وجود دارد که هریک زیبایی خاص خود را دارد....
«چرا چینی‌ها در تهران هتل نمی‌روند؟» سئوالی که هر کسی در پایتخت با شنیدن آن متحیر می‌شود، که این تعداد گردشگر چینی که به ایران می‌آیند، در تهران کجا اقامت می‌کنند؟«چرا چینی‌ها در تهران هتل نمی‌روند؟» سئوالی که بیشتر تبدیل...
ازدحام و شلوغی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد؛ به طور مثال، شهروندان یک روستای کوچک، ممکن است تجمع چند نفر در مرکز خرید را شلوغی بدانند. این در حالی است که در کلان‌شهرها، جمعیت زیاد ایستگاه های مترو...
خوش گذراندن در عصرهای طولانی تابستان و غروب‌های غم‌انگیز پاییز تهران امروز خیلی کار سختی شده است. مسیرهای طولانی و ترافیکِ کشنده خلق‌ها را تنگ کرده، اوقات را تلخ و فرصت‌ها را کوتاه، اما برای ما نسل سرخوش متولد اوایل...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب