»   دانش و فناوری  »   گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود
۳۰ آبان ۱۳۹۶ , ساعت ۹:۴۵

گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود

گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود

شاید عجیب به نظر برسد اما در سال 2017 میلادی هنوز افرادی هستند که باور دارند زمین تخت است، و کروی بودن آن دروغی است که دانشمندان با حمایت حکومت ها برای گمراه کردن مردم عادی درست کرده اند.

راکت هیوز بر فراز شهری متروکه در صحرای موهاوی به پرواز در می آید

«مایک هیوز» یکی از همین «زمین تخت گرایان» است که برای اثبات اعتقاد خود، یک راکت دست ساز را از قطعات فلزی اوراقی و یک فیلتر موتور هواپیما (به عنوان نازل اصلی) با بودجه 20 هزار دلاری توسعه داده، که قرار است او را با استفاده از نیروی بخار و با سرعت 800 کیلومتر در ساعت به ارتفاع 550 متری پرتاب کرده، و در نهایت با چتر نجات فرود بیاورد.

البته پروژه مورد بحث یکی از نخستین گام های آقای هیوز برای اثبات تخت بودن زمین خواهد بود و او قصد دارد در آینده از طریق جذب سرمایه و همکاری با سایر زمین تخت گرایان، برنامه های دیگری از جمله سفر به فضا را هم اجرایی کند.

بنا به ادعای هیوز، او نخستین انسانی است که توانسته بدون کمک سایرین و به صورت انفرادی، راکت خود را توسعه دهد و هدف او از این کار، ایجاد انگیزه در دیگران برای گام نهادن در عرصه هاییست که کمتر کسی در آنها فعالیت کرده است.

گفتنی است یکی از ایده های جالب هیوز برای سفر به ارتفاعات بالاتر، ترکیب بالن و راکت (تحت عنوان «راکن») است که در این پروژه راکت مورد نظر توسط بالن تا ارتفاع خاصی حمل شده، و پس از آن با فعال شدن موتور راکت، هیوز تا ارتفاع 109 کیلومتری از سطح زمین بالا خواهد رفت.

نخستین راکت تک مرحله ای دنیا به زودی عازم مدار نزدیک زمین می شود


دیجیاتو

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب