»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   کی‌روش:‌ آینده من در دستان هیات رییسه است
۲۱ فروردین ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۰۰

با شرایط فعلی امکان ادامه همکاری در تیم ملی وجود ندارد

کی‌روش:‌ آینده من در دستان هیات رییسه است

امروز این فرصت را داشتم که مانند 11 بازیکن فوتبال، 11 شرط لازم برای حمایت از تیم ملی در راه جام جهانی را به اعضای هیات رییسه بگویم

کی‌روش در خروج از جلسه طولانی روز گذشته با هیات رییسه فدراسیون اعلام کرد که با شرایط فعلی امکان ادامه همکاری او در تیم ملی وجود ندارد. سرمربی تیم ملی خطاب به خبرنگاران گفت: «همانطور که مطلع هستید درخواست استعفای خودم را تقدیم فدراسیون کردم. بعد از بازی‌های تیم ملی که در فروردین‌ماه برگزار شد امروز این فرصت را داشتم که با کمال افتخار در خدمت اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال باشم و وقایع و اتفاقاتی که رخ داده بود را به هیات رییسه توضیح دهم. بار دیگر این فرصت را داشتم که پس از 5 سال یک بار دیگر تجربیات خودم را به اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال توضیح دهم. امروز این فرصت را داشتم که مانند 11 بازیکن فوتبال، 11 شرط لازم برای حمایت از تیم ملی در راه جام جهانی را به اعضای هیات رییسه بگویم. با این شرایط می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم. بعد از پنج سال تحت شرایط فعلی، صعود به جام جهانی دشوار است و با شرایطی که مواجه هستیم، نمی‌توان ادامه داد اما با این 11 مورد راه را ادامه می‌دهیم.»

زمان وعده به اتمام رسیده

سرمربی تیم ملی اضافه کرد که تنها مشکلات مالی مطرح نیست: «در حال حاضر به جایی رسیده‌ایم که فقط بحث مشکلات مالی مطرح نیست و برخی دیگر از مشکلات وجود دارد که برای من قابل درک نیست. البته این مشکلات غیر قابل مذاکره هستند. شرایط حال حاضر را به دستان هیات رییسه فدراسیون فوتبال سپردم تا 30 آوریل 2016 یعنی 10 اردیبهشت ماه به‌عنوان سرمربی تیم ملی به وظایفم پایبند هستم اما چون آقای کفاشیان درخواست کرده در مراسم قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام جهانی حضور داشته باشم، به احترام ایشان این درخواست را پذیرفتم. پس از استعفایی که به تاریخ 30 آوریل تقدیم فدراسیون فوتبال کردم، در حال حاضر هیچ گزینه‌ای را جلوی خودم نمی‌بینم. تنها می‌توانم متصور شوم که به پایان راه رسیده‌ایم. همیشه شخص بنده در خط مقدم حفاظت از منافع تیم ملی بودم و این کار را با تمام افتخار و غرور انجام دادم و این موضوع را افتخار بزرگی برای خودم می‌دانم.»
کی‌روش اضافه کرد: «هیچ گاه ترس و واهمه‌ای برای دفاع از منافع تیم ملی نداشتم و همیشه این حس را وظیفه خودم می‌دانم که در خط مقدم دفاع از منافع تیم ملی قرار بگیرم و برای آن بجنگم. این را می‌توانید در بازی با قطر یا در مصاحبه‌های مطبوعاتی ببینید. حتی با وجود مشکلات اقتصادی پس از تحریم‌ها هم از ایران دفاع کردم. در حال حاضر زمان وعده و وعیدها به اتمام رسیده و زمان ارائه راهکارهای ما است. امیدوارم فدراسیون فوتبال راهکارها و راه حل‌های بهتری را برای آینده بازیکنان تیم ملی اتخاذ کند و همینطور باید بگویم آینده من و تیم ملی فوتبال ایران در دستان هیات رییسه فدراسیون است.»

مصدومیت قوچان‌نژاد به خاطر پرواز بود

وزیر ورزش و جوانان در آخرین مصاحبه‌اش از کی‌روش حمایت کرده و به اعضای فدراسیون هم دستور داده است شرایط لازم برای ادامه همکاری فراهم شود.
کی‌روش در این زمینه هم گفت: «به شخصه قدردان حمایت‌ها و کلمات محبت آمیز جناب وزیر محترم هستم و از طرف خودم و تیم ملی از او تشکر می‌کنم. همانطور که امروز به هیات رییسه توضیح دادم، هیچ موضوع مهمی وجود نداشت که در پنج سال گذشته آن را تکرار نکرده باشم. احتیاجی نیست که آنها را به شما بگویم چراکه شما صحبت‌های من را می‌دانید. برخی از تصمیم‌های ما مرتبط با عدم حمایت‌های مالی است. مطمئنا یکسری از این مسائل به بازی‌های دوستانه، پرداخت نشدن حقوق و مزایای بازیکنان و کادر فنی و دیگر مسائل مالی است. برای مثال و در اردوی اخیر، رضا قوچان نژاد پس از 20 دقیقه تمرین مصدوم شد چراکه شرایط لازم برای حضور او از لندن به تهران فراهم نبود. حتی منابع مالی کافی و لازم برای حضور یک آنالیزور یا یکی از مربیان در بازی قبل با عمان را نداشتیم. حتی به یاد دارم پس از اینکه دست هاشم بیک‌زاده شکست، فدراسیون فوتبال پول لازم برای عمل جراحی او را در استرالیا نداشت. بدون حمایت‌های مالی نمی‌توان کمپ تیم ملی را ساخت. بار دیگر عرض می‌کنم بدون این حمایت‌ها امکان ادامه همکاری وجود ندارد و باید در این باره تصمیم‌گیری شود.»

از جنگ داخلی خسته‌ام

کی‌روش به طرح سوال درباره وضعیت بازیکنان سرباز پرداخت و گفت: «یکی دیگر از تصمیماتی که من با آن موافق نیستم، مشکلات بازیکنان سرباز است. نمی‌توانم این مساله را درک کنم. اگر این بازیکنان متخلف هستند و کارهای خلاف قانون انجام دادند، من این مساله را به هیچ عنوان زیر سوال نمی‌برم و معتقدم این افراد باید پاسخگو باشند اما باید بگویم این بازیکنان فقط به فکر خدمت به کشور خود هستند و نباید آنها را مجازات کرد.»
کی‌روش با اشاره به پنج سال گذشته و دیدگاهش نسبت به ایران گفت: «برداشت من این بود که پس از ورود به ایران دانش و تجربیاتم را در فوتبال ایران به اشتراک خواهم گذاشت و فوتبال ایران را تغییر خواهم داد. بعد از پنج سال این اتفاق نیفتاده و شرایط برعکسی به وجود آمده است و آنها من را تغییر دادند. اگر تغییرات در مسیر بهبود باشد قبول می‌کنم اما اگر ببینم که تغییرات من را بدتر می‌کند، قبول نخواهم کرد. دیگر نمی‌خواهم جزیی از سوء تفاهم‌ها و جنگ‌ها باشم. اعتقاد دارم جنگ‌ها نباید درونی باشد اما متاسفانه از این موضوع خسته شدم به خاطر اینکه جنگ‌های ما درونی است و دیگر نمی‌خواهم با مشکلات درونی بجنگم. اگر شما مطالب و مواردی که در پنج سال گذشته مطرح کردم متوجه نمی‌شوید، چطور می‌توانید در آینده به این صحبت‌ها باور داشته باشید؟»
سرمربی تیم ملی اضافه کرد: «اینجا هستیم که تیم ملی را به جام جهانی ببریم اما با شرایط فعلی این کار میسر نیست. هنوز درگیر مشکلات روزمره هستیم و قبل از هر اردو هنوز تکلیف‌مان مشخص نیست. مشکلات زیادی برای دریافت حقوق‌مان داشتیم و با این شرایط نمی‌توان ادامه داد چراکه زجرآور است. در حال حاضر با یک فشار و یک چالش جدید مواجه هستیم اما من عاشق جنگیدن هستم، با وجود این نمی‌خواهم انرژی‌ام را صرف قضایای پوچ کنم. حداقل پنج سال پیش جزیی از تصمیماتی بودم که برای تیم ملی گرفته می‌شد اما الان درباره مسائلی مانند لباس تیم ملی نظر من را هم نمی‌خواهند. برایم فرقی نمی‌کند که چه طرح و رنگی را می‌پوشید بلکه من خواهان کیفیت هستم. الان بنده را به طور کامل کنار گذاشتند.»

تا آبان باید 15 امتیاز بگیرم

کی‌روش در پاسخ به این سوال که چه اتفاقاتی قرار است در 20 روز آینده رخ بدهد که در پنج سال گذشته رخ نداده نیز گفت: «این سوال را از هیات رییسه بپرسید. تنها سوال من این است که ما در مرحله بعد باید در بازی اول با قطر یا در بازی دوم با امارات روبه‌رو شویم اما هنوز نمی‌دانیم زمین تمرین‌مان کجاست. اگر فکر می‌کنید چمن را از هلند می‌آوریم اشتباه فکر می‌کنید. هنوز با اردوی خرداد ماه فاصله داریم اما مشکلات ما پابرجاست. درباره این موضوع از اعضای هیات رییسه سوال بپرسید. دیگر راهکاری را نمی‌بینم و فقط قول‌ها و وعده وعیدهاست که در مقابل من قرار دارد. وظیفه من این است که تا آبان ماه 15 امتیاز را بگیرم یا از دست بدهم.»
کی‌روش با بیان اینکه نتوانست فرد برنده در اتفاقات اخیر باشد، در پایان گفت: «از هواداران فوتبال به خاطر اینکه نتوانستم شخص پیروز باشم، عذر می‌خواهم. بازی را باختم و نمی‌توانم یک دوره در 5 سال آینده نیز این بازی را دنبال کنم و باز هم از هواداران عذر می‌خواهم و باید بگویم من این بازی را 6 – صفر باختم.»

امیدوارم با استعفا موافقت شود

کی‌روش گفت: «امیدوارم با استعفای من موافقت شود و بعد از 5 سال امید و اعتمادی که برای پیدا کردن راه حل‌ها بوده را از دست دادم. در آخر بار دیگر باید بگویم امیدوارم هیات رییسه فدراسیون تصمیم مناسبی را در این باره اتخاذ کند. به تنها کلماتی که به فارسی بلد هستم می‌گویم «خیلی ممنون.» زمانی که برای سرمربیگری تیم ملی به ایران آمدم، برخی انتظار نداشتند که بیشتر از پنج روز کارم ادامه داشته باشد اما پنج سال به‌عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران فعالیتم را دنبال کردم. رقبای ما مانند ژاپن، کره جنوبی، ازبکستان و امارات به سختی کار می‌کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند. من هم تلاش می‌کنم تا شرایط را شفاف بیان کنم و نگرانی‌های من در این رابطه کاملا شفاف است. با این شرایط، امکان ادامه همکاری وجود ندارد. شرایطی که فقط وعده و وعید و قول‌ داده می‌شود اما هیچ ضمانتی برای ادامه راه وجود ندارد.»

برای احداث مرکز فوتبال خیلی تلاش کردم

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: «به نظر می‌رسد که فدراسیون اعتمادی به من برای اتخاذ تصمیماتی که منجر به پیشرفت تیم ملی می‌شود را ندارد. برای مثال تصمیماتی که مرتبط با ساختن ساختمانی برای تیم‌های ملی گرفته شد و آن را در کنار ساختمان آکادمی فوتبال آغاز کردیم به گونه‌ای دیگر پیش رفت. آنجا یک زمین خالی و پر از خاک بود که من از ابتدا ایده طراحی و ساختش را دادم. این ساختمان نه تنها به تیم ملی کمک می‌کرد بلکه از آن می‌توانستیم به‌عنوان یک مرکز تخصصی فوتبال برای بازیکنان تیم‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و… استفاده کنیم. در حال حاضر شاهد این هستیم که ساختمان متعلق به تیم ملی به یک مرکز خصوصی پزشکی تبدیل شده است. البته این عقیده من نیست و من به عقاید سایرین نیز احترام می‌گذارم و حتی در جایگاهی نیستم که بخواهم این تصمیم را زیر سوال ببرم. برای احداث آن ساختمان تنها به پیشرفت تیم ملی فکر نمی‌کردم بلکه به فکر پیشرفت فوتبال ایران بودم اما متاسفانه در این میان گویا تصمیمات من ارزشی ندارد و در این شرایط من نمی‌توانم کاری را دنبال کنم. پروژه‌ای که در آن مرحله آغاز شد، ساعت‌ها و ماه‌ها به دنبال اتمامش بودم ولی در حال حاضر شاهد تبدیل شدن این مرکز به یک مرکز خصوصی پزشکی هستیم. با تجربه‌ای که در طول 32 سال اخیر به دست آورده بودم، تلاش کردم تا این تجربه را در اختیار فوتبال ایران قرار دهم. پیش از این شاهد احداث چنین مراکزی در منچستر، مادرید و آفریقای جنوبی بودیم. تصمیمات بقیه را در رابطه با تبدیل این مرکز به یک مرکز خصوصی پزشکی زیر سوال نمی‌برم ولی برای احداث این مرکز فوتبال تلاش زیادی کردم اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که این مرکز چیزی نیست که تیم ملی به آن نیاز داشته باشد.»

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

تیم فوتبال پیکان در دیداری تدارکاتی برابر پارس جنوبی به نتیجه تساوی رسید.به نقل از مهر، تیم فوتبال پیکان امروز در یک دیدار دوستانه که در ورزشگاه خیریه عمل برگزار شد، مقابل پارس جنوبی جم به تساوی یک- یک دست...
شب گذشته علیرضا منصوریان با حضور در بیمارستان بر بالین مدافع آسیب دیده استقلال حضور یافت و از وی عیادت کرد. به نقل از مهر، لئوناردو پادوانی مدافع برزیلی تیم فوتبال استقلال در جریان دیدار این تیم مقابل فولاد از...
سرپرست باشگاه پرسپولیس ضمن رد شایعه جدایی چند بازیکن این تیم در تابستان، به خبر قهر کریم باقری واکنش نشان داد و گفت: پرسپولیس سال آینده مربی جدیدی به خدمت نمی‌گیرد.حمیدرضا گرشاسبی در گفتگو با خبرنگار مهر، بار دیگر در...
یک روزنامه قطری اعلام کرد تمرکز کادر پزشکی الغرافه قطر روی درمان مهدی طارمی است.به نقل از مهر، مهدی طارمی در دیدار الغرافه قطر برابر الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا آسیب دید و روز شنبه برای حضور در اردوی...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب