»   اخبار شهرستان ها  »   کوهنورد اردبیلی بدون هماهنگی فدراسیون و هیئت به آلبروس رفته بود
۱۵ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱:۵۹

نسخه چاپيارسال به دوستان دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل:

کوهنورد اردبیلی بدون هماهنگی فدراسیون و هیئت به آلبروس رفته بود

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل گفت: کوهنورد متوفی اردبیلی در ارتفاعات آلبروس روسیه بدون هماهنگی فدراسیون و هیئت به صورت دوستانه برای صعود به ارتفاعات روسیه رفته بود.

اردبیل نیوز: لطفعلی حاج‌محمدی دقایقی پیش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: فدراسیون دیروز به ما اطلاع داد که با پیگیری از طریق سفارت روسیه و دستگاه‌های امدادرسان بین‌المللی پیکر کوهنورد اردبیلی علی اسدی را پیدا کرده که با قطعی شدن این خبر تلاش می‌شود تا جسد این کوهنورد اردبیلی که در تهران سکونت دارد به زادگاهش منتقل شود.

وی با یادآوری اینکه علی اسدی به همراه سه کوهنورد دیگر از کشور روسیه قصد صعود به آلبروس را داشت، خاطرنشان کرد: این کوهنورد نه در قالب تور و نه اعزام‌های فدراسیون و هیئت کوهنوردی اعزام شده بود که دو نفر از همراهان وی به سلامت برگشته اما علی اسدی به همراه دوست کوهنوردش از کشور روسیه در ارتفاعات دچار سانحه شده و به دلیل شرایط سخت جوی روزهای گذشته جسد وی بعد از ساعت‌ها تحقیق و تفحص پیدا شده و قرار است به زادگاهش منتقل شود.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل یادآور شد: این کوهنورد قصد داشت تا ارتفاع 4 هزار و 300 متری قله آلبروس را فتح کند که دچار سانحه شده و بعد از گذشت چندین روز پیکر بی‌جان وی با تلاش گروه جست‌وجو‌گر به دامنه‌های این کوه منتقل شد.

حاج‌محمدی گفت: علی اسدی دو سه سالی بود که در قالب تورهای خارجی به کوهنوردی می‌پرداخت و از تجربه و سابقه طولانی نیز برخوردار نبوده و به خاطر تجربه کم‌اش دچار این حادثه شده است.

مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی برگزار می‌شود

این مسئول در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل با یادآوری اینکه برنامه‌های عمومی کوهنوردی استان اردبیل از اول اردیبهشت ماه در استان آغاز می‌شود، عنوان کرد: هر 15 روز یک برنامه عمومی صعود و کوهپیمایی به ارتفاعات مختلف استان را پیش‌بینی کرده‌ایم.

دبیر هیئت کوهنوردی استان اردبیل همچنین از انجام تست برای شرکت‌کنندگان صعود به قله مستاشای نپال خبر داد و بیان داشت: امیدواریم این صعود امسال با موفقیت انجام شود.

حاج‌محمدی افزود: هنوز هیئت کوهنوردی استان اردبیل به صورت سرپرستی اداره می‌شود و تاکنون دو مورد آگهی برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کوهنوردی منتشر شده ولی داوطلبی برای ثبت‌نام نداشتیم.

وی در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد: امسال در تلاش هستیم تا مجمع برگزار شده و رئیس هیئت کوهنوردی استان اردبیل نیز مشخص شود.

فارس


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب