»   اخبار شهرستان ها  »   کندوهای عسل اردبیل به 270 هزار کلنی رسید
۱۸ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۱۸:۲۶

کندوهای عسل اردبیل به 270 هزار کلنی رسید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال با افزایش کندوهای عسل تعداد کلنی‌های استان اردبیل به 270 هزار کلنی رسیده که تولیدات خوبی را از این کندوها شاهد بودیم.

عادل عبد ایمانی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات تولید‌کنندگان محصولات دامی و لبنی در اردبیل اظهار داشت: سال گذشته از تعداد 157 هزار کندوی عسل، 3 هزار و 900 تن تولید محصول داشتیم که این رقم امسال افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید عسل در سال جاری به حدود 6 هزار و 954 تن افزایش یافته که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری را در این زمینه شاهد هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اعلام اینکه تولید‌کنندگان ما سعی می‌کنند با رعایت موازین تعریف شده و همچنین کیفیت تولید محصولی مطلوب ذائقه مردم و همچنین گردشگران داخلی و خارجی تولید کنند، یادآور شد: ما تا زمانی که محصول تولید شده و روانه بازار می‌شود امر نظارت را بر کیفیت انجام می‌دهیم اما در مرحله بسته‌بندی و فرآوری آن این وظیفه خطیر نظارتی بر عهده صنعت و معدن و تجارت است تا از بروز مشکلاتی در این زمینه جلوگیری شود.

عبد ایمانی گفت: هر چند عده‌ای سعی می‌کنند با عسل‌های تقلبی زمینه نامساعدی را برای تولید‌کنندگان فراهم آورند، اما این استان قطب تولید عسل در کشور است و در تمام دنیا عسل مرغوب سبلان را با برند مخصوص می‌شناسند و نسبت به سالم بودن و کیفیت آن اعتقادی راسخ و حقیقی دارند.

این مسئول به حل مشکلات زنبور‌داران اشاره کرد و بیان داشت: ما در پرداخت تسهیلات کشاورزی آمادگی داریم تا از زنبور‌داران حقیقی حمایت کرده و از محل 312 میلیارد تومان اعتبار بخش کشاورزی تسهیلاتی را در اختیار آنها قرار دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: البته در این زمینه طرح‌هایی نیز تاکنون مصوب شده، ولی همچنان مصمم هستیم از طرح‌های توسعه زنبور‌داری استقبال کنیم چرا که در این استان زمینه تولید و تحقیقات عسل با کیفیت فراهم است.

عبد ایمانی به پیش‌بینی‌های خود از تولید دیگر محصولات دامی اشاره کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد میزان تولید گوشت سفید در این استان با 24 درصد افزایش امسال به 23 هزار تن برسد.

وی در خصوص تولید تخم مرغ نیز تصریح کرد: با افزایش 9 درصدی تولید در این محصول پیش‌بینی می‌کنیم 7 هزار تن تخم مرغ نیز توسط صاحبان واحدهای طیور و تولید تخم مرغ محقق شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر کار گروه توسعه کشاورزی استان در پایان سخنان خود ابراز داشت: در تولید گوشت قرمز نیز با 9 درصد افزایش بیش از 42 هزار و 700 تن تولید محصول داریم و در شیر خام نیز با 11 درصد افزایش تولید رقم ما به حدود 437 هزار تن رسیده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب