»   اخبار, اخبار سیاسی  »   کشف رمز RQ-170 ایستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در منطقه را به تعطیلی می‌کشاند
۶ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱۴:۲۶

در آستانه یک سالگی تصاحب پهپاد آمریکایی

کشف رمز RQ-170 ایستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در منطقه را به تعطیلی می‌کشاند

یک گزارش دریافتی حکایت از آن دارد که انتشار خبر کشف رمز پهپاد RQ-170 توسط ایران، مقام‌های سازمان سیا را به شدت آشفته کرده است.


به گزارش اردبیل نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان پرویز سروری رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی روز 21 آذر سال گذشته اعلام کرد که کشف رمز این پهپاد در مراحل نهایی قرار دارد.

یک گزارش که «ایران هسته‌ای» اخیرا آن را دریافت کرده نشان می‌دهد این خبر در ایستگاه سیا در افغانستان آشفتگی عجیبی ایجاد کرده و مقام‌های سیا دور جدیدی از بازداشت و بازجویی از کارکنان آمریکایی و افغانی این مرکز را آغاز کرده‌اند تا پی ببرند که ایران چگونه موفق به شکستن این رمزها شده است.

آمریکا پیش از این ادعا کرده بود که پهپاد RQ-170 دارای این قابلیت است که در صورت قرار گرفتن در شرایط مخاطره‌آمیز، اطلاعات حساس درونی خود را از بین ببرد.

پهپاد RQ-170 که ایران حدود یک سال پیش موفق به نشاندن آن در خاک خود شد، جزو فناوری‌های اختصاصی است که در اختیار سازمان سیا قرار دارد.

کشف رمز این پهپاد به این معنا است که ایران به تمامی اطلاعات درونی آن که حاوی جزئیات عملیات‌های سری سیاست دسترسی پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این، تسلط ایران بر فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این کشف رمز نشان‌دهنده آن است که ایران توانسته بر سیستم‌های حفاظت اطلاعات سازمان سیا غلبه کند.

به این ترتیب ایران علاوه بر اینکه این امکان را دارد که از اطلاعات RO-170 استفاده کند، در موقعیتی خواهد بود که بتواند پهپادهای دیگر آمریکا را هم تصاحب کرده یا اساسا در سیستم پیچیده ارتباط پرنده‌های امریکایی و ماهواره‌های هدایت‌کننده آنها نفوذ کند.

بر مبنای این گزارش، آمریکایی‌ها به طور فوری 2 اقدام را در دستور کار خود قرار داده‌اند:

1- انتقال مرکز هدایت و کنترل پهپادهای خود به خارج از افغانستان تا زمانی که بتوانند مطمئن شوند نفوذ ایران در پایگاه‌های خود را کنترل کرده‌اند.

2- رنگ‌آمیزی پهپادهای فعلی به رنگ آبی آسمانی تا شناسایی پدافندی آنها از جانب ایران دشوارتر باشد.

تحلیلگران در تهران عقیده دارند، اگر ایران وارد فاز استفاده عملیاتی از اطلاعات استخراج شده از RQ-170 شود، در آن صورت کل راهبرد عملیات اطلاعاتی آمریکا در منطقه که تا حدودی زیادی پهپادپایه است، دچار اختلالات جدی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار  , اخبار سیاسی

اقامه نماز عید سعید فطر در تهران به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب برگزار شد. به گزارش گزارشگزاری مهر، اقامه نماز عید سعید فطر صبح امروز به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد. ...
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه خلل و فرج فرهنگی زیاد داریم، فرموند: آتش به اختیار به معنای کار فرهنگی خودجوش و تمیز است.به گزارش گزارشگزاری مهر، خطبه های نماز عید سعید فطر با سخنرانی رهبر معظم انقلاب...
از دستور پیگیری‌وزارت‌کشورتا تشکیل‌کمیته‌حقیقت یاب‌و فرمان‌دادستان‌به‌ نیروهای‌انتظامی‌وامنیتی برخی در مرامنامه‌شان جز توهین و تخریب چیز دیگری نیامده است؛ یک روز به رئیس مجلس مهر پرتاب می کنند و روز دیگر در پاسخ به تلاش وزیر امورخارجه کفش به ماشینش می کوبند؛...
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است: * این انقلاب و نظامی که به وجود آمد، این از اول با دشمنی‌های سخت مواجه بود. حالا به...

2 دیدگاه برای کشف رمز RQ-170 ایستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا در منطقه را به تعطیلی می‌کشاند

  1. حوا

    Fatal error: Call to undefined function commentsvotePanel() in /home/ardebiln/public_html/wp-content/themes/Max-4/includes/lib.php on line 1176