»   کشتی  »   کشتی گیر آمریکایی در تهران: پدر و مادرم می ترسیدند (+فیلم)
۶ اسفند ۱۳۹۱ , ساعت ۱:۳۵

کشتی گیر آمریکایی در تهران: پدر و مادرم می ترسیدند (+فیلم)

دیوید مور ، خبرنگار “ای بی سی” که در تهران حضور دارد می گوید: ایران در مسابقات اول شد و آمریکا جایگاه سوم را کسب کرد ، احمدی نژاد با تیم آمریکا دست داد و با آنها عکس یادگاری گرفت؛ اقدامی که ایرانی ها را شوکه کرد.

شبکه خبری “ای بی سی” به مدد حضور خبرنگار اختصاصی اش ” دیوید مور” در تهران گزارشی از حضور تیم ملی کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی کشتی در تهران منتشر کرد.

به گزارش عصر ایران اخیرا “دیوید مور” خبرنگار معروف شبکه خبری ای بی سی به تهران آمده است تا سلسله گزارش های “inside iran” را درباره نحوه و شرایط زندگی ایرانیان در حالی که این کشور تحت شدید ترین تحریم های آمریکا قرار گرفته است تهیه کند، و این حضور همزمان شده است با حضور تیم ملی کشتی آمریکا در تهران.

دیدیو مور در گزارشی که از حضور تیم ملی کشتی آمریکا در تهران تهیه کرده می نویسد:” 24 ساعت پس از انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی هسته ای درباره افزایش نصب سانتریفیوژها در یکی از مراکز غنی سازی در ایران تهران پاسخ داد و بر حق خود مبنی بر غنی سازی صلح آمیز هسته ای تاکید کرد.

این گزارش تنش ها را بین ایران و آمریکا در آستانه برگزاری نشست جدید 1+5 با ایران در آلماتی قزاقستان تشدید کرد.

دیدیو مور می افزاید:” اما در میان این بحث های سخت و تند بین دو کشور بر سر مساله هسته ای و تحریم ها ما امروز شاهد یک لحظه نادر از سازگاری بین ایران و آمریکا بودیم.
بعد از بارها درخواست و ساعت ها انتظار در نهایت ما توانستیم برای تماشای مسابقات تیم ملی کشتی آمریکا وارد استادیوم محل برگزاری مسابقات شویم.

ما در میان 15 هزار جمعیت توانستیم سه زن را شمارش کنیم که یکی از آنها از تهیه کنندگان تیم خبری ای بی سی بودند.

” جردن باروز ” که در نبراسکای آمریکا برای المپیک تمرین می کرد و در فینال مسابقات المپیک لندن رقیب ایرانی خود را شکست داد و مدال طلا گرفت، با تشویق تماشاگران ایرانی پرسروصدای ایرانی که فریاد می زدند” جردن، جردن، جردن” مواجه شده بود.

باروز به ما گفت که پدر و مادرش درباره سفرش به ایران نگرانی هایی داشتند؛ وی گفت :” پدر و مادرم بسیار می ترسیدند، آنها در نهایت گفتند که هر روز از طریق اسکایپ با آنها در تماس باشم.”
باروز پس از پیروزی گفت:” آمریکا کشور بزرگی است و ایران هم کشور بزرگی است.خوشبختانه ما می توانیم به کشور هم برویم.”

پس از آن محمود احمدی نژاد وارد سالن شد و به همه از جمله ما دست تکان داد.

ایران در مسابقات اول شد و آمریکا جایگاه سوم را کسب کرد ، احمدی نژاد با تیم آمریکا دست داد و با آنها عکس یادگاری گرفت؛ اقدامی که ایرانی ها را شوکه کرد.

[jwplayer mediaid=”4198″]

آخرین مطالب این بخش کشتی

الکساندر کارلین کشتی گیر روسی متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۶۷ است که در رشته کشتی فرنگی توانست به افتخارات زیادی دست یابد. کسب ۳ طلا و یک نقره در چهار دوره بازیهای المپیک در کنار کسب ۹ عنوان قهرمانی جهان از...
نیویورک‌تایمز بعد از بازگشت کاروان آمریکا به این کشور گزارشی درمورد جام جهانی کشتی آزاد در کرمانشاه منتشر کرد. متن گزارش منتشر شده را در ادامه می خوانید: زمانی که تیم کشتی آمریکا ساعت سه صبح شنبه وارد هتل فرودگاه تهران شد،...
رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ کرمانشاه از صبح دیروز پنجشنبه در سالن امام خمینی(ره) این شهر آغاز شده و عصر امروز جمعه با برگزاری دیدار فینال بین تیم های ایران و آمریکا به پایان رسید. دیدار فینال رقابتهای جام جهانی...
چهل و پنجمین دوره رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد با حضور هشت تیم برتر جهان در سالن سه هزار نفری امام خمینی کرمانشاه آغاز شد که در اولین دیدارها ایران 8 بر صفر از سد ترکیه گذشت و آذربایجان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب