»   اخبار سیاسی  »   کری: آمریکا احتمالا بخش کوچکی از دارایی های ایران را آزاد می‌کند/ 95 درصد تحریمها باقی می ماند
۲۴ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۲:۲۷

کری: آمریکا احتمالا بخش کوچکی از دارایی های ایران را آزاد می‌کند/ 95 درصد تحریمها باقی می ماند

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که آمریکا در توافق پیشنهادی درباره برنامه هسته ای ایران، احتمالا بخش کوچکی از دارایی های ایران را آزاد می کند و 95 درصد تحریم ها در جای خود باقی می ماند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت که اکثر تحریم ها علیه ایران باقی مانده و فقط بخش کوچکی از دارایی های ایران آزاد می شود.

وی میزان دارایی های ایران در بانکهای جهانی که بلوکه شده را حدود 45 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت که بخشی از آن احتمالا آزاد می شود.

وی در برنامه مورنینگ جو این شبکه گفت: اقدام کنگره در افزودن تحریم های علیه ایران می تواند گفت وگوهای هسته ای با ایران را نابود کرده و تلاش ها برای باز کزدن مذاکرات را از مسیر خارج کند.

کری در ادامه گفت: ما معتقدیم که قوه مجریه (آمریکا) بر اساس قانون اساسی حق مذاکره با آنها (ایران) و ارائه چیزی به آنها را دارد.

وزیر خارجه امریکا گفت: ما برنامه خود را آنجا که امروز است، قفل خواهیم زد و در واقع آن را به عقب خواهیم برگرداند… اگر ما مذاکره نکنیم و به این توافق نرسیم، دقیقا نقطه مقابل آن اتفاق می افتد.

جان کری روز گذشته هم از کنگره آمریکا خواست تا تحریم جدیدی علیه ایران وضع نکند.

کری اظهار داشت: آنچه که ما از کنگره می خواهیم این است که به ما زمان بدهد تا برای یک توافق خوبی که از اسرائیل، منافع ماف منطقه حمایت کند، مذاکره کنیم.

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت: من با نتانیاهو گفت وگوهای دوستانه و مدنی داشتم و به نگرانی های عمیق او درباره ماهیت موجودی تهدید تسلیحات ایران علیه اسرائیل احترام می گذارم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: ما صد در صد محکم با اسرائیل می ایستیم. پایان بازی برای ما ما دقیقا مشابه است: ایران نمی تواند برنامه هسته ای صلح آمیز داشته باشد… باید شفافیت کامل در فرآیندی باشد که تضمین کند که این یک برنامه صلح آمیز است، این هدف مشترک ماست.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اقدام شرکت سامسونگ مبنی بر عدم اعطای گوشی‌های این شرکت به ورزشکاران اعزامی کشورمان به المپیک زمستانی کره جنوبی، اظهار داشت: رفتار ناشایست...
ماجرای کمپین حجاب اجباری چیست ؟ در روزهای اخیر فعالیت هایی برای برهم زدن نظم و ایجاد هرج و مرج در تهران و برخی شهرها صورت گرفته است. این فعالیت ها که با نام کمپین حجاب اجباری در حال انجام است...
سردار قاسم سلیمانی و کلی تعریف به سبک آمریکایی ها در دنیا معروف است که آمریکایی‌ها مغرورند و به پشتوانه ثروت مالی عظیم‌شان، امپراتوری تبلیغاتی‌شان و ارتش تا بن دندان مسلح شان، کشوری را همتراز خودشان نمی‌دانند و تحت هیچ شرایطی...
اسنادِ موجود در وب‌سایتی که به انتشار اطلاعات درباره دولت آمریکا  اختصاص دارد حاکی است «مسیح علی‌نژاد»، فعال رسانه‌ای ضدانقلاب چند قرارداد به ارزش بیش از ۲۳۱ هزار دلار با دولت آمریکا منعقد کرده است. مطابق اطلاعات منتشر شده در سایت www.insidegov.com...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب