»   اخبار شهرستان ها  »   کتیبه قرآنی بقعه شیخ حیدر در آستانه مرمت
۲۵ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۱۵

صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

کتیبه قرآنی بقعه شیخ حیدر در آستانه مرمت

حمید خداپناهی گفت: مطالعات کتیبه قرآنی نواری پیرامون بقعه شیخ حیدر در حال تکمیل است که پس از تکمیل عملیات مرمت آن آغاز خواهد شد.

صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، حمید خداپناهی گفت: مطالعات کتیبه قرآنی نواری پیرامون بقعه شیخ حیدر واقع در بخش تحتانی کتیبه بزرگ به طول تقریبی 90 متر و عرض 30 سانتی متر در حال تکمیل است که پس از تکمیل عملیات مرمت آن آغاز خواهد شد.

وی عملیات مطالعات کتیبه قرآنی نواری پیرامون بقعه شیخ حیدر را شامل خواندن کتیبه قرآنی از روی داغ کاشی توسط استاد پیشکسوت قرائت خطوط و کتیبه های اسلامی عبدالله قوچانی عنوان کرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: کتیبه بزرگ قرآنی دیگری شامل آیات 27، 28 و 29 سوره فتح به مساحت 270 متر مربع که کل سطح بقعه را پوشش داده است، پس از قرائت، طبق متن سوره فتح مرمت شد.
وی با اشاره به کتیبه دیگری واقع در سردر اصلی و شمالی بقعه شیخ حیدر به طول تقریبی 16 متر و عرض 40 سانتی متر، بیان داشت: مطالعات اولیه این کتیبه شامل قرائت تاریخ بنا که در شرق سردر کتیبه نگاشته شده، انجام شده است.
خداپناهی با بیان اینکه کوچکترین کتیبه بقعه شیخ حیدر به اندازه تقریبی 120*80 سانتی متر واقع در سردرشمالی دارای کاشی کاری معرق است، اظهار داشت: این کتیبه نیز توسط عبدالله قوچانی مطالعه و قرائت شده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...