»   اخبار شهرستان ها  »   کاهش 35 درصدی بارندگی‌ در اردبیل
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۲۲

کاهش 35 درصدی بارندگی‌ در اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل ازکاهش 35 درصدی بارندگی در استان اردبیل در سال جاری خبرداد.

علی اسلامی، در جلسه مدیریت بحران شهرستان نیر از وارد آمدن خسارت 120 میلیارد تومانی از ناحیه سرمازدگی به کشاورزان و باغداران استان اردبیل خبر داد و گفت: بر اثر سرمازدگی و وقوع سیل در 50 روز گذشته بیش از 120 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان وارد شده است.

وی گفت: ما با پرداخت بخشی از این خسارت وارده و جبران آن از طریق صندوق‌های بیمه کشاورزی قادر خواهیم بود، ضرر و زیان کشاورزان را جبران کنیم.

اسلامی، ضرورت توسعه و تقویت فرهنگ بیمه در بین کشاورزان و زارعان خاطرنشان کرد: امکان پرداخت تمام خسارت وارده از طریق دولت امکان‌پذیر نیست و این مبالغ باید از طریق صندوق بیمه کشاورزی تأمین شود.

وی بیشترین خسارت وارده را مربوط به باغات مشگین‌شهر و خلخال اعلام کرد و ادامه داد:‌ خسارت سرمازدگی و سیل در این مناطق بیشتر از سایر نقاط استان اردبیل بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان در ادامه سخنان خود به کاهش بارندگی‌ها در استان اشاره کرد و افزود: ‌این کاهش محسوس بوده است، به طوری که 35 درصد کمبود بارندگی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.

اسلامی گفت: ‌این آسیب‌ها و خسارت‌ها نشان می‌دهد که باید با بهره‌گیری از روش‌های مکانیزه از جمله سیستم آبیاری قطره‌ای و بارانی نسبت به توسعه بخش کشاورزی، زراعت و باغداری ایمن، اقدام لازم را انجام دهیم.

وی افزود: ‌در یک حرکت مثبت و کارآمد دولت با پرداخت 85 درصد تسهیلات بلاعوض از کشاورزان و زارعان حمایت می‌کند و آنها تنها با آورده 15 درصدی می‌توانند اراضی کشاورزی از جمله زراعی و باغی خود را با استفاده از سیستم‌های جدید و مکانیزه آبیاری کنند.

مدیرکل بحران استان اردبیل با بیان اینکه بحث مقاوم‌سازی مساکن روستایی و مدارس جزء اولویت‌ها به شمار می‌رود، تصریح کرد:‌ 74 هزار واحد مسکن روستایی کم‌دوام و بی‌دوام در استان اردبیل نیاز به مقاوم‌سازی دارد.

وی گفت: در هفت سال گذشته رقم مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی از 33 درصد به حدود 50 درصد رسیده است و پس از شهرستان سرعین، شهرستان نیر رتبه دوم را در مقاوم‌سازی مساکن روستایی داشته است.

وی به مقاوم‌سازی مدارس اشاره کرد و گفت: ‌تاکنون یک‌هزار و 530 کلاس درس در استان مقاوم‌سازی شده است.

اسلامی اضافه کرد: برای مقاوم‌سازی بقیه مدارس استان در برابر زلزله به دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

درادامه میر فخرالدین زاهد فرماندار شهرستان نیر از مقاوم‌سازی 35 درصد مدارس این شهرستان در برابر زلزله و حوادث غیرمترقبه خبر داد و گفت: بیش از دو هزار و 400 واحد مسکونی پایان کار دریافت کردند.

وی گفت: سهمیه امسال این شهرستان در مقاوم‌سازی مساکن روستایی 200 واحد است که در مرحله ابلاغ به بانک‌ها قرار دارد.

ایسنا

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب