»   اخبار سیاسی  »   کاتب: نمایندگان مردم باید همه چیز را از منظر ملی ببینند
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۱۵:۵۷

کاتب: نمایندگان مردم باید همه چیز را از منظر ملی ببینند

نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید همه چیز را از منظر ملی ببینند.

به گزارش خبرنگاران خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، غلامرضا کاتب در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به لزوم نگرش ملی به مسائل کلان کشور، گفت: وظیفه نمایندگان قانونگذاری است و از این رو باید همه چیز را از منظر ملی ببینند نه بر پایه منافع شخصی گروهی و یا منطقه‌ای.

وی با بیان اینکه نمایندگانی داریم که از ابتدای مجلس تاکنون یک کلمه در راستای وظیفه ذاتی خود که قانونگذاری است سخن نگفته‌اند و بسیاری از مسائل را از دریچه جناح خود می‌بینند و برای نشان دادن خود سیاسی بازی می کنند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید به منافع ملی، استانی و منطقه ای توجه کنیم و منافع شخصی را کنار بگذاریم و اگر این کار را انجام دادیم می توانیم موفق و تاثیر گذار باشیم.

وی با بیان اینکه باید تمرین کنیم که منافع شخصی خود را کنار بگذاریم، گفت: دلیل ماندگاری نام بلند امام (ره) و اندیشه‌های تابناک وی در این است که امام همه چیز را از منظری ملی و الهی می‌دید.

نماینده مردم شهرستانهای گرمسار و آرادان ،با اشاره به شیوه پیام رسانی انقلاب و بازتاب سخنان امام در دوران انقلاب، افزود: امام در سال‌های مبارزه ، رسانه‌ای در اختیار نداشت اما پیام اما زودتر از هر رسانه‌ای به مردم می‌رسید چرا که نگاه امام بر پایه منافع ملی و منظر الهی استوار بود و از این رو پیش از آنکه رسانه‌های جهان سخنان امام را مخابره کنند و یا با وجود اینکه رسانه‌ها همگی در دست شاه بودند، پیام های آن پیر فرزانه به مردم در اقصی نقاط کشور رسیده بود.

کاتب با اذعان به اینکه اگر نگاه امام غیرخدایی بود هرگز پیام امام بر ذهن و ضمیر مردم نمی‌نشست، خاطرنشان کرد: بدون تردید آنچه باعث شد که پیام امام بدون ابزار فیزیکی موثر به جای جای کشورمان منتقل شود نه رسانه ها که تفکر امام و وجود منظر الهی و ملی در راه و مشی امام (ره) بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اضافه کرد: اگر تمرین کنیم که چیزی جز چیزی جز از منظر ملی و الهی و در راستای منافع حقیقی مردم بر زبان نیاوریم هم پیام ما به همه می رسد و هم بر دل مخاطبان می نشیند.

وی ویژگی سخنان امام اشاره کرد و افزود: اگر به کلام امام درست و دقیق نگاه کنیم می بینیم در کلام امام بزرگوار از آغاز نهضت تا رحلت ایشان هرگز از یاس و ناامیدی سخنی با مردم نگفت،هزگز کلامی بر خلاف منافع ملی و مردم بر زبان جاری نکرد، هرکز منافع شخصی و سیاسی را ترجیح نداد و همین است که نه تنها امام را محبوب دل ایرانیان کرده است بلکه در افریقا و آسیا و در هرجایی که انسان های آزاده هستند از ایشان به بزرگی یاد می کنند.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها