»   اخبار سیاسی  »   چين از ژاپن خواست براي رفع تيرگي روابط قدم عملي بردارد
۱۲ تیر ۱۳۹۲ , ساعت ۶:۴۲

چين از ژاپن خواست براي رفع تيرگي روابط قدم عملي بردارد

چين و ژاپن بر سر مالكيت جزاير ديائو يو در درياي شرقي اختلاف دارند و اين مساله در ماه هاي اخير باعث تيرگي در روابط دو كشور شده است .

اردبیل نیوز: به گزارش ايرنا، رسانه هاي چين روز چهارشنبه به نقل از سخنگوي وزارت خارجه اين كشور گزارش دادند مشكلاتي كه در روابط با ژاپن بروز كرده علت اصلي آن مداخله جويي هاي توكيو در مورد حاكميت و تماميت ارضي چين است .
چين و ژاپن بر سر مالكيت جزاير ديائو يو در درياي شرقي اختلاف دارند و اين مساله در ماه هاي اخير باعث تيرگي در روابط دو كشور شده است .
واكنش پكن به پيشنهادي است كه اخيرا نخست وزير ژاپن براساس آن خواستار ديدار و گفت و گو با رهبران چين شده است.
با اين حال آبه گفته كه هيچ پيش شرطي را از سوي پكن براي اين مذاكرات نمي پذيرد.
سخنگوي وزارت خارجه چين گفت: جزاير ديائو يو بر اساس اسناد موجود و تاريخي متعلق به چين است و بايد با گفت و گو اختلاف ها حل و فصل شود.
در همين حال يانگ بائو جيانگ محقق مسايل ژاپن در آكادمي علوم اجتماعي چين در گفت وگو با رسانه اي جمعي كشورش گفت: موانع موجود براي گفت و گوي سران دو كشور را توكيو ايجاد كرده است.
وي پيشنهاد توكيو را توخالي خواند و افزود: اين حرف ها براي چين كفايت نمي كند بلكه اقدامات عملي براي بهبود روابط و برطرف كردن تنش ها لازم است.
شماري از مقام هاي سياسي ژاپن اخيرا وارد آبهاي اطراف جزاير مورد مناقشه در دريايي شرقي شده اند و اين در حاليست كه نيروي دريايي چين در اين منطقه گشت زني انجام مي دهد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب