»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   چه‌ کسانی بیشتر از رئیس‌ جمهور حقوق‌ می‌گیرند؟
۲۱ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۲:۴۸

چه‌ کسانی بیشتر از رئیس‌ جمهور حقوق‌ می‌گیرند؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در طرح ممنوعیت دوشغله بودن کارکنان دولت منعی برای مشورت و انتقال تجربه به نهادهای غیر دولتی نیست، گفت: ما می گوییم نباید در ازای مشورت حقوق و یا پاداشی گرفته شود.

بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل امروز سه شنبه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. در ابتدا پیش از بررسی جزئیات این طرح مهرداد لاهوتی نماینده لاهیجان پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی را داد و در بیان دلایل این پیشنهاد گفت: در طرح قبلی همه چیز مشخص شده بود همچنین اشکالات طرح جدید درخصوص عدم عضویت دولتی ها در شوراهای شهر است در صورتی که عضویت درشورای شهر شغل به حساب نمی آید و کارمندان دولت برای آنکه تجربیات خود را منتقل کنند در جلسات شورا شرکت می کنند .
وی اظهار داشت: با تصویب طرح فعلی عضویت پزشکان و خدمت رسانی آنها در موسسه های خیریه ممنوع می شود که این خود دارای اشکال است.
لاهوتی تصریح کرد: ماده 13 طرح جدید وحشتناک است چرا که در این ماده می گوید در صورتی که نماینده مجلس شورای اسلامی همزمان شغل دیگری در دستگاههای مشمول این قانون را تصدی نماید از سمت نمایندگی مستعفی شناخته می شود.
در ادامه جلسه علنی امروز هادی قوامی نماینده مردم خراسان شمالی به عنوان مخالف پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی گفت: کمیسیون نواقص طرح های قبلی را برطرف و ابهامات آنرا روشن کرده است.
وی گفت: ممنوعیت عضویت نمایندگان در دستگاههای دیگر که در ماده 13 این طرح آمده است عین اصل 141 قانون اساسی است.
ایرج ندیمی به عنوان یکی دیگر از موافقان این پیشنهاد گفت: اگر بخواهیم طرح جدید را ملاک قرار دهیم و تصویب شود دیگر اساتید و کسانی که در امر آموزش و تدریس فعالیت می کنند نمی توانند در جاهای دیگر اقدام به تدریس و آموزش کنند و این به صلاح کشور نیست.
در ادامه بررسی این پیشنهاد نماینده دولت نیز گفت: قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل در کشور ما سابقه 50 ساله دارد و منظور از دوشغله بودن این است که کارمندان دولت در موسسات وشرکتهای خصوصی عضو نشوند چراکه ممکن است منافع عمومی را به سمت بخش های خصوصی سوق دهند.
وی اظهار داشت: اگر می خواهیم مشکل حل شود باید قانون قبلی را اصلاح کنیم نه اینکه قانون جدیدی تصویب شود.
در پایان بیان نظرات موافقان ومخالفان این پیشنهاد سید امیر حسین قاضی زاده نماینده مردم مشهد و از طراحان این طرح گفت: طراحان برای طرح جدید بیش از 100 ساعت کار کارشناسی انجام دادند.
وی  گفت: نماینده دولت می گوید طرح ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل سابقه 50 ساله دارد پس چرا تا الان این همه تخلف انجام می شد، کمیسیون اجتماعی با ارائه این طرح می خواهد گلوگاههایی را که باعث ایجاد تخلف می شود ببندد.
وی اظهار داشت برخی مخالفان فرض های غلطی را می گذارند و بر آن اساس حرف می زنند که به خاطر عدم مطالعات کافی این طرح است.
قاضی زاده گفت: ما نمی  گوییم شاغلان دولتی نمی توانند درموسسات غیر دولتی مشورت بدهند و تجربه خود را به آنها منتقل کنند بلکه حرف ما این است که آنها نباید حقوق و یا پاداشی از آنجا دریافت کنند .
وی ادامه داد: درخصوص شورای شهری که برخی همکاران به آن اشاره کردند همه ما می دانیم که چه  حقوق های بالایی دریافت می کنند، حقوقهایی که شاید بالاتر از حقوق  نمایندگان، وزیران و حتی رئیس جمهور باشد.
در نهایت بعد از استماع سخنان موافقان و مخالفان پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی ممنوعیت بیش از تصدی یک شغل نمایندگان با 42 رای موافق، 102 مخالف و 23 رای ممتنع به این پیشنهاد رای مخالف دادند و در نهایت این پیشنهاد تصویب نشد.

منبع: خبرگزاري مهر

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

کرمانشاه- روند رسیدگی به واگذاری پرابهام دومین پالایشگاه قدیمی ایران با عزل مدیرعامل منصوب خریداران جدید و عدم تمکین وی به ترک این پست وارد فاز تازه ای شده است.اخبارگزاری مهر- گروه استانها: واگذاری پر ابهام پالایشگاه کرمانشاه به بخش...
شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دستورالعملی به زبان انگلیسی در سایت خود قرار داده که بر اساس آن به شرکت های هواپیمایی دنیا اعلام می کند برای عبور از ایران باید به ازای وزن هواپیما و میزان مسافتی...
شرکت ماشین آلات  صنعتی تراکتورسازی ایران در شهر تبریز  که در سال های گذشته  از گروه صنعتی تراکتور سازی ایران جدا شده، ورشکست شد. بر اساس سندی  که  به دست خبرگزاری تسنیم رسیده است و مدیرعامل گروه صنعتی تراکتور سازی ایران نیز ...
بر اساس  بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی بند (الف) تبصره (6) قانون بودجه سال 1396 کل کشور به شرح زیر  ابلاغ شده است. سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366/12/03 و اصلاحات بعدی آن در سال 1396،...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام هوام دوباره پسه

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام هوام دوباره پسه

دانلود آهنگ جدید امیرعباس گلاب به نام بریم دریا دانلود آهنگ جدید مهدی شکوهی به نام یادت رفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام کوزه دانلود آهنگ جدید محمدرضا گلزار به نام همه رفتن
جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب
  • الکامپ