»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   چه‌ کسانی بیشتر از رئیس‌ جمهور حقوق‌ می‌گیرند؟
۲۱ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۲:۴۸

چه‌ کسانی بیشتر از رئیس‌ جمهور حقوق‌ می‌گیرند؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه در طرح ممنوعیت دوشغله بودن کارکنان دولت منعی برای مشورت و انتقال تجربه به نهادهای غیر دولتی نیست، گفت: ما می گوییم نباید در ازای مشورت حقوق و یا پاداشی گرفته شود.

بررسی جزئیات طرح ممنوعیت اشتغال بیش از یک شغل امروز سه شنبه در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. در ابتدا پیش از بررسی جزئیات این طرح مهرداد لاهوتی نماینده لاهیجان پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی را داد و در بیان دلایل این پیشنهاد گفت: در طرح قبلی همه چیز مشخص شده بود همچنین اشکالات طرح جدید درخصوص عدم عضویت دولتی ها در شوراهای شهر است در صورتی که عضویت درشورای شهر شغل به حساب نمی آید و کارمندان دولت برای آنکه تجربیات خود را منتقل کنند در جلسات شورا شرکت می کنند .
وی اظهار داشت: با تصویب طرح فعلی عضویت پزشکان و خدمت رسانی آنها در موسسه های خیریه ممنوع می شود که این خود دارای اشکال است.
لاهوتی تصریح کرد: ماده 13 طرح جدید وحشتناک است چرا که در این ماده می گوید در صورتی که نماینده مجلس شورای اسلامی همزمان شغل دیگری در دستگاههای مشمول این قانون را تصدی نماید از سمت نمایندگی مستعفی شناخته می شود.
در ادامه جلسه علنی امروز هادی قوامی نماینده مردم خراسان شمالی به عنوان مخالف پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی گفت: کمیسیون نواقص طرح های قبلی را برطرف و ابهامات آنرا روشن کرده است.
وی گفت: ممنوعیت عضویت نمایندگان در دستگاههای دیگر که در ماده 13 این طرح آمده است عین اصل 141 قانون اساسی است.
ایرج ندیمی به عنوان یکی دیگر از موافقان این پیشنهاد گفت: اگر بخواهیم طرح جدید را ملاک قرار دهیم و تصویب شود دیگر اساتید و کسانی که در امر آموزش و تدریس فعالیت می کنند نمی توانند در جاهای دیگر اقدام به تدریس و آموزش کنند و این به صلاح کشور نیست.
در ادامه بررسی این پیشنهاد نماینده دولت نیز گفت: قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل در کشور ما سابقه 50 ساله دارد و منظور از دوشغله بودن این است که کارمندان دولت در موسسات وشرکتهای خصوصی عضو نشوند چراکه ممکن است منافع عمومی را به سمت بخش های خصوصی سوق دهند.
وی اظهار داشت: اگر می خواهیم مشکل حل شود باید قانون قبلی را اصلاح کنیم نه اینکه قانون جدیدی تصویب شود.
در پایان بیان نظرات موافقان ومخالفان این پیشنهاد سید امیر حسین قاضی زاده نماینده مردم مشهد و از طراحان این طرح گفت: طراحان برای طرح جدید بیش از 100 ساعت کار کارشناسی انجام دادند.
وی  گفت: نماینده دولت می گوید طرح ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل سابقه 50 ساله دارد پس چرا تا الان این همه تخلف انجام می شد، کمیسیون اجتماعی با ارائه این طرح می خواهد گلوگاههایی را که باعث ایجاد تخلف می شود ببندد.
وی اظهار داشت برخی مخالفان فرض های غلطی را می گذارند و بر آن اساس حرف می زنند که به خاطر عدم مطالعات کافی این طرح است.
قاضی زاده گفت: ما نمی  گوییم شاغلان دولتی نمی توانند درموسسات غیر دولتی مشورت بدهند و تجربه خود را به آنها منتقل کنند بلکه حرف ما این است که آنها نباید حقوق و یا پاداشی از آنجا دریافت کنند .
وی ادامه داد: درخصوص شورای شهری که برخی همکاران به آن اشاره کردند همه ما می دانیم که چه  حقوق های بالایی دریافت می کنند، حقوقهایی که شاید بالاتر از حقوق  نمایندگان، وزیران و حتی رئیس جمهور باشد.
در نهایت بعد از استماع سخنان موافقان و مخالفان پیشنهاد بازگشت به طرح قبلی ممنوعیت بیش از تصدی یک شغل نمایندگان با 42 رای موافق، 102 مخالف و 23 رای ممتنع به این پیشنهاد رای مخالف دادند و در نهایت این پیشنهاد تصویب نشد.

منبع: خبرگزاري مهر

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

جعفر پشامی، با بیان این‌که کارت‌های هوشمند ملی از نظر فنی قابلیت ذخیره اپلیکیشن‌های مختلفی را در خود دارند، اظهار کرد: این کارت‌ها می‌توانند خدمات سازمان‌های مختلف را بدون تداخل در خود ذخیره کنند به گونه‌ای که می‌توان کارت‌های بانکی،...
خاویار ایرانی در اندیشه بازگشت به بازارهای جهانیبه گزارش گروه وبگردی ملکانه؛ این صنعت که زمانی در بین محصولات صادراتی معروف ایران قرار داشت، به دلیل تحریم های تجاری و ممنوعیت بین المللی در زمینه شکار ماهیان...
اولین واحد بیت کوین نقد ( Bitcoin Cash)، که انشعابی از بیت‌کوین است، روز سه‌شنبه “استخراج شد.” برخی نگران آن بودند که با تولد بیت‌کوین نقد، ارزش بیت‌کوین دچار نوسان‌ شدیدی شود، اما با گذشت یک روز از استخراج اولین...
کرمانشاه- روند رسیدگی به واگذاری پرابهام دومین پالایشگاه قدیمی ایران با عزل مدیرعامل منصوب خریداران جدید و عدم تمکین وی به ترک این پست وارد فاز تازه ای شده است.اخبارگزاری مهر- گروه استانها: واگذاری پر ابهام پالایشگاه کرمانشاه به بخش...


  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک

    دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان دانلود آهنگ جدید میلاد بابایی به نام اشتباه بود دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام تو فکر میکنی کیه دانلود آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب