»   دانش و فناوری  »   چالشهای طرح‌های کلان ملی با حضور رئیس جمهور بررسی می‌شود
۲۵ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۲۲

چالشهای طرح‌های کلان ملی با حضور رئیس جمهور بررسی می‌شود


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر وحید احمدی در حاشیه یک صدو دوازدهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این جلسه سه موضوع در دستور کار قرار گرفت، افزود: ارائه گزارشی از عملکرد سال 91 دستگاه های مشمول ماده 254 برنامه پنجم توسعه از جمله موضوعات این جلسه بوده است.


معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ادامه داد: بر اساس این قانون دستگاه های اجرایی و مراکز تحقیقاتی که از اعتبارات کشور استفاده می کنند موظف هستند این اعتبارات را متناسب با اولویت های علمی و پژوهشی و اولویت های شورای عتف هزینه کنند.


وی اضافه کرد: هر یک از این دستگاه ها موظف به ارائه گزارش عملکرد خود به شورای عتف هستند و شورا نیز پس از بررسی این گزارش را به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهند داد.


احمدی با بیان اینکه در مجموع 596 دستگاه این قانون می شود، اظهار داشت: از این تعداد تاکنون 62 درصد گزارش خود را به شورای عتف ارائه کردند و 38 درصد که شامل 253 دستگاه می شود هنوز گزارش خود را ارائه نکردند.


وی خاطر نشان کرد: این امر به لحاظ قانونی مشکل دارد و دیوان محاسبات نیز این موضوع را پیگیری خواهد کرد.


وی همچنین به ماده قانونی دیگر اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس قانون دستگاه ها اعتبارات را باید در دانشگاه ها مراکز پژوهشی هزینه کنند که تاکنون تنها 1.7 دستگاه اعتبارات خود را در مراکز پژوهشی و دانشگاه ها هزینه کردند.


دبیر شورای عتف ساختار سازمانی این شورا را از دیگر دستورجلسات این جلسه نام برد و گفت: در حال حاضر این شورا دارای یازده کمیسیون است که دستگاه ها نیز پیشنهاداتی برای اصلاح عناوین کمیسیون ها ارائه کردند که این امر نیز در دست بررسی است.


احمدی همچنین از برگزاری جلسه شورای عتف خبر داد و افزود: در نیمه اول بهمن ماه سال جاری جلسه شورای عتف برگزار خواهد شد و انتظار این است که رئیس جمهور در این جلسه حاضر شود.


به گفته وی در جلسه شورای عتف که با حضور رئیس جمهور برگزار می شود، موضوعاتی چون طرح‌‎های کلان و اعتبارات آن، دغدغه ها و نگرانی های مطرح شده در زمینه طرح های کلان و ارائه برنامه اصلاحی بودجه مطرح خواهد شد.


آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب