»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   پیشنهاد مشاركت شركت فنلاندی برای توسعه طرح‌های سنگ آهن
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۰۹

پیشنهاد مشاركت شركت فنلاندی برای توسعه طرح‌های سنگ آهن


به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی کرباسیان با تاکید بر اینکه اكتشافات جدید سنگان پشتوانه طرح های فولادی است، گفت: شركت فنلاندی الاصل اتوتک برای مشاركت در اجرای طرح های توسعه سنگ آهن و گندله سازی ایران اعلام آمادگی كرد.


نماینده خاورمیانه ای این شركت در دیدار با رئیس هیئت عامل ایمیدرو با تاكید بر مطلب فوق افزود: اتوتک (Outotec) از توانایی فنی و اقتصادی لازم برای مشاركت و اجرای پروژه های توسعه سنگ آهن و گندله برخوردار است و سوابق این امر در همكاری های متقابل با شركت های بزرگ صنایع معدنی و معدنی ایران وجود دارد.


مانفرد تاپفر (Manfred Tapfer) با اشاره به ظرفیت های توسعه معادن بزرگ سنگ آهن ایران از جمله سنگان تصریح كرد: هیچ محدودیتی در همكاری مشترک و سرمایه گذاری در این بخش برای ما وجود ندارد به طوری كه قادر هستیم كارخانه هایی با ظرفیت بیش از 5 میلیون تن را در بخش تولید كنسانتره و گندله سازی ایجاد كنیم.


شركت اتوتک كه از سال 1940 در استخراج ،‌ تولید مواد معدنی و صنایع فلزی مشغول به فعالیت است در 16 سال اخیر طرح هایی در صنایع مس و سنگ آهن (گندله و كنسانتره) ایران به اجرا در آورده است. این شركت در مهرماه سال جاری قراردادی برای احداث یك كارخانه تولید گندله به ظرفیت تولید 5 میلیون تن در ایران امضاء كرد.


مدیر فروش اتوتک در ادامه با بیان اینكه می توانیم پیشنهادهای خود را در قالب یک بسته به طرف های ایرانی ارایه دهیم اظهارداشت: با توجه به باز شدن سطح مناسبات بین المللی با ایران در ماه های اخیر و فراهم شدن شرایط مساعد در بخش همكاری های بانكی، انتظار می رود روابط اقتصادی دو طرف بسط و گسترش یابد.


رئیس هیئت عامل ایمیدرو نیز با اشاره به همكاری مستمر این شركت فنلاندی در طرح های معدنی ایران حتی در دوران پیچیده شدن شرایط تحریم گفت:‌ در هفته های آتی برنامه های توسعه معادن سنگ آهن سنگان را اعلام خواهیم كرد و در این برنامه اولویت ما استفاده از توانمندی های بخش خصوصی و شركت های خارجی است.


مهدی كرباسیان پیشنهاد داد كه چنانچه طرف خارجی با یكی از شركت های داخلی مشاركت كند از كارآمدی بالایی در اجرا برخوردار می شود. وی در عین حال گفت: ایمیدرو با مشاركت سازمان زمین شناسی ایران طرح اكتشافات جدید در سنگان را به اجرا در می آورد كه هدف نهایی تامین مواد اولیه طرح های توسعه فولاد است.


معاون وزیر صنعت معدن و تجارت سیاست های جدید دولت برای افزایش همكاری با طرف های اروپایی را مورد تاكید قرار داد و افزود:‌ این همكاری ها به ویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی منافع دوسویه دارد و شركت هایی در این بین موفق تر خواهند بود كه از زمان بهترین استفاده را كنند.


آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب