»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   پیروزی پرسپولیس مقابل ذوب آهن با درخشش خلعتبری/سرخ ها جای استقلال را گرفتند/طلسم لوکا شکسته شد
۱۵ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۸:۳۱

پیروزی پرسپولیس مقابل ذوب آهن با درخشش خلعتبری/سرخ ها جای استقلال را گرفتند/طلسم لوکا شکسته شد

بیست دقیقه زمان کافی بود تا محمد رضا خلعتبری که گل های زیادی را با لباس ذوب آهن به پرسپولیس زده بود این بار دروازه تیم سابقش را باز کند.بازی را ذوب آهنی ها خوب شروع کرده بودند و اصلا برایشان مهم نبود که مقابل پرسپولیس و در ورزشگاه آزادی به میدان می روند.اما برتری آنها مقطعی بود و هرچه دقایق می گذشتند شاگردان دایی بیشتر بر توپ و میدان مسلط می شدند.

در نبرد میانه میدان زور آنها بیشتر بود و همین باعث شده بود تا با توپ های بیشتری مهاجمان خود را تغذیه کنند.محسن بیاتی نیا از ذوب آهن و محسن مسلمان و سید صالحی از پرسپولیس بازیکنانی بودند که می توانستند دروازه رقیب خودشان را باز کنند اما این محمد رضا خلعتبری بود که در دقیقه بیستم مسابقه و روی پاس زیبایی که پیام صادقیان به او داد تور دروازه ذوب آهن را فروریخت.

از این دقیقه به بعد بود که می تواند گفت دو تیم کمی محتاط شده بودند،هرچند که ذوبی ها باید برای رسیدن به گل حمله می کردند اما باید گفت که بازیکنان پرسپولیس چندان اجازه هنرنمای به آنها نمی دادند.شاگردان لوکا تنها در دقیقه 43 بود که می توانستد دروازه نیلسون را تهدید کنند.شاید اگر مهاجمان ذوب آهن کمی بیشتر دقت می کردند حالا با نتیجه تساوی راهی رختکن شده بودند.البته در این صحنه نباید از هوشیاری نیلسون و البته مدافعان پرسپولیس هم غافل شد که به خوبی موقعیت را کنترل کردند و اجازه ندادند تا دروازه شان باز شود.

شروع نیمه دوم و تلاش ذوبی ها برای رسیدن به گل.تلاشی که خیلی زود جواب داد و قاسم حدادی فر روی پاس محسن بیاتی نیا موفق شد در دقیقه 47 دروازه نیلسون را فرو بریزد.

بازی پس از این گل کمی آرام شده بود و بیشتر توپ در میانه های میدان جریان داشت.در دقیقه 55 حمید علی عسگر روی حرکتی انفرادی صاحب موقعیت ایده آلی شد اما او آنقدر بی دقت توپ را از دست داد که چند هزار هوادار پرسپولیس در آزادی،آه از نهادشان بلند شد.

دو دقیقه بعد محمد رضا خلعتبری روی حرکتی ترکیب و زمینی گل قشنگی را به ثمر رساند.او بازیکنی نیست که فرصت ها به راحتی از دست بدهد.محمد رضا با پای چپ توپ را وارد دروازه ذوب آهن کرد تا هم خودش و هم تیمش را دو گله کرده باشد.

دقیقا مثل بازی استقلال و سپاهان این بازی هم گرمای خاصی داشت و شبه سایر بازی های قبلی لیگ نبود.انگیزه بازیکنان دو تیم برای رسیدن به گل باعث شده بود تا بازی بسیار جذاب شود.هیچ کدام از دو تیم دفاعی بازی نمی کردند و این اتفاق باعث شده بود هواداران در سردی هوا از این مسابقه لذت ببرند.

بازی به دقیقه 77 رسیده بود و بازیکنان دو تیم هنوز هم انگیزه داشتند.پرسپولیسی ها برای زدن گل سوم و ذوبی ها هم برای زدن گل مساوی.البته در این دقایق بیشتر توپ در میانه های میدان درگیر بود که ضربه غافلگیر کننده ایمانی از پشت محوطه 18 قدم شوک بزرگی را وارد کرد.هافبک ذوبی ها اگر کمی خوش شانس بود توپش به تیر افقی دروازه برخورد نمی کرد.این اتفاق در حالی افتاد که توپ در برگشت هم دوباره نصیب بازیکنان ذوب آهن شد که آنها نتوانستند از این توپ به بهترین نحو استفاده کنند.

در دقیقه 80 توپی را که رجب زاده روی دروازه پرسپولیس ارسال کرده بود را سینا عشوری به راحتی ازدست داد.عشوری در این صحنه در نقش یک مدافع ظاهر شد و توپ را به بیرون دروازه فرستاد.دو دقیقه بعد خانزاده که فصل قبل در پرسپولیس توپ می زد شوتی را از زاوره بسته روانه دروازه این تیم کرد که چیزی نمانده بود تا دروازه پرسپولیس برای دومین بار باز شود. 

دو دقیقه بعد و باز هم حرکت تیمی بازیکنان پرسپولیس.خلعتبری می توانست هت تریک کند که شوت او با اختلاف کمی از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

بازی به آخرین دقایق خودش نزدیک می شد که علی دایی ترجیح داد تا محمد رضا خلعتبری را از بازی بیرون بکشد.او میثم حسینی را جانشین خلعتبری کرد تا چند دقیقه پایانی را کمی تدافعی بازی کنند.

در دقیقه 90 داور خطایی را به نفع ذوبی ها در پشت 18 قدم اعلام کرد.رجب زاده این توپ را روی دروازه ارسال کرد که با واکنش نیلسون دوباره به پشت 18 قدم سرخ ها برگشت.دراین لحظه بازیکنان ذوب آهن شوت سنگینی را روانه دروازه او کردند که باز هم با واکنش نیلسون توپ راهی کرنر شد.رجب زاده توپ را از  روی نقطه کرنر روی دروازه فرستاد که باز هم توسط مدافعان پرسولیس دفع شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی تقریبا تمام شده بود و تماشاگران هم که ایستاده مسابقه را تماشا می کردند منتظر شنیدن سوت پایان بازی بودند.سوتی که در دقیقه 94 شنیده شد تا سرخپوشان برنده این بازی باشند.با این پیروزی پرسپولیسی ها به امتیاز 30 رسیدند و جای استقلال را در رده سوم جدول رده بندی گرفتند.ضمن اینکه این برای نخستین بار بود که لوکا بوناچیچ سرمربی ذوب آهن مغلوب پرسپولیس با هدایت یک مربی ایرانی می شد.

 

 

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

تیم فوتبال سپیدرود رشت دیدار هفته بیست و چهارم برابر سایپا را با برتری به پایان رساند. پیکان هم در تبریز برد ارزشمندی کسب کرد.به نقل از مهر، هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۵...
تیم فوتبال سپاهان نیمه اول دیدار برابر تیم قعرنشین سیاه جامگان را با برتری به پایان برد.به نقل از مهر، در ادامه روز نخست از هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز جمعه...
تیم های سپیدرود رشت و پیکان تهران نیمه اول دیدار برابر حریفان را با برتری به پایان بردند.به نقل از مهر، هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۵ امروز با دو دیدار همزمان آغاز شد...
سرمربیان تیم های سپیدرود رشت و سایپا تهران قبل از دیدار این دو تیم برخورد گرمی با یکدیگر داشتند و به کدورت ها پایان دادند. به نقل از مهر، هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ برتر از ساعت...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب