»   اخبار شهرستان ها  »   پیروزی مردم غزه ثمره بصیرت و پیروی از ولایت بود/ بصیرت لازمه سیاست
۱۷ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۱:۱۹

حجت الاسلام فروغی:

پیروزی مردم غزه ثمره بصیرت و پیروی از ولایت بود/ بصیرت لازمه سیاست

خطیب جمعه اردبیل گفت: پیروزی مردم غزه در جنگ 33 روزه و هشت روزه با اسرائیل به برکت برخورداری از بصیرت، امام شناسی و پیروی از ولایت فقیه محقق شده است.

اردبیل نیوز: به گزارش مهر، حجت الاسلام علی فروغی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه اردبیل، بصیرت را از مهمترین ویژگیهای تقوی برشمرد و اضافه کرد: در تمام ادوار تاریخ هر وقت بصیرت از مسلمانان گرفته شده، آنها در مقابل کفر و شرک شکست خورده اند.

وی بصیرت را لازمه سیاست دانست و تاکید کرد: اگر دشمن با برخورداری از تمام امکانات رزمی و نظامی و هیبت و ابهت پوشالی خود در جنگ هشت روزه غزه شکست می خورد، بی شک از بصیرت مسلمانان سیلی خورده است.
فروغی اصل تهاجم غرب در کشورهای اسلامی را برای بی بصیرت کردن مسلمانان عنوان کرد و یادآور شد: دشمن می داند اگر بصیرت را از مسلمانان بگیرد دیگر نیاز به جنگ و موشک نخواهد داشت و امروز تمام توطئه های آنها بر این اساس شکل گرفته است.
صدای حکومت علوی در غزه شنیده می شود
وی با بیان اینکه هم اکنون صدای حکومت علوی به برکت بصیرت مسلمانان از غزه بلند شده است، تصریح کرد: به دلیل برخورداری مردم ایران از بصیرت و امام شناسی نیز دشمن در هشت سال دفاع مقد و 33 سال تجربه توطئه و دسیسه بر علیه جمهوری اسلامی شکست خورده و این تجربه در فلسطین نیز تداوم دارد.
امام جمعه موقت اردبیل با بیان اینکه روز عاشورا روزی است که عالم و آدم به بصیرتی انسان گریه کردند، ادامه داد: امام حسین (ع)  جان و حقیقت وجودی انسان است و اگر انسان زمان بصیرت داشت هرگز جان خود را به شهادت نمی رساند.
وی بیان داشت: باید به تاریخ با بصیرت نگاه کنیم و امام زمانه خود را بشناسیم و از آن پیروری و اطاعت کنیم، اگر بصیرت نداشته باشیم و امام عصر را نشناسیم نماز، حج و امر به معروف و نهی از منکر که از واجبات و اصول مسلمانی است، باطل خواهد بود.
فروغی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه “به لحاظ بصیرت امتی که امروز هست در زمان پیامبر نبود و بصیرت امروز امت اسلامی بیشتر از دوران پیامبر است”، متذکر شد: چنانچه در روز عاشورا تنها 70 نفر از مسلمانان عصر بصیرت داشتند و بقیه بی بصیر بودند.
عاشورا حیات ابدی انسان است
وی با بیان اینکه ترس دنیا و مال دنیا مسلمانان آن عصر را بی بصیر کرده بود، تاکید کرد: با وجود اینکه امام حسین (ع) پرده انداخته و در بصیرت را بروی آنها گشوده و یقین الهی را نشان داده بود، اما مردم که تنها نامی از مسلمانی داشتند از بصیرت لازم برخوردار نبودند و نتوانستند حقیقت وجودی را ببینند.
خطیب جمعه اردبیل عاشورا را حیات ابدی انسان دانست که در آن انسانهای با بصیر حیات مادی را قربانی حیات توحیدی کردند و با تاکید بر اینکه سال 57 نیز هم امام زمانه بصیر بود و هم مردم ایران، عنوان کرد: بذری که در همان سال کاشته شد امروز بارور شده و تمام دنیا را گرفته است، ما هر چه داریم از ولایت داریم.
 وی همچنین در سلسله مباحث مربوط به تقوی در بین انسانها، گروه متقی را براساس فرمایشات امام علی (ع) گروه آماده پرواز عنوان کرد و افزود: درجه عالی تقوا آنجایی است که انسان ماوراطبیعت و بهشت و جهنم را ببیند و این دیدن با چشم نیست، بلکه با دیده روح است.
فروغی با بیان اینکه در تقوا روح به درجه ای می رسد که پرده غیر از حقیقت را رد می کند و با وجود پرده حایل انسان و درجه الهی به یقین می رسد، اضافه کرد: قلب انسانهای متقی بصیر است.
صدور مجوز ایجاد دانشگاه فنی مهندسی در اردبیل 
وی شهوت و امیال شیطانی را بزرگترین مانع برای رسیدن انسان به درجه کمال دانست و بر ضرورت دور کردن لباس شهوت از روح و جسم آدمی براساس روایات و فرمایشات ائمه اطهار (ع) تاکید کرد.
امام جمعه موقت اردبیل همچنین از صدور مجوز و تاسیس دانشگاه فنی و مهندسی و فن آوریهای سبلان در اردبیل خبر داد و یادآور شد: مجوز راه اندازی این دانشگاه از سوی وزارت علوم و تحقیقات صادر شده تا اردبیل نیز در زمینه نوآوریهای علمی کشور سهمی داشته باشد.
وی فناوریهای علمی امروز کشور را به برکت انقلاب اسلامی دانست و ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات و فعالیتهای استان اردبیل در زمینه علمی به رشد و پیشرفت متعالی دست یابد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

2 دیدگاه برای پیروزی مردم غزه ثمره بصیرت و پیروی از ولایت بود/ بصیرت لازمه سیاست

 1. احمدی
  0

  ساق اولاسوز. فقط اردبیل نیوز

 2. محمد
  0

  اردبیل پیروزی مردم غزه ثمره بصیرت و پیروی از ولایت بود/ بصیرت لازمه سیاست


 • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

  کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

  دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
  جدیدترین ترانه ها
 • آخرین مطالب