»   اخبار برگزیده  »   پیروزی تیم ملی فوتبال ایران بر شیلی/ دو گل تقدیم به دو گل پَرپَر
۸ فروردین ۱۳۹۴ , ساعت ۱:۵۰

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران بر شیلی/ دو گل تقدیم به دو گل پَرپَر

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود درسال جدید برابر تیم ملی شیلی به برتری دست یافت. این پیروزی در شرایطی به دست آمد که جای دو خبرنگار ایرانی که در سقوط هواپیما جان باختند در ورزشگاه خالی بود.

دیدار تدارتی تیم های ملی فوتبال ایران و شیلی که از دقایق پایانی روز پنجشنبه در اتریش آغاز شده بود، بامداد روز جمعه با برتری 2 بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید. جواد نکونام(21) و وحید امیری(50) برای ایران گل زدند.

در این دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، هاشم بیک زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، وحید امیری(90 رامین رضاییان)، مسعود شجاعی(70 امید ابراهیمی) اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد(74 کریم انصاریفرد) به میدان رفت.

ملی پوشان ایران که این دیدار را با یک دقیقه سکوت به خاطر درگذشت دو خبرنگار ایرانی(میلاد حجت الاسلامی و حسین جوادی) در سانحه سقوط هواپیما آغاز کرده بودند، در نیمه اول نمایش بهتری نسبت به حریف نامدار خود داشتند . البته شیلی تعدادی از بازیکنان نامدار خود را روی نیمکت نشانده بود.

تیم ملی فوتبال ایران تا قبل از رسیدن به گل صاحب موقعیت های مناسبی شد و می توانست دروازه شیلی را با خطر مواجه کند اما تعلل مسعود شجاعی در برخی صحنه ها این فرصت را از شاگردان کی روش گرفت. با این حال در دقیقه ۲۱ این دیدار یک کرنر نصیب تیم ملی فوتبال ایران شد که این ضربه را آندرانیک تیموریان روی دروازه ارسال کرد که جواد نکونام کاپیتان ایران با ضربه بغل پا دروازه شیلی را باز کرد.

بعد از این گل بازهم برتری محسوس با ایران بود و بازی خوب اشکان دژاگه موقعیت های مناسبی را برای گلزنی فراهم کرد اما خط حمله تیم ملی نتوانست از آنها استفاده کند. در دقیقه ۴۴ این دیدار شیلی می توانست به گل تساوی دست پیدا کند اما علیرضا حقیقی ضربه سر مهاجم حریف را از دهانه دروازه برگرداند تا نیمه اول با برتری ایران به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم سرمربی شیلی آلکسیس سانچز معروف را وارد زمین کرد تا شاید بتوانند گل خورده را جبران کنند اما در دقیقه 50 این دیدار بود که تیم ایران با استفاده از یک ضد حمله سریع به گل دوم دست پیدا کرد. در این صحنه رضا قوچا نژاد پس از فرار از تله آفساید بازیکنان شیلی توپ را درون محوطه جریمه برای وحید امیری فرستاد که ضربه دقیق این بازیکن به تور دروازه حریف چسبید.

بعد از این گل ملی پوشان ایران بیشتر در لاک دفاعی فرو رفتند و دل به ضد حملات دوختند. در این بین هدف تیم ملی ارسال توپ برای قوچان نژاد در زمین حریف و حفظ توپ توسط او و مسعود شجاعی بود که البته کمتر در خلق موقعیت موفق بودند.

در دقیقه 60 این دیدار پاس عمقی زیبای الکسیس سانچز تیم شیلی را در موقعیت گل قرار داد اما ضربه مهاجم این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. دو دقیقه بعد سرمربی شیلی دست به سه تعویض همزمان زد تا تیمش روند هجومی تری به خود بگیرد و بتواند گل های خورده را جبران کند.

در دقیقه 73 این دیدار تیم ملی شیلی می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند اما ضربه ایستگاهی بازیکنان این تیم را علیرضا حقیقی به طور ناقص دفع کرد و در ادامه سیدجلال حسینی با ضربه ای نمایش توپ را از محوطه جریمه دور کرد.

دقایق پایانی را به طور کامل تیم شیلی در اختیار داشت و حملات زیادی را روی دروازه ایران طراحی کرد که محور این حملات سانچز بود. با این حال خط دفاعی تیم ملی به روش قبلی کی روش همچنان کم اشتباه و منظم ظاهر شد و مقابل حملات پرتعداد حریف ایستاد.

آخرین مطالب این بخش اخبار برگزیده

مجری برنامه نود سرانجام در برنامه خندوانه رامبد جوان شرکت کرد. ...
در حالیکه صدها محصول پرپشت کننده مو وجود دارد که برای بازگرداندن حجم و پرپشت کردن مو بکار می‌روند، اما مواد کاملا طبیعی بهتر از آنها هستند. هم اکنون چند درمان خانگی به شما معرفی می‌کنیم که ضخامت، بلندی و...
تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۱۰ به ۱۲۷۰٫۰۶ از سطح دریا رسید که این تراز پایین ترین سطح درطول ۲۰ سال گذشته بوده است. ...
با احتساب بی شکستی ایران برابر تیم ملی عمان وافزایش حداقل 5 روز تا بازی برابر تیم ملی فوتبال ژاپن که 5 روز دیگر به صورت دوستانه برگزار میشود بی شکستی ایران برابر آسیایی ها به 874 روز رسید. ...